ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Andaluzia si Tanger cu RyanAir

In jos 
+10
RATus
dan guina
mihai
Radu
claudiup
Mengelaus
lrbc
valavia
Vreauinaer
mihairosioru
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptyMar 04 Aug 2009, 20:27

Nic, legat de Alhambra eu zic ca te inseli, mie mi-a placut la nebunie ( asa cum am zis intr-un post mai sus am fost in aceeasi perioada aproximativ in zona) si privelistea este misto in zona Alhambra.

Daca voi obtine niste timp poate o sa fac si eu un trip si atunci voi pune mai multe poze daca nu......
Sus In jos
wizzair7
Flight Level 100
Flight Level 100
wizzair7


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 26
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/05/2009

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptyMar 04 Aug 2009, 21:48

supert TR!felicitarile mele cheers !cat de mult timp i-a luat sa puna totate pozele si sa da descriptie la ele...SUPER TR!!!
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptySam 08 Aug 2009, 11:30

kkk a scris:
Excelenta zona, m-am indrogostit de ea si daca as mai fi stat 2-3 luni as fi tot avut ce sa vizitez , ce mai bestial
Si eu am avut aceeasi impresie ca si tine. Nu mi-am imaginat vreodata ca Spania poate fi atat de frumoasa iar toata zona de coasta este minunata, plus ca Marocul e la doi pasi.
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptySam 08 Aug 2009, 12:07

Nic a scris:
Super tare Mihai, trip reportul l-am vazut si revazut de aproape 10 ori!
Deja ne-ai obisnuit cu trip reporturi incredibile.
Multumesc mult de tot, ma bucur ca v-a placut. Din pacate acum va trebui sa iau o pauza cam pana prin februarie/martie anul viitor, dar urmatoarea calatorie este deja in pregatire.

Nic a scris:
Pot sa zic ca am fost prin “zona” (Spania, Canare, Maroc) cam in aceeasi perioada (intre 18-23 iunie), doar ca tu ai stat 2 saptamani pe-acolo!
Ce ai vazut, pe unde ai fost mai exact? Nu faci report?

Nic a scris:
Dupa decolarea de la Pisa, evident era vorba doar de Marea Ligurica.
Da, asa e, am mai cautat si eu pe harti. Initial m-am uitat intr-un atlas si mi s-a parut ca doar golfuletul dintre La Spezia si Monte Carlo este Marea Ligurica.

Nic a scris:
Nu cumva Atlantic? E ceva distanta intre Tanger si Marea Mediterana, care „incepe” de pe langa Ceuta. Ma gandesc ca nu ai avut timp sa ajungi si acolo...
Ba da. Din Tanger am avut oarecum impresia ca in stanga e Atlanticul iar in dreapta Mediterana.

Nic a scris:
Am cateva intrebari, si daca ai timp si chef te rog sa-mi satisfaci curiozitatea:
1. De ce ai dublat scrierea, in romana si engleza?
2. Cat au costat zborurile?
3. Cam ce preturi erau prin Maroc? Puteai plati si in euro sau doar in dirham... Apropo de taxiul de 5 euro.
4. Cum ti s-a parut Alhambra? Nu de alta, dar din poze mi se pare ca nu e chiar asa de interesant... Poate ma insel.
1. Am cativa prieteni care nu stiu romaneste, cu care am calatorit de mai multe ori prin Europa si cum si lor le place sa calatoreasca m-am gandit ca il vor citi si ei.
2. Biletele de avion nu au fost chiar un chilipir, am platit 150 de euro pentru toate patru cu tot cu taxa de bagaj de cala. Le-am cumparat prin aprilie.
3. In Tanger poti plati si cu euro si cu dirham. E bine sa ai euro marunt, maxim bancnote de 5 si in rest monede. In piata totul este mai ieftin decat in Spania, nu te pacaleste nimeni la cursul de schimb dar in general cam la orice serviciu trebuie sa lasi nitel bacsis asa ca dupa ce am tras linie am ajuns la concluzia ca o zi in Maroc a fost mai scumpa decat o zi in Spania, fara sa pun la socoteala pretul traversarii cu ferryboat-ul.
4. Stii cum e, fiecare loc are poezia lui si e unic prin ceva anume. Nu pot sa zic ca Alhambra mi-a mers direct la suflet asa cum am simtit la Cordoba, de exemplu. Dar este vorba totusi de un loc unic, cu peisaje si gradini minunate si cu arhitectura deosebita.

Nic a scris:
Sper ca nu te-ai suparat apropo de comentariile mele, stiu ce inseamna sa faci un trip report, fiind extreme de greu sa faci totul perfect cand sunt atat de multe detalii.
Bineinteles ca nu m-am suparat, de ce sa ma supar?
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptySam 08 Aug 2009, 17:37

Cu adevarat foarte tare TR !!!
Felicitari "mihairosioru" !!

Excelenta excursie, multe locuri, diversitate, etc. Este de revazut si poate de inspirat din el. Daca nu scoate Wizz-ul, la anul, cursa spre Forli/Bologna, sigur dau o tura. Am in cap: Bologna, Ravena, San Marino + Rimini si inca ceva ( poate Modena ). Multam' pentru pozele din Ravena, cate ore ai stat ? Am de mult in cap sudul Spaniei + Tanger-ul, dar nu cred ca ajung prea curand.

Thx !!
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptyDum 09 Aug 2009, 11:00

metalactual a scris:
Multam' pentru pozele din Ravena, cate ore ai stat?
La Ravenna am stat aproximativ opt ore, cam de pe la 11 cand am ajuns si pana seara la 19 cand am plecat inapoi la Bologna. Cred ca poti sta si mai multe zile, orasul are si plaja asa ca se poate foarte bine combina o vizita "de studiu" cu una de relaxare.

metalactual a scris:
Am de mult in cap sudul Spaniei + Tanger-ul, dar nu cred ca ajung prea curand.
E mult mai simplu de ajuns decat crezi pentru ca BlueAir-ul are cursa directa de la BBU la Malaga, in trei ore jumate esti acolo. Si oricum inspre Maroc ai o sumedenie de conexiuni din Europa cu RyanAir si cu EasyJet.
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 EmptyLun 17 Aug 2009, 22:25

Absolut super trip reportul. Exact cum trebuie sa fie un trip report.

1. Poze multe
2. Poze si cu aviatie, dar mai important si de la destinatie
3. Scris frumos
4. Detalii

Felicitari!!! Mi-a facut enorma placere sa citesc. Parca am fost acolo cu tine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Andaluzia si Tanger cu RyanAir   Andaluzia si Tanger cu RyanAir - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Andaluzia si Tanger cu RyanAir
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Bucuresti - Tanger
» Gratis cu Ryanair
» CND-PSA-CND cu Ryanair
» Ryanair (FR / RYR)
» CND-BLQ-CND cu Ryanair

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: