ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Reorganizare orar de vara Wizz Air

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Reorganizare orar de vara Wizz Air Empty
MesajSubiect: Reorganizare orar de vara Wizz Air   Reorganizare orar de vara Wizz Air EmptyVin 10 Apr 2009, 09:54

In ultima vreme am observat ca foarte multe zboruri operate de Wizz Air au fost modifcate. Si au redus frecventa pe cateva destinatii.
De exemplu din TSR vad ca nu mai sunt curse spre DTM.

Si in cazul meu, aveam 3 zboruri programate, in lunile mai, iunie si iulie, si pe toate le-au modificat. Pana la urma au iesit bine, chiar mai bine decat planuisem, doar ca am platit vreo 5, 6 euro pe telefoane catre call center.

Modificarile nu cred ca sunt decat urmarea logica a scaderii cererii pe unele rute in anumite zile, astfel ca au decis sa mai taie din frecventa. Si cum modificarile au avut impact asupra unui numar foarte mare de pasageri, poate zeci de mii, veniturile obtinute de call center au crescut foarte mult.
Pana la urma tine de eficienta, se asigura ca zborurile au load factor bun si obtin si venituri suplimentare.

Problema e evident pentru pasageri, care isi fac planuri din timp pentru vacanta de vara, asigurandu-si cazare, poate si platita in avans. Si mai grav, daca mai au zboruri programate cu alte companii, li se da traseul peste cap.

Alte pareri legate de reorganizare?
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Reorganizare orar de vara Wizz Air Empty
MesajSubiect: Re: Reorganizare orar de vara Wizz Air   Reorganizare orar de vara Wizz Air EmptyVin 10 Apr 2009, 10:12

Din pacate wizz a bagat acum taxa de 11ron/zbor si daca platesti prin transfer bancar. Si mie mi-au modificat ora de zbor spre londra si cu ocazia asta am decalat zborul cu 10 zile, pentru mine fiind mai avantajos.
Sus In jos
http://www.greencats.ro
 
Reorganizare orar de vara Wizz Air
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Blue Air (0B / JOR)
» Orare de zbor
» 3 in 1. TSR-BGY(Wizz), OTP(Tarom), DTM(Wizz)-TSR
» Aeroportul Cluj-Napoca - Aprilie 2009
» Zbor de vara :)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: