ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyJoi 17 Ian 2008, 20:51

Uite si pozele promise! Astea le-am facut la Geneva. Mentionez ca in toata excursia am facut 350poze - 150 numai la aeroport Wink Am facut o mica selectie. Sper sa va placa
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva18
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva19
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva20
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva21
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva22
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva23
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva24
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva25
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva26
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva27
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva28
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva29
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva30
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva31
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva32
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva33
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva34

Votez clar si fara ezitare LSGG un aeroport extraordinar pentru spoting atat amator cat si profesionist; asta dpdv al unghiurilor de vizualizare, securitate photo-friendly si trafic foarte intens:zboruri de linie, general aviation si elicopterele-care zboara aproape non-stop spre Mont-Blanc


Ultima editare efectuata de catre in Vin 18 Ian 2008, 20:47, editata de 1 ori
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyVin 18 Ian 2008, 19:05

Mie personal imi place orice poza facuta pe un aeroport,oricum is faine,dar cateva in special mi-au placut,logic ca UAE 744,KLM 738 sau 9 ,e primul KLM 737 cu winglett pe care il vad,botul lui 757...Poate ai observat,era o coada pe care scria GVA iar in planul mai departat decola un 320 de la Afriqiyah,Coada aia are scrisa denumirea aeroportului Geneva in codul IATA-GVA. Very Happy
Eu propun sa povestim fiecare pe unde am fost,pe aeroporturile vazute cum sunt locurile de spotting,cum sunt vazuti spotterii,daca sunt conditii pt privit si pozat,sau dimpotriva.Sa bifam ca OK aeroporturile "prietenoase"cu spotterii.
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyVin 18 Ian 2008, 20:40

Multumesc pt feedback-ul pozitiv! cheers
Am observat si eu coada cu GVA Very Happy abia acum!
Daca ti-au placut 744, 757 si 738 atunci primesti si bonus! Wink
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva35
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva36
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva37
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva38
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva39
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva40
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva41
A si inca doua poze facute de la cota 1380m - varful muntelui de la sud de Geneva! Se vede aeroportul la nord in prima poza iar in a doua mai centrat si "zoom-at" drunken
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva42
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Geneva43
Sus In jos
silviubad
Flight Level 100
Flight Level 100
silviubad


Numarul mesajelor : 145
Varsta : 29
Localizare : Iasi, Ivrea(Italia)
Data de inscriere : 18/08/2009

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyMier 19 Aug 2009, 00:27

Recent am mers intr-o excursie la Geneva si am facut cateva poze din partea cealalta a lacului omonim spre avioanele care decolau si aterizau dinspre/spre aeroport. Pintre astea, ca sa nu deschid un alt topic nou la contrail, am facut cateva poze la avioanele ce treceau deasupra Genevei. Fotografiile acum:
1.
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 1000376gne
2.
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 1000373q
3.
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 1000469y
4.
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 1000344
5.
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 1000336y
Sus In jos
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1291
Vizitato
Vizitator




Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyMier 19 Aug 2009, 10:10

1.United Airlines Boeing 777
2.737-800 ???
3.Qatar a330-???
4.cred ca ethiopian airlines
Sus In jos
AntiGelu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Varsta : 48
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/02/2010

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyMier 10 Mar 2010, 20:47

Cu ocazia pelerinajul anual la Salonul Auto de la Geneva am "tras" in poza cateva avioane. Din pacate veneam de la Paris si mai trebuia sa ajung, dupa 4 ore in salon (si 400 de fotografii), acasa la vreo 700km...asa ca nu am stat aproape deloc.
Mi-au captat privirea doua "gate guards" Wink (glumesc, erau doar parcate acolo, dar sunt de atita vreme ca eu asa le numesc acum. cred ca sunt parcate de vreo 2-3 ani deja)

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Qxrza0

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) 14l0mtg
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyJoi 11 Mar 2010, 10:25

Ce dinozauri... Shocked bizz-jet cu 4 motoare...cred ca vad modelul asta prima data pe forum. E istorie din anii 60, Lockheed L-1329 Jetstar 731 (HZ-TNA);
Falconul 20 e si el printre "antichitati" fabricat prin 1979, la un moment dat era de vanzare...1.200.0000$...cam mult pentru un KKA Very Happy
Sus In jos
AntiGelu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Varsta : 48
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/02/2010

Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) EmptyJoi 11 Mar 2010, 18:14

M-am uitat ieri dupa ele pe net si se pare ca Jetstarul e uneori parcat in "parcarea" P48 - a Palexpo. Sunt ceva poze pe Airliners cu el acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty
MesajSubiect: Re: Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)   Geneva - Cointrin (GVA / LSGG) Empty

Sus In jos
 
Geneva - Cointrin (GVA / LSGG)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» bucuresti-geneva via roma
» LH Airbus A321 Aterizare de urgenta in Geneva dupa turbulente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Vest-
Mergi direct la: