ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty
MesajSubiect: Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie   Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie EmptySam 21 Feb 2009, 04:11

Reproduc aici un mesaj de pe forumul aviatia.ro.

http://groups.yahoo.com/group/aviatia/message/23491

Sper ca sint multi si pe acest forum pentru care Doru are o insemnatate aparte si care poate vor fi interesati de acest mesaj. Va rog re-transmiteti-l catre cit mai multe comunitati de aviatie.


Sorin


In acest an, pe 20 aprilie, se implinesc 20 de ani de cind a cazut Doru Davidovici, ocazie cu care familia sa va veni in Romania pentru comemorare. In acest moment intentia este de a se organiza ceva modest la cimitirul militar Ghencea.

Din pacate anul acesta 20 Aprilie este a doua zi de Pasti, ceea ce poate limita optiunile pentru multi, dar totusi cei care sunt interesati de comemorare sunt invitati sa participe si ii rog sa ma contacteze pe email-ul privat.



Alex
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty
MesajSubiect: Re: Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie   Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie EmptySam 21 Feb 2009, 11:59

Pai cei de la MAv sunt organizatori din cate stiu eu, in frunte cu Alin...eu voi veni 100%..pacat ca nu il vom avea printe noi si pe Foozie
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty
MesajSubiect: Re: Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie   Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie EmptyMar 10 Mar 2009, 12:39

M-am interesat la MAv, ei vor organiza eventual o comemorare la muzeu, ramane totusi sub semnul intrebarii deoarece 20 aprilie cade intr-o luni si muzeul este inchis.
Sunt interesat de ceremonia de la Cimitirul Militar deoarece am de inmanat cartea comemorativa cu Ion Taralunga familiei, Nea Ion vorbeste de Doru fiind martor la catastrofa.
Cartea este la mine fiind unul care s-a implicat direct in editarea si tiparirea cartii.
Doresc sa stiu ora la care are loc ceremonia, dupa aceasta de pleaca la Borcea.
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty
MesajSubiect: Re: Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie   Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie EmptyMier 11 Mar 2009, 20:56

Incredibil cat de mult timp a trecut de la moartea sa. Nu l-am cunoscut, dar i-am citit cartile despre OZN-uri, cand eram pusti si credeam in asa ceva. Nu mai tin minte exact, dar parca a participat si la emisiuni radio..."poate, extraterestrii...", asa incepea emisiunea, pe Romania Tineret, miercurea la ora 11:00...pe vremea OZN-istilor ( Oameni Zapaciti de Nicu )...mai tineti minte ?? Ma rog, cativa dintre voi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty
MesajSubiect: Re: Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie   Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie Empty

Sus In jos
 
Comemorare Doru Davidovici - 20 Aprilie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intalnire comemorare Doru Davidovici - 20 aprilie
» Comemorare Doru Davidovici
» Comemorare Aurel Vlaicu
» 20.04.2009 Comemorare Doru Davidovici - Piloţii nu mor niciodată
» Reeditare cărţi Doru DAVIDOVICI - "Integrala DD - Caii de la Voroneţ"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: