ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cessna 310 emergency landing live!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 10:58

Ia uitati aci o aterizare draguta! Imagini surprinse live ieri in Van Nuys:

http://edition.cnn.com/video/#/video/us/2008/11/25/obrien.ca.plane.belly.landing.cnn
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 11:05

Ceva ii foarte ciudat la acest video ....... jamba fata atarna ca o dinaia bleaga si pe lanaga asta i se opresc si ambele motoare ....... statea oare la Mojave de 20 de ani si a incercat un zbor direct cu el......
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 11:08

Motoarele se opresc ca le-a taiat el
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 11:18

Da, si a fost si destept, a pus elicile la orizontala din starter! Smile
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 14:42

excelent pilotul! bravos lui! imi place sa vad oameni priceputi!
@kkk: poate te-ai prins deja, dar se pare ca nu i se siguranta jamba pe fata, iar motoarele le-a taiat ca sa nu isi mai faca si alte probleme odata ce a aterizat, desigur, a taiat si alimentarea, lucru cerut de proceduri, iar elicile le-a miscat astfel incat sa nu le indoaie/rupa Smile
foarte bine l-a pus
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 15:56

virusu a scris:
excelent pilotul! bravos lui! imi place sa vad oameni priceputi!
@kkk: poate te-ai prins deja, dar se pare ca nu i se siguranta jamba pe fata, iar motoarele le-a taiat ca sa nu isi mai faca si alte probleme odata ce a aterizat, desigur, a taiat si alimentarea, lucru cerut de proceduri, iar elicile le-a miscat astfel incat sa nu le indoaie/rupa Smile
foarte bine l-a pus

Primul post era inainte de cafea asa ca ....... dar parca am avut o senzatie de deja vu cu aterizarea asta, parca am mai vazut-o mai demult sau oricum ceva similar Razz
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyMier 26 Noi 2008, 18:06

Corect, a mai fost un caz filmat tot asa in direct dar ceva mai dramatic, ala nu putea sa scoata deloc trenul si l-a pus pe burta asa fin c-am ramas in stare de soc! Aaa, si sa nu mai vorbesc de ala ce nu putea scoate una din jambele trenului principal, a zburat in limita de viteza la joasa inaltime peste pista in timp ce un tip dintr-o masina cobora trenu' cu mana! Memorabile secvente! Daca gasesc filmuletele le postez.

L.E.:
Hai ca am gasit! Primul caz de care vorbeam:




si al doilea:



Priviti si va minunati! Smile
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 44
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyJoi 27 Noi 2008, 00:17

Super piloti pe cuvantul meu!Al doilea filmulet il stiam de mai demult,dar primul filmulet m-a lasat masca.Thx
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! EmptyJoi 27 Noi 2008, 09:35

Al doilea pare putin tras de par , poate si din cauza modului teribil-fantastic in care este prezentat, in primul am impresia ca daca ar fii atrerizat cu trenul scos nu ar fii avut o asa lina aterizare si lipsita de probleme si pe lanaga asta si perfect incadrata. Oricum toti trei merita laudele pentru modul in care au stiut sa se lupte cu pasarile lor defecte. La ai nostri era "Tragedie evitata la mustata" .........
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cessna 310 emergency landing live! Empty
MesajSubiect: Re: Cessna 310 emergency landing live!   Cessna 310 emergency landing live! Empty

Sus In jos
 
Cessna 310 emergency landing live!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bacau - Ianuarie 2009
» Filmulete aviatice
» Brasov - Aerodromul Sanpetru "Iosif Silimon" (LRSP)
» Carpatair Cessna 152's
» LOT 767 belly landing

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: