ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Clinceni, dumninica 8 martie

In jos 
+27
Eurofighter
gabi-737
ALMI
allex
Virusu
Mengelaus
dragosh54321
Dylan
pilotanda
Skywalker
Flori
eugen
delu
alexandrumih
codrutz
ela_crux
Boeing777-300
propellerdream
46Pilot
VIC
hayabusa
crisvsv
electric
stendec
claudiup
valavia
mihaiatanasie
31 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMar 03 Mar 2009, 14:35

S-ar putea sa fim multi forumisti acolo duminica, hai sa ne gandim la un mod de identificare. Chiar ar fi "haios", vorba lui Dorin Ivascu, sa ne cunoastem!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMar 03 Mar 2009, 15:45

E clar ca vom fi destui acolo....cea mai simpla metoda de identificare ar fi....aparatul foto...te uiti dupa cei cu DSLR-uri si obiectiva cat de cat maricele Razz...mai simplu de atat nu cred ca poate fi
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 11:13

Duminica aceasta(8 martie) e mare show la Clinceni, de ziua femeii. Cap de afis, in cazul zburatorilor acrobati sunt Lotul national(Extra 300L) si Iacarii Acrobati(Yak-52)

Extra 300L

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img5/9498/img2749.th.jpg]


Yak-52

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img159/6256/lakedan.th.jpg]
Sus In jos
stendec
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 80
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2009

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 12:41

Salutare si bine v-am gasit.

Pe la ce ora incepe distractia?
Sus In jos
http://n.a.
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 13:32

stendec a scris:
Salutare si bine v-am gasit.

Pe la ce ora incepe distractia?

ora 11.00 AM, cf,. site aeroclub
Sus In jos
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200
crisvsv


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2007

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 16:01

Vreau si eu sa vin dar nu am cu ce ajunge acolo. Cine mai vine din Buc si vrea sa ia pe cineva in masina? Very Happy

O sa fie si zboruri pentru fete? Very Happy Sunt prima care vrea plimbare Very Happy

Si cum facem sa avem ceva de presa ca sa stam si noi unde trebuie sa nu avem soarele in fata Very Happy
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 17:40

Scoti tunul le spui ca esti de la RoSpotters, si te lasa ei unde vrei Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 18:27

dar daca ploua? mai aducem obiectivele? meteobusuioc ameninta cu ploaie in toata tara in weekend.
cred ca daca ploua dimineata, mitingul va avea loc dupaamiaza, iar daca ploua dupaamiaza, mitingul e dimineata. lol!


Ultima editare efectuata de catre mihaiatanasie in Mier 04 Mar 2009, 19:03, editata de 1 ori
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 18:50

nu va ploua stati linistiti
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 20:56

Eeh, s-a intamplat acum 3 ani sa inceapa ploaia exact cand s-a terminat mitingul. Dar haideti sa nu ne facem noi probleme din cauza asta, macar sa se faca o data duminica dimineata si sa ne pregatim pentru miting! Very Happy

Valavia are dreptate, oare cum o sa ne recunoastem intre noi? Ca multi vor veni cu aparate foto, camere etc..Ar fi fost buna acum emblema RoSpotters! Laughing
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 21:18

hayabusa a scris:
Scoti tunul le spui ca esti de la RoSpotters, si te lasa ei unde vrei Very Happy
Laughing Da-mi voie sa te contrazic. NU asa sta treaba, adica daca esti de la RoSpotters poti poza de unde vrei. Tre' sa fii de la presa (ziare, TV etc), dar si acestia au un spatiu amenajat special! Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 23:11

eu zic sa stabilim un loc de intalnire asa pentru inceput....desi majoritatea care vor avea obiective mari vom fi noi si presa....deci daca nu e de la presa cel mai probabil e spotter Razz
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyMier 04 Mar 2009, 23:19

valavia a scris:
eu zic sa stabilim un loc de intalnire asa pentru inceput....desi majoritatea care vor avea obiective mari vom fi noi si presa....deci daca nu e de la presa cel mai probabil e spotter Razz
Da, si eu zic ca ar fi o idee buna. Daca doriti, eu va pot ajuta cu niste locuri, cum ar fi una din bariere, un teren de tenis de pe marginea drumului..sau sa alegem unul din colturile spatiului amenajat pentru spectatori..
Pai Valavia, presa are spatiul amenajat special, nu se vor amesteca printre restul spectatorilor Razz
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyJoi 05 Mar 2009, 00:05

Cred ca cel mai bine e sa stabilim un appointment la maneca de vant, la o anumita ora. E cel mai simplu de gasit Very Happy
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyJoi 05 Mar 2009, 09:49

daca vreti sa va recunoasteti usor faceti cum fac cei de la flashmob, daca-mi permiteti o sugestie.
fiecare poate sa aiba o punga de pufuleti in mana sau poate o sticla de apa minerala de o anumita marca.
sau la o anumita ora convenita (11.07 de ex.) ridicati aparatele de fotografiat deasupra capului si le tineti asa ptr 20 de secunde. Smile
bafta
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyJoi 05 Mar 2009, 14:59

uite ca s-a adus in discutie un subiect pe care chiar voiam sa-l atac si eu. spotterii din orase diferite chiar nu se cunosc intre ei... ar trebui sa fie desemnati o serie de oameni care sa tina un soi de baza de date cu toate contactele(mail+telefon mobil). a fost chiar ciudat cand la timisoara s-a intamplat treaba aia cu Carpatair si nu a fost nimeni acolo, pentru ca era prea de dimineata. Un telefon dat atunci, un mesaj pe forum ca s-a vorbit in orasul cu pricina si acum vedeam poze cu adevarat inedite. Si e mai usor si pentru spotterii care se mobilizeaza intr-un astfel de loc sa se imparta mai bine(in cazul Timisoarei, din ce directioe venea avionul. puteau fi monitorizate ambele intrari)
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyJoi 05 Mar 2009, 20:40

Da, o fi bun, dar..totusi, e stana, cu alte cuvinte acolo pute. Scuzati expresia, dar la ce caini, oi, capre, porci, gaini, vaci, tapi, cai si etc mai are nenea ala pe acolo..nu cred ca e un loc chiar asa frumos pentru spotting Laughing

Asa, daca ne adunam intr-un loc, cum ar fi maneca de vant (multumita lui propellerdream pentru sugestie), ne-ar fi mult mai usor tuturor, ne-am cunoaste si noi, s-ar sta frumos ca tot omul intr-un loc curat..acum, nah, daca vreti neaparat pe la stana pe acolo, n-am nimic impotriva, doar ca nu voi putea fi cu voi..iar apropo de soare, chiar credeti ca vom avea la miting asa ceva? Rolling Eyes
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyJoi 05 Mar 2009, 22:04

Titlu: informatii privind mitingul de pe clinceni de 8 martie
Sursa: aviatia.ro
Autor: George Rotaru
Data: 05.03.2009
Link: ***

Preluat la: 05.03.2009
Preluat de: Dragos DOBRE / Asociatia Aripi Romanesti

Citat :


-------- Original Message --------
Subject: [Aviatia.ro] Re: informatii de la mitingu` de pe clinceni de 8 martie?
Date: Thu, 05 Mar 2009 16:54:53 -0000
From: george_rotaru****
To: aviatia @ yahoogroups.com



Buna seara

Pe data de 8 martie, la ora 11.00, va avea loc un miting aerian dedicat doamnelor si domnisoarelor in primul rand, precum si tuturor celor care apreciaza sau vor sa descopere aviatia sportiva.
Demonstratia are loc la Clinceni, intrarea este libera, iar participantii vor fi:
-formatia de acrobatie aeriana "Hawks of Romania";
-formatia de acrobatie aeriana "Iacarii Acrobati";
-Lotul National de Parasutism;
-Lotul National de Acrobatie cu Planorul;
-aeronave de scoala si antrenament din dotarea Aeroclubului Romaniei;
-Alfa Air Services;
-Special Air Services;
-Flylevel;
-balon cu aer cald(proaspat achizitionat de Aeroclubul Romaniei);
-aeronave ultrausoare private.
Doamnele si domnisoarele se pot inscrie la o tombola, premiul fiind un zbor gratuit cu o aeronava de scoala.

Va asteptam

Pentru mai multe stiri din aviatie, va invitam sa vizitati sectiunea corespunzatoare din site-ul Asociaţiei "Aripi Româneşti": http://www.aripiromanesti.ro
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyVin 06 Mar 2009, 00:50

Sper sa fie vreme buna pentru ca vreau sa fiu acolo si sa ne vedem si noi live, nu doar pe forum! Bafta si toate bune!
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyVin 06 Mar 2009, 09:33

ela_crux a scris:
Sper sa fie vreme buna pentru ca vreau sa fiu acolo si sa ne vedem si noi live, nu doar pe forum! Bafta si toate bune!

@ela: pisi draga, daca apari, te rog sa nu ne ocolesti! Smile te astept cu flori! o sa avem un banner ... as usual.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyVin 06 Mar 2009, 14:07

Propun ca loc de intalnire standul Asociatiei Aripi Romanesti sa zicem la ora 10? Cred ca va fi usor de gasit pt toata lumea
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyVin 06 Mar 2009, 14:10

valavia a scris:
Propun ca loc de intalnire standul Asociatiei Aripi Romanesti sa zicem la ora 10? Cred ca va fi usor de gasit pt toata lumea

Tocmai am primit de la colegi faptul ca Asociatia Aripi Romanesti are ok-ul oficial de la Aeroclub pentru amplasarea standului de carti si a bannerului. Very Happy Asadar, va asteptam Smile

Cod:
Stimate domn,
 
Ca urmare a adresei dvs. in vederea colaborarii la mitingul aviatic de la Clinceni de pe data 08 martie 2009, va comunicam ca suntem de acord.
Va rugam sa luati legatura cu comandantul de la Clinceni, domnul Mihai Dobre Tone in vederea stabilirii modului si locului unde veti amplasa standul dvs.

[...]
 
O zi buna,
Andreea Rebegea/Aeroclubul Romaniei
Sus In jos
codrutz
Fotograf
codrutz


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyVin 06 Mar 2009, 15:48

10 o'clock-ish sa fie, subscriu!
Sus In jos
alexandrumih
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyDum 08 Mar 2009, 18:11

Ce miting..si ce zbor! Am o rugaminte...sa imi spuneti si mie si sa postati..de fapt..daca ati facut poze in jurul orei 15 cu YR-5016 cand am venit la aterizare cu motorul oprit. Va rooog Smile
Sus In jos
delu
Membru activ
delu


Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2008

Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie EmptyDum 08 Mar 2009, 18:17

pfu, eu si crisvsv am plecat in jurul orei 15:00 din pacate nu l-am prins Sad. Insa eu unu acum, dupa 1500 de cadre, imi fac curaj sa ma apuc de editat:))
Sus In jos
http://claudiuprioroc.blogspot.com
Continut sponsorizat





Clinceni, dumninica 8 martie Empty
MesajSubiect: Re: Clinceni, dumninica 8 martie   Clinceni, dumninica 8 martie Empty

Sus In jos
 
Clinceni, dumninica 8 martie
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Martie 2013
» Oradea - aeronave in zbor
» Aeroportul Iasi - Martie 2009
» Aeroportul Bucuresti (Aurel Vlaicu/Baneasa) - Martie 2014
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni ) - Martie 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2009-
Mergi direct la: