ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 An-12 Plane Crashed In Egypt

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
coti
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/12/2008

An-12 Plane Crashed In Egypt Empty
MesajSubiect: An-12 Plane Crashed In Egypt   An-12 Plane Crashed In Egypt EmptyVin 20 Feb 2009, 12:10

Buna ziua tuturor! Acesta e primul meu post pe forum desi sunt abonat de o buna bucata de vreme. Ma numesc Cornel si sunt din Suceava.
Probabil ati auzit stirea aceasta: http://www.ukranews.com/eng/article/181973.html
Am banuiala ca aceasta aeronava e una din cele care trec saptamanal peste orasul Suceava si le-am admirat prin binoclu. Poate confirma cineva daca e asa avand la baza numarul de inregistrare si numarul cursei prezentate in stirea din link? Am inteles ca destinatia era Ukraina. Mersi!
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

An-12 Plane Crashed In Egypt Empty
MesajSubiect: Re: An-12 Plane Crashed In Egypt   An-12 Plane Crashed In Egypt EmptyVin 20 Feb 2009, 22:11

coti a scris:
Buna ziua tuturor! Acesta e primul meu post pe forum desi sunt abonat de o buna bucata de vreme. Ma numesc Cornel si sunt din Suceava.
Probabil ati auzit stirea aceasta: http://www.ukranews.com/eng/article/181973.html
Am banuiala ca aceasta aeronava e una din cele care trec saptamanal peste orasul Suceava si le-am admirat prin binoclu. Poate confirma cineva daca e asa avand la baza numarul de inregistrare si numarul cursei prezentate in stirea din link? Am inteles ca destinatia era Ukraina. Mersi!
NEGATIV_Compania respectiva nu a survolat niciodata Suceava. Cele pe care le auzi opereaza zilnic doar pana in Turcia, iar unele decoleaza si aterizeaza chiar de pe Cernauti.
Sus In jos
coti
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/12/2008

An-12 Plane Crashed In Egypt Empty
MesajSubiect: Re: An-12 Plane Crashed In Egypt   An-12 Plane Crashed In Egypt EmptyVin 20 Feb 2009, 22:43

Multumesc Ovidiu! Cand am auzit stirea in masina pe un post de radio m-am dus cu gandul la acel avion care trece peste Suceava destul de des. Stiu ca orice accident cu victime e trist dar azi dimineata aveam sentimentul ca am pierdut niste prieteni. Biroul unde lucrez e undeva la o mansarda si am cateva ferestre "spre cer". De fiecare data cand e vizibilitate si ii aud apropiindu-se ma ridic de la birou si ii urmaresc cu privirea pana dispar. Zgomotul motoarelor e foarte patrunzator si as putea sa zic ca tresar bucuros cand il aud... Acum imi explic faptul ca acele aeronave zboara destul de jos. Daca aterizeaza la Cernauti e clar. Distanta intre SV si Cernauti nu cred sa fie mai mare de 70 km in linie dreapta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





An-12 Plane Crashed In Egypt Empty
MesajSubiect: Re: An-12 Plane Crashed In Egypt   An-12 Plane Crashed In Egypt Empty

Sus In jos
 
An-12 Plane Crashed In Egypt
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mi-28N crashed during Aviamix airshow
» C-130 CRASHED DURING 'TOUCH-AND-GO' EXERCISE
» Pakistan Let China See Crashed U.S. "Stealth" Copter
» Air Controller Was Asleep as Plane Landed
» Ryanair wants passengers to put their own bags on plane

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: