ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit Empty
MesajSubiect: Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit   Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit EmptyMar 03 Feb 2009, 20:20

Titlu: Russian helicopter crash kills 3
Sursa: Google News / Associated Press)
Data: 03 Feb 2009


Citat :
Russian helicopter crash kills 3


MOSCOW (AP) — A Russian Defense Ministry spokesman says a helicopter gunship has crashed, killing all three people aboard.

Lt. Col. Vladimir Drik says the Mi-24 "Hind" crashed about 700 kilometers (450 miles) southeast of Moscow just before noon (0900 GMT) Tuesday.

He said on TV that investigators were trying to decipher the aircraft's black box flight recorders.

Russian news reports said the helicopter was on a training flight from a Saratov region aircraft factory.

The Mi-24 is similar to the Mi-8 — a workhorse helicopter used widely in civilian and military aviation in Russia.

Mi-8 crashes often occur and are blamed on poor maintenance and aging equipment. Seven people died last month when a helicopter crashed in South Siberia's mountains.

Bineinteles ca la noi la Radio zicea ca un avion mig-24 s-a prabusit...
Sus In jos
Skywalker
Membru activ
Skywalker


Numarul mesajelor : 407
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/10/2008

Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit Empty
MesajSubiect: Re: Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit   Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit EmptyMar 03 Feb 2009, 21:03

RATus a scris:


The Mi-24 is similar to the Mi-8 — a workhorse helicopter used widely in civilian and military aviation in Russia.
Razz nici eu n-as fi putut spune mai bine lol! .

RATus a scris:

Mi-8 crashes often occur and are blamed on poor maintenance and aging equipment. Seven people died last month when a helicopter crashed in South Siberia's mountains.
Vedeti sa n-ajunga mesajul asta la cei de la USpAv.
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit Empty
MesajSubiect: Re: Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit   Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit EmptyMar 03 Feb 2009, 21:07

RATus a scris:
Bineinteles ca la noi la Radio zicea ca un avion mig-24 s-a prabusit...

fireste. supersonicul cu rotor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit Empty
MesajSubiect: Re: Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit   Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit Empty

Sus In jos
 
Accident Aviatic in Rusia - Mi-24 prabusit
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Accident aviatic cu 2 Su-27 in Rusia
» Accident aviatic in Rusia Orientala
» Accident aviatic la aerodromul Clinceni. Un avion de antrenament s-a prăbuşit pe câmp.
» Accident aviatic la Clinceni
» Avion prabusit in Rusia: 44 de morti si 8 ranit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: