ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Bad Voslau (- / LOAV)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyLun 24 Noi 2008, 21:03

Am avut ocazia sa fac un tur cu elicopterul, un Ecureuil AS 350 B2 al Hubi Fly, deasupra periferiei Vienei. Am decolat de pe aerodromul din Bad Voslau, un orasel cu aspect idilic unde vinul, relaxarea si zborul sunt elementele vitale Twisted Evil

Bineinteles ca am ramas masca... aerodromul lor avea o frumusete de pista betonata, alta inierbata, iar elicopterele, ultrausoarele si avioanele, ceva mai mici, ce-i drept aveau fiecare hangarele lor. Erau mai multe firme care foloseau doar un anumit tip de aparate(sau cel putin insistau pe aparate dintr-o anumita clasa). Nu mai mentionez ordinea si curatenia zonei.
Am ramas impresionat si va impartasesc cateva momente din experienta, insa va recomand sa dati o raita. Oraselul e faimos pentru cemtrele SPA si diverse Welness centers, au si un mall imens(cel mai mare din Europa, cica) pentru cumparaturi, hoteluri si pensiuni. Am vrut sa intru si in celelalte hangare, insa tipul de la Hubi mi-a explicat ca oamenii erau plecati in concediu(care mai de care in locatii mai exotice Laughing ) si usile erau incuiate.

Bad Voslau (- / LOAV) 61382802kc7

Bad Voslau (- / LOAV) 76252083aj3

Bad Voslau (- / LOAV) Img3271yd9dz8

Bad Voslau (- / LOAV) 16342253be9

Bad Voslau (- / LOAV) 11776648bc0

Bad Voslau (- / LOAV) 62781933cl5

Bad Voslau (- / LOAV) 41816692pw7

Bad Voslau (- / LOAV) 78932868dh2

Bad Voslau (- / LOAV) 58729646cu8

Bad Voslau (- / LOAV) 10mn9

Bad Voslau (- / LOAV) 11wo2

Bad Voslau (- / LOAV) 12dl3

Bad Voslau (- / LOAV) 13qp4


Ultima editare efectuata de catre Nic in Dum 02 Aug 2009, 22:46, editata de 2 ori (Motiv : resize foto 800x600)
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMar 25 Noi 2008, 08:45

E, parca-i alta lume...!
Sus In jos
pilotanda
Airport Level
Airport Level
pilotanda


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 16/10/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMar 25 Noi 2008, 16:21

Frumos aerodrom...si pozele sunt tari! Very Happy
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMar 25 Noi 2008, 17:08

mersi, mersi!
e ca lumea pentru ca austria e destul de aproape de tarisoara noastra(22 de milioane de oameni parca) si e locuita de numai 7 milioane de persoane... insa ei stiu sa bage bani in tot ce aduce bani
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: RE: Aerodromul din Bad Vöslau   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMar 25 Noi 2008, 18:26

Misto aerodrom, dar nu era cam frigut pentru spotting?
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMier 26 Noi 2008, 11:50

ALMI a scris:
Misto aerodrom, dar nu era cam frigut pentru spotting?


era nasol cand batea vantul, insa majoritatea pozelor sunt facute din elicopter si tot ce-i facut afara nu a durat mai mult de 5 minute. chiar daca dura mai mult merita sa inghet un pic pentru ca nu stiu cand o sa mai ajung in zona respectiva Sad
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyJoi 27 Noi 2008, 08:35

Misto reportul. Super cool !!! Inca n-am avut placerea de asemenea aventura!!!
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) EmptyMar 02 Dec 2008, 13:42

captain vio, in cateva zile o sa scriu ceva ce sigur o sa-ti placa! deocamdata nu vreau sa stric surpriza
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bad Voslau (- / LOAV) Empty
MesajSubiect: Re: Bad Voslau (- / LOAV)   Bad Voslau (- / LOAV) Empty

Sus In jos
 
Bad Voslau (- / LOAV)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Vest-
Mergi direct la: