ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Venezia - Treviso (TSF / LIPH)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Empty
MesajSubiect: Venezia - Treviso (TSF / LIPH)   Venezia - Treviso (TSF / LIPH) EmptyMar 01 Apr 2008, 21:20

From Wikipedia, the free encyclopedia ( http://en.wikipedia.org/wiki/Treviso_Airport )
Sant'Angelo Treviso airport (IATA: TSF, ICAO: LIPH) is located in Treviso in the Province of Treviso, Italy. Some airlines refer to the airport as Venice Treviso, as it is located approximately 20 km from the city of Venice. In 2007, a new terminal was opened named "Antonio Canova" after a famous Italian artist.The airport has two car parks. One is a long-term car park, 200 m from the airport (350 places) and the other is a short-term car park (60 places).
Treviso Airport
IATA: TSF - ICAO: LIPH
Summary Airport type Military/Public
Operator Aer Tre S.P.A. Serves Treviso
Elevation AMSL 59 ft (18 m)
Coordinates 45°38′54″N, 12°11′40″E
Runways
Direction Length Surface
ft m 07/25 7,941 2,470 Asphalt

Am pus cateva date "de la ei" - eu nu le cunosc.
Acum, terminalul este nou, se vede cu ochiul liber. Curatel si cochet, chiar mi-a placut.
Are parter si etaj. La parter sunt sosirile, la etaj sunt plecarile. Ma rog....plecarile se fac in final tot pe la parter Very Happy .
La parter este un bar-bufet, ceva ghiseuri rent a car si ghiseul ATVO ( compania care face legatura cu bus-shuttle spre Venetia ). La etaj se gasesc: un restaurant cu mancare f. apetisanta si calda si rece, un magazin mic cu suveniruri etc. ceva ghisee comp. zbor si info. zboruri, un punct pt. acces internet. Sunt 16 ghisee pt. check-in. Se intra la controlul de securitate - baietii sunt f. exigenti ( descalta damele Laughing , mi-au gasit sticla de apa si mi-au verificat camera foto ).
Sunt 8 porti de imbarcare, se ajunge la ele cu scari rulante tot la parter. Dupa security se mai gaseste un bufet si un magazin parca. Imbarcarea in avion se face perpedes, la fel si debarcarea.
Mic, dragut si eficient.
Vedere din lateral stanga.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9211
Vedere din fata.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9212
Parcarea ATVO si nu numai.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9213
Parter - bufet.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9214
Parter - rent a car + ATVO.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9215
Spre etaj - 2 benzi rulante urca, 1 coboara.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9216
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9217
Restaurantul/cafenea.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9218
Vedere spre parcarea de la intrare.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_9219
Vedere dinspre pista.
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_8110
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Img_8111

Cam asta este, nu sunt multe de povestit. Foto la portile de imbarcare si la controlul bagajelor/pasagerilor nu am facut, era un gabor f. vigilent si nu m-a lasat. Nu mi-am fortat norocul.
Sus In jos
kayala
Flight Level 300
Flight Level 300
kayala


Numarul mesajelor : 333
Varsta : 29
Localizare : Adjud
Data de inscriere : 15/10/2009

Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Empty
MesajSubiect: Re: Venezia - Treviso (TSF / LIPH)   Venezia - Treviso (TSF / LIPH) EmptyLun 11 Ian 2010, 20:53

EI-DLR
Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Poze-0235_resize
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 45
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Empty
MesajSubiect: Re: Venezia - Treviso (TSF / LIPH)   Venezia - Treviso (TSF / LIPH) EmptyLun 16 Aug 2010, 10:35

De la aeroportul din Treviso exista autocare pana la garile din Treviso sau Mestre. Informatiile le poti gasi la acest link: http://www.trevisoairport.it/page/tsf/servizi/trasporti/mezzipubblici/treni?m=4140211 .

In principiu iti convine sa mergi pana la Mestre, care e situat la inceputul lagunei. De acolo iei orice tren catre Venezia Santa Lucia (practic mergi o statie - cam 5 minute) care este gara principala din Venetia si este practic pe Canal Grande.

Hope this helps!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Empty
MesajSubiect: Re: Venezia - Treviso (TSF / LIPH)   Venezia - Treviso (TSF / LIPH) Empty

Sus In jos
 
Venezia - Treviso (TSF / LIPH)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» WizzAir - Bucuresti (BBU) / Venezia-Treviso (TSF) dus-intors
» Bucuresti - Venetia ( Treviso ) cu Wizzair
» Venezia - Marco Polo (VCE / LIPZ)
» Deplasare de la aeroport in oras-Venezia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Sud-
Mergi direct la: