ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil Empty
MesajSubiect: A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil   A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil EmptyMar 23 Iun 2009, 11:17

Titlu: A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil
Sursa: http://www.ziare.com/A_cazut_cu_elicopterul_pentru_ca_se_uita_dupa_un_crocodil-795827.html
Autor: ***
Data: 23.06.2009

Citat :

Un pilot care zbura deauspra unei plaje din nordul Australiei s-a prabusit cu elicopterul dupa ce s-a apropiat prea mult de pamant pentru a se uita mai atent la un crocodil.

Pilotul a declarat echipei de salvare ca el si celalalt pasager, care este ranit, se plimbau deasupra plajei si au vrut sa vada mai bine crocodilul si ca urmatorul lucru pe care si-l aminteste este ca s-a trezit intr-o gramada de pamant, informeaza The Telegraph.

Barbatul a spus ca i-a acordat primul ajutor pasagerului sau, ducandu-l departe de crocodili si ingropandu-l in pamant pentru a evita instalarea hipotermiei.

O echipa de salvare a reusit sa-i ia pe cei doi si i-a dus la un spital din Dawin.

Un localnic a declarat ca cei doi au avut mare noroc ca mai traiesc, avand in vedere ca in zona sunt multi crocodili.




PS: imi cer scuze pentru gravele prejudicii aduse forumului prin postari incorecte.


Ultima editare efectuata de catre atr_42_500 in Mar 23 Iun 2009, 12:11, editata de 2 ori
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil Empty
MesajSubiect: Re: A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil   A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil EmptyMar 23 Iun 2009, 11:41

atr_42_500 a scris:
..pentru a se uita mai atent la un crocodil..
Contrar aparentelor, sa stiti ca eu n-am nici un ameastec in asta... Rolling Eyes

atr_42_500 a scris:
...cei doi au avut mare noroc ca mai traiesc, avand in vedere ca in zona sunt multi crocodili...
Parerea mea e ca au avut mare noroc, avand in vedere ca s-au prabusit cu elicopterul, ca erau crokodili, ca era frig, ...
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil Empty
MesajSubiect: Re: A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil   A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil EmptyMar 23 Iun 2009, 11:49

atr_42_500 a scris:

PS: imi cer scuze pentru gravele prejudicii aduse forumului prin postari incorecte.

Scuze acceptate.

p.s Vezi ca ai uitat de titlu...
Sus In jos
Continut sponsorizat





A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil Empty
MesajSubiect: Re: A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil   A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil Empty

Sus In jos
 
A cazut cu elicopterul pentru ca se uita dupa un crocodil
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Jurgis Kairys, la un pas de moarte, după ce a căzut cu avionul în mare
» Cel puţin 19 morţi în urma prăbuşirii unui avion în Republica Democrată Congo
» Preşedintele Băsescu se uită la filme pirat în Air Force One
» MiG-31 cazut in Rusia
» Alt avion cazut

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: