ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Targu Mures si Vlaicu

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyLun 09 Feb 2009, 14:28

Dragilor am incercat sa intru pe Aerodoame Tg. Mures si este Blocat.
Lucrez la editarea unei monografii VLAICU, o lucrare deosebita intocmita folosindu-ma numai de documente originale.
Am mare nevoie lucrare de fotografia monumentului dedicat lui Aurel Vlaicu din Targul Mures, am inteles ca este amplasat in marginea orasului.
Va rog, nu am la cine sa apelez.
Atasez imaginea monumentului de pe un plic filatelic.
In cazul in care ma puteti ajuta expediati foto pe adresa danantoniu01@yahoo.com
Specificati si suma cu care trebuie sa ma achit.
Rog administratorii sa stearga topicul dupa cateva zile pentru a elibera spatiul.
Multumesc anticipat!



Targu Mures si Vlaicu Monumentvlaicuzk7
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyLun 09 Feb 2009, 18:23

Am aflat este amplasat la intrarea in aeroport.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyJoi 12 Feb 2009, 14:32

Chiar nici un Tg. Muresan nu a intreceptat apelul meu, sau sunt toti plecati din localitate.
Nu ramane decat sa pun in carte fotografia de pe plicul postal.
In cazul in care putem accesa topicul cu aerodromul Tg. Mures, poate gaseam o mana de ajutor, dar nu se poate accesa.
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyVin 13 Feb 2009, 18:23

Imi pare rau ca va raspund atat de tarziu dar am avut o perioada in care am ajuns mai rar pe la calculator, si evident, pe forum. Monumentul dedicat lui Vlaicu se afla la intrarea aeroportului Targu-Mures. Aeroportul se afla in localitatea Recea, la aprox 15 km de oras. Targu Mures-ul are si un aerodrom totusi, care este pe strada Libertatii ( la 1-2 km de centrul orasului ). In fata aeroclubului nu exista niciun monument. Monumentului ii voi putea face poze weekendul acesta cand ma duc la Cluj. Sper sa va pot fi de folos. Weekendul urmator va si pot trimite pozele. Numai bine !
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyVin 13 Feb 2009, 20:23

VicMures multumesc din suflet, sper sa ma pot revansa, te rog nu te supara dar daca este cazul de achitat ceva te rog sa-mi spui.
Nu am cunoscut amanunte despre amplasarea monumentului, este bine ca ai precizat sa stiu ce scriu in carte.
Mail-ul meu danantoniu01@yahoo.com - se pot expedia in format mare prin www.transfer.ro
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptySam 14 Feb 2009, 12:48

Nici nu se pune in discutie sa achitati ceva. Va ajut cu cea mai mare placere. Daca mai doriti si altfel de amanunte despre zona Tg-Muresului va rog sa apelati cu incredere. Smile Poza ( pozele ) n-o s-o fac cu un aparat profesional, dar o sa incerc sa o fac cat mai clara. Am sa pot sa va trimit pozele cam la sfarsitul saptamanii viitoare, cand ma intorc din Cluj.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyDum 15 Feb 2009, 13:04

Daca se poate, sunt necesare cateva informatii: data cand a fost ridicat monumentul, daca a fost un eveniment aniversar, autorul monumentului - arhitectul sau sculptorul. Este bine sa inscriu aceste date sub fotografie.

Multumesc!
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyDum 15 Feb 2009, 19:38

Buna seara. Am trecut deja pe la aeroport, am facut pozele si le voi descarca in Mures. Informatiile incerc sa le aflu la intoarcere.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyLun 16 Feb 2009, 18:38

Buna seara,
Multumesc anticipat.
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyJoi 19 Feb 2009, 12:00

Dupa cum v-am mai spus, pozele nu sunt de cea mai buna calitate, nici conditiile nu erau. Sad Sper totusi sa fie acceptabile si sa va fie de folos. Informatii nu am reusit sa aflu deoarece cand am ajuns la aeroport l-am gasit doar pe paznic care nu m-a putut ajuta. PS: Am trimis pozele prin transfer.ro pe mailul dvs.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu EmptyVin 20 Feb 2009, 18:01

Multumesc lui VicMures pentru fotografii, si cer scuze pentru deranjul indus de aceasta solicitare.

Problema fiind rezolvata rog moderatorii sa stearga acest topic.

CRSSL am primit fotografiile sunt excelente, Multumesc foarte mult, ce nu stiu este:
-canul and a fost dezvelit,
-arhitectul sau sculptorul,
-cine a avut initiativa-finantarea.
Cam multe dar numai daca este posibil.

Nu stiu cum sa trimit un mesaj nou, daca primesc unul stiu sa raspund, va rog o instructiune HELP!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Targu Mures si Vlaicu Empty
MesajSubiect: Re: Targu Mures si Vlaicu   Targu Mures si Vlaicu Empty

Sus In jos
 
Targu Mures si Vlaicu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII
» Targu Mures - Aerodromul "Elie Carafoli" (LRMS)
» Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008
» Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - Mai 2009
» Avion prăbuşit la Târgu Mureş

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: