ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)

In jos 
+19
ALMI
Edi
eddyz
valavia
Skylink
Raduq
Boeing777-300
gabi-737
arianne
Virusu
DrakulaBV
Mengelaus
metalactual
hayabusa
YR-DNY
Capt_Vio
aegean
RATus
Maverick
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyDum 22 Feb 2009, 12:52

Woww superbe pozele si cred si eu ca si ceilalti ca sunt unele dintre cele mai reusite poze de pe forum. Distractie placuta in continuare acolo luky man Very Happy
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyDum 22 Feb 2009, 14:13

pozele tale Mav. au adus multe detalii noi asupra perceptiei despre St. Maarten. Se pare ca e mai multa diversitate si actiune decat ilustreaza pozele depe airliners, unde sper sa apara cat mai multe din pozele astea pe care le-ai pus acum !

spor la pozat ! Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyDum 22 Feb 2009, 18:32

Am ramas cu gura cascata uitandu-ma la fotografii....genialeeeeeeeee ce mai.......si cum spunea cineav mai sus...esti cel mai invidiat de pe forum la ora asta.....mai vrem poze dar si de la barul unde se da bautura gratis pt stiti voi ce:P (what affraid !? si ala tot spotting se numeste Basketball )
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyDum 22 Feb 2009, 20:47

Excelente poze! Deja m-am uitat de mai multe ori peste ele si nu ma mai satur!
SUPER
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 01:32

Sunt bolnav. Împuşcaţi-mă, vă rog, fie-vă milă...

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Grey%5E_%5Earial%5E_%5E5%5E_%5E4%5E_%5EMaho+Beach+Rocks%21%5E_%5E


Edi
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 11:16

Edi a scris:
Sunt bolnav. Împuşcaţi-mă, vă rog, fie-vă milă...

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Grey%5E_%5Earial%5E_%5E5%5E_%5E4%5E_%5EMaho+Beach+Rocks%21%5E_%5E


Edi

Ma inscriu si eu....nr.2.
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 18:27

Super poze Maverick! Misto de tot vacanta asta Smile
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 18:30

Minunate pozele Maverick.Am ramas cu gura cascata Smile Apropo de FO de la AA fii sigur ca si tu ai castigat premiul de popularitate aici cheers Pentru anul asta deja mi-am ales destinatia de vacanta dar la anul m-ai convins.Destinatia :Antilele Olandeze Smile. Vorba colegilor de mai sus :SXM Rulz!!!
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 19:00

This is HEAVEN, man!

Have mercy!
Sus In jos
Maverick
Fotograf



Numarul mesajelor : 116
Varsta : 47
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 05:52

Hello,

am reusit sa mai prelucrez citeva imagini de ieri de la Maho. Stiu ca deja traficul devine repetitiv dar am incercat pe cit posibil sa variez unghiurile.

Sper ca gasiti citeva cadre interesante printre ele... Wink

Multumesc tutor pentru cuvintele calde, ma bucur mult ca am putut sa va aduc putin din atmosfera speciala de aici.

@magelanus - sint sigur ca vei gasi interesanta viata aici pe insula. Timpul pare ca trece mult mai incet si parca viata are mai mult gust... cu sau fara avioane Wink

(am aceeasi rugaminte catre moderatori sa completeze descrierile. Multumesc!)

Winnair Britten-Norman BN-2A Islander
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20431

Learjet 35A (Rite Aviation Inc)
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20542

American Boeing 757
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20605

Bombardier Challenger 300
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20627

DHC-6 Twin Otter
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20645

Winnair Britten-Norman BN-2A Islander
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20674

DeHavilland Dash 8-300
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20710

Dassault Falcon 50 (cred)
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20777

Airbus A320
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20909

Air France A340
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20920

Airbus A340
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20928

Airbus A320
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C20970

Boeing 737
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21019

PC-12
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21053

Boeing 757
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21070

Boeing 747-400
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21091

Boeing 747-400
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21100

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21137

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21172

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21248

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21292

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21310

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21327

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21349


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21433

US Airways A319 - Unica decolare a unui jet pe care am vazut-o pe runway 28 (deobicei aterizarile si decolarile sint pe runway 10)
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21462


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21480


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21508


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21560


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21582


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21595

Ultima imagine inainte ca 747 sa tureze motoarele... din pacate nu am reusit sa ma retrag la timp si am avut ocazia de a experimenta puterea lor. Nu am reusit nici sa ma apuc de gard asa ca pentru scurt timp am pierdut contactul cu solul... noroc ca am reusit sa aterizez in picioare fara alte urmari pentru mine si camera... oricum am primit o "shmirgheluiala" pe cinste cu nisip!
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21601


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21658


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21698


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21872


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21895

MD-11
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21908


Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21919

asta e ce a rulat duminica Smile
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C21793
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 06:44

Maverick,

Again... nu ma mai repet... super beton. Lucky f*ck!!! Wink in fine, tipa din poza cu American Boeing 737... e nevasta-ta cumva?
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 07:09

Super, super, super Shocked Sunt in soc, mai ales 747-ul si md-11 sunt incredibile Smile Acum stiu unde merg data viitoare in vacanta Smile
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 16:10

Bre, Maverick tu ne omori cu zilele, dupa mine daca as face un top al pozelor de pe forum le-as plasa pe locul 0 cheers locul 1 e prea slab....

O faza interesanta : venea PJ-AIW (Islader) iar in fundal era Islader Club Laughing

Intrebarea lui Capt.Vio e valabila si la mine... Laughing
Daca mai stai pe acolo poate prinzi si F-HSEX de la Corsair (744)
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 20:35

Wow, fara cuvinte, dupa cum a mai zis toata lumea. Superb! Cred ca pe a.net intra cateva fara probleme si mai ales cea cu F/O iesit pe geam... Spotters' Heaven!
Sus In jos
Maverick
Fotograf



Numarul mesajelor : 116
Varsta : 47
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 05:21

Capt_Vio a scris:
in fine, tipa din poza cu American Boeing 737... e nevasta-ta cumva?

versiunea ei cu vreo 10 ani mai tinara... anyway special pentru tine apare si ea in prima imagine din seria asta Wink

Oricum tin sa ii multumesc pentru rabdarea de fier pe care a avut-o in primele zile cind am fost plecat pentru 7-8 ore in fiecare zi! I know... I am a lucky guy cheers

Guys, va multumesc mult pentru feed-back-ul grozav pe care l-ati postat aici si pentru faptul ca a-ti revenit zi dupa zi sa vedeti ce mai este nou. A fost o experienta foarte interesanta pentru mine sa incerc sa produc o cronica pe viu de la fata locului si va doresc doresc tuturor ca macar odata sa aveti sansa de a experimenta viata de aici macar pentru o saptamina. (sincer nu cred ca ar fi mult mai scump ca o saptamina pe litoralul romanesc sau una la Poiana Brasov Wink... se exclude zborul desigur... in plus este parte a UE asa ca nu este nevoie de viza!)

Pentru ultima serie de imagini am incercat sa aleg un punct de vedere mai putin vazut pe net. Stiu ca dupa un timp devine monoton sa vezi aceleasi avioane din acelasi unghiuri dar m-am gindit ca poate ma mai suportati o tura.

de la Maho Beach,

Maverick

over&out

American B757-200
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D2C11433

Continental 757-200W
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22042

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22049

St. Barth Commuter BN-2 Islander
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22087

LIAT De Havilland Dash 8-100
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22121

American Eagle ATR-72
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22138

US Airways B757-200W
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22172

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22188

American Airlines Airbus A300
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22205

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22235

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22289

Corsairfly B747-400
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22362

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22382

Air France A340-300
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22432

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22451

American Airlines B737-800
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22530

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22535

US Airways B757
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22640-1

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22651

jetBlue A320
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22710

LIAT De Havilland Dash 8-300
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22790

Corsairfly B747-400
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22818

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22850

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22869

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 _D3C22926
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 05:48

SUPER affraid affraid affraid affraid affraid , baga pe a.net, sunt o gramada care ar merge. Sincer mai vreau niste poze din ultima categorie, asa mai diferite, pentru mine sunt mult mai placute cele de acest gen. In general nu prea folosesc smilies, dar aici merg din greu puse

LE: Ma bag pe google maps sa mai vad si pe acolo.
Dupa o mica sedinta pe google, ai fost si pe aeroportul din partea franceza?



Al doilea video este si in HQ
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 07:22

Super poze si foarte inspiratele pozitiile noi pe care le-ai incercat. Ce misto, sa stai in piscina si sa vezi un 757 trecand la cativa metri pe langa tine affraid SUPER!!!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 07:55

Cool de tot Mav. Unghiuri mai putin vazute. Pozele facute exact opus de barul ala cu surfboard-ul, sunt facute de pe hotel? Cum ajungi acolo? Dar alea cu piscina, de unde le-ai facut? Auzi, cand vi acasa in Vancouver, vreau sa vad si poze cu voi acolo. Astea cu aeroportul sunt super beton, dar sincer nici nu stiu cum arata restul insulei... ma gandesc ca ai ce face acolo, nu?
Sus In jos
Maverick
Fotograf



Numarul mesajelor : 116
Varsta : 47
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 14:25

Capt_Vio a scris:
Pozele facute exact opus de barul ala cu surfboard-ul, sunt facute de pe hotel?

Cum ajungi acolo?

Dar alea cu piscina, de unde le-ai facut?

Auzi, cand vi acasa in Vancouver, vreau sa vad si poze cu voi acolo. Astea cu aeroportul sunt super beton, dar sincer nici nu stiu cum arata restul insulei... ma gandesc ca ai ce face acolo, nu?

Exact, sint facute de pe unul dintre hotelurile care se vad in fundal in pozele facute de pe plaja.

Intri in hotel si urci cu liftul la etajul 9. De acolo se iese pe acoperis

Pozele cu piscina sint facute din aceeasi locatie dar am folosit un unghi mai larg.

Avem si ceva poze de pe insula. Sint multe kestii de facut aici... in plus daca esti single ai de unde alege Wink
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 14:34

Sincer, cuvinte prea multe nu isi au rostul Very Happy nu te invidiez pt avioane, nici pt locurile de unde te poti perinda sa faci spotting, nici pt traficul prezentat in meniu Shocked ci te invidiez pt nisipul ala si apa aia Mad Razz

Piscina aia e mortala atat de aproape de taxi incredibil, ma si vad cu un Aquapark langa Otopeni si cum ar sta toti cu ochii pe gardul de la piscina sa nu cumva sa faci vreo poza =))

Ce obiective folosesti pt D300? Si cum te-ai obisnit cu el, il ai de mult timp?
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 15:23

Maverick a murit, a ajuns in Rai si cumva face sa relateze de acolo...OAWWWW!!!!!!!!!!

Felicitari, multe felicitari. Asteptam sa ne relatezi cu lux de amanunte cum se ajunge acolo.

multumim de poze!
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 15:40

Maverick a scris:
American Eagle ATR-72
Bănuiesc că nu venea din SUA...

Maverick a scris:
Stiu ca dupa un timp devine monoton sa vezi aceleasi avioane din acelasi unghiuri dar m-am gindit ca poate ma mai suportati o tura.
Oricând, din orice unghi.

Maverick a scris:
ultima serie de imagini [...] over&out
Ce??? Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 028


Edi
Sus In jos
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 164
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyMier 25 Feb 2009, 15:57

Piscina aia e Aqua-Spotting Paradise Very Happy

Super tari pozele Smile cheers
Sus In jos
Maverick
Fotograf



Numarul mesajelor : 116
Varsta : 47
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyJoi 26 Feb 2009, 04:31

Edi a scris:
Maverick a scris:
American Eagle ATR-72
Bănuiesc că nu venea din SUA...

Maverick a scris:
Stiu ca dupa un timp devine monoton sa vezi aceleasi avioane din acelasi unghiuri dar m-am gindit ca poate ma mai suportati o tura.
Oricând, din orice unghi.

Maverick a scris:
ultima serie de imagini [...] over&out
Ce??? Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 028


Edi

American Eagle vine de la San Juan, Puerto Rico. Si eu am aterizat aici cu aceeasi cursa.

Cind am zis "over & out" ma refeream la faptul ca este ultima postare de imagini "live" de aici. Am strins multe mii de imagini la SXM si acum trebuie sa ajung acasa sa le sortez. Ce va fi de valoare si nu a fost postat deja fiti siguri ca va aparea pe forum.

pt Hayabusa: intr-adevar apa si nisipul sint ceva greu de imaginat. Pe linga aeroport sint multe lucruri de facut aici... ma refer la experiente care merita incercate...

Am D300 din august anul trecut. Aici in St Maarten am trecut de 20.000 de cadre pe el... majoritatea la spotting Wink La inceput trecerea de la D200 a fost un pic tricky la metering dar acum m-am obisnuit. Viteza este incomparabila mai ales cind am battery pack-ul. Multe imagini pe care le vedeti nu ar fi fost posibile cu D200... 5fps nu sint suficiente cind ai un 747 aterizind la 50 de metri in fata ta... avionul ala are cel putin 150kts... faceti voi socoteala...

Ca si obiective am avut 18-200, pentru majoritatea cadrelor la Maho... ideal ar fi fost un 24-70 2.8 dar momentan trebuie sa ne revenim dupa vacanta asta Wink ; am mai folosit 70-200 f2.8 VR si 12-24 f4. Daca aveti intrebari legate de echipament va rog sa imi scrieti si voi incerca sa raspund.
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 EmptyJoi 26 Feb 2009, 16:50

Maverick a scris:
American Eagle vine de la San Juan, Puerto Rico. Si eu am aterizat aici cu aceeasi cursa.
Mersi de informaţie.

Maverick a scris:
acum trebuie sa ajung acasa sa le sortez.
Este măcar primăvară în Vancouver? Sau... Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 017

Maverick a scris:
Ce va fi de valoare si nu a fost postat deja fiti siguri ca va aparea pe forum.
Mulţumiri anticipate. rabbit


Edi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)   Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Princess Juliana - St. Maarten - Antilele Olandeze (SXM / TNCM)
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Filmulete aviatice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: America de Nord-
Mergi direct la: