ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Eurocontrol

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Eurocontrol Empty
MesajSubiect: Eurocontrol   Eurocontrol EmptyVin 17 Oct 2008, 11:54

Aveti idee cam cat de greu este sa ajungi acolo?

Din ce am citit pe site-ul lor, ar fi teste de engleza, teste psihologice, teste de orientare in spatiu... etc. Asa, pe hartie, arata mult mai simplu decat testele de matematica, fizica si geografie (stiu ca la un moment dat se dadea si limba romana) de la Academia de Aviatie.. si parca, parca m-ar batea un gand.. Very Happy dar am inteles ca iau in training cam 6% din cei ce aplica..
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Eurocontrol Empty
MesajSubiect: Re: Eurocontrol   Eurocontrol EmptyVin 17 Oct 2008, 12:02

Oho, se intra greu rau. Am un prieten bun care era inebunit sa ajunga la Eurocontrol, absolvent fruntas de psihologie, o minte brilianta, reflexe fantastice si stapanire de sine deosebita, pilot la aeroclub si tot ce vrei. Nici nu ma gandeam ca n-o sa-l primeasca, dar s-a intors in tara complet debusolat...
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Eurocontrol Empty
MesajSubiect: Re: Eurocontrol   Eurocontrol EmptyVin 17 Oct 2008, 12:17

am fost, am vazut, am dat, am picat... cam asta e povestea, dar au fost foarte interesante testele, mai ales ca primele care le dai au legatura directa cu plimbat avioane pe cai aeriene... testele de engleza sunt foarte grele dar le-am trecut, partea cea mai imputita e la testele lor "speciale" din care nu am inteles nimic, desi in acelasi an (2005) am luat toate testele la INMAS pentru piloti militari
din seria de 12 oameni prezenti la examen in ziua aia, un finlandez a mers mai departe la tura a doua de teste, dar a picat acolo...
oricum, cine vrea sa incerce si are nevoie de sfaturi il rog sa ma contacteze pe privat, de preferinta messenger...
adresa la profilul meu.
Bafta!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eurocontrol Empty
MesajSubiect: Re: Eurocontrol   Eurocontrol Empty

Sus In jos
 
Eurocontrol
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: