ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Travolta airport

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Travolta airport Empty
MesajSubiect: Travolta airport   Travolta airport EmptyJoi 02 Iul 2009, 11:37

Am citit recent ceva surprinzator, John Travolta are cea mai mare pista privata din SUA Pista sa afla in o zona comunitara pe nume: Jumbolair in Ocala Florida. Pe pista asta de 2.5 Km poate ateriza si un B747. Travolta, care are casa aproape de pista principala mentine un B707 ex Qantas si un mic jet privat. Mie personal, mi sa pare o prostie. Sa iti duci familia cu un B707 in vacanta... Are si echipaj format de 6 persoane. Sursa si pozele AICI


Ultima editare efectuata de catre MogaViorel in Joi 02 Iul 2009, 14:52, editata de 1 ori
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport EmptyJoi 02 Iul 2009, 11:58

Viorel, scrie si tu in romaneste: EE.UU inseamna SUA! Iar tripulatie nu exista in limba romana. Vezi ca sunt dictionare romana-spaniola pe net. Tripulación din spaniola inseamna echipaj. Stiu ca faci scoala la Madrid de mic dar nu te scuza asta sa te uiti si tu intr-un dictionar cand nu stii, ok? Wink Nu de alta, dar nu vorbeste toata lumea spaniola pe forum si e pacat sa nu inteleaga.

In alta ordine de idei, aeroportul lui Travolta e nebunie curata Laughing
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
Vizitato
Vizitator




Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport EmptyJoi 02 Iul 2009, 14:54

propellerdream a scris:
[...]EE.UU inseamna SUA![...]Tripulación din spaniola inseamna echipaj[...]

Da, ai dreptate. Imi cer scuze si deja am pus bine numele.
O zi buna.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport EmptyMar 07 Iul 2009, 09:29

MogaViorel a scris:
Mie personal, mi sa pare o prostie. Sa iti duci familia cu un B707 in vacanta...
Mie mi se pare genial! Omului ii place 707 si are unul! Pentru ca poate. Cea mai tare jucarie! Si nu e vorba de grandomanie, ca daca ar fi asa pe avion ar scrie Travolta si nu Quantas. Hai sa fim seriosi n-are nimic a face cu asta, nu e un spart in figuri care se plimba pe bulivar cu BMW-ul cu nr B-69-DUR.
Il ador pe Travolta dupa cum il ador si pe Dickinson.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport EmptyMar 07 Iul 2009, 10:29

Eu stiam, nu cu mult timp in urma, ca are chiar doua avioane mari, nu doar 707 ala.
Iar in privinta echipajului, stiu ca si el e pilot calificat pentru avioane de linie, nu numai personajul din "Look Who's Talking Too". Are piloti angajati exact cum avea James Onedin.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport EmptyMar 07 Iul 2009, 10:35

mihaiatanasie a scris:
Are piloti angajati exact cum avea James Onedin.
Off-topic: Hehe! Smile "Linia maritima Onedin"! Ce mai urmaream pe atunci serialul ala!!! Peter Gilmore in rolul lui Onedin Cool
Sus In jos
Continut sponsorizat





Travolta airport Empty
MesajSubiect: Re: Travolta airport   Travolta airport Empty

Sus In jos
 
Travolta airport
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» John Travolta’s Dogs Killed by Ground Equipment at Bangor Airport
» Raid Sirna International Airport- Comana International Airport cu M24 orion si Apollo Fox
» Hamad International Airport (-- / OTHH) (ex-New Doha International Airport (NDIA)
» Otopeni AIR SHOW 2010
» Filmulete aviatice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: