ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyDum 08 Mar 2015, 21:46

Vreau sa semnalez aparitia unui nou titlu in portofoliul editurii HOST MODELS. Cartea intra la tipar saptamana aceasta si speram ca in maximum 30 de zile sa fie gata.
As vrea sa va vorbesc mai mult despre cartea asta, despre autorul ei, un Sven Hassel al literaturii de razboi din Romania cum zice Dan Antoniu in prefata (si credeti-ma, e chiar mai mult decat atat) dar m-am gandit sa va las sa cititi prefata atasata mai jos, biografia selectiva si cateva pagini din carte.

Cartea are 344 pagini, 110 fotografii inedite si o poveste care va va tine cu sufletul la gura. Am citit manuscrisul cu o placere pe care de mult nu am mai ragasit-o la vreao carte de aviatie, asta si pentru ca acest aviator a trait la Brasov dupa iesirea din aviatie. Am cautat la Cimitirul Municipal mormantul lui dar nu l-am gasit. Posibil sa fie in vreun cimitir mai mic sau pe langa vreo biserica, sau poate chiar inmormantat la Sibiu. Mi-a parut rau ca nu am dat de el, nici cei din Asociatia Aviatorilor Brasov nu au reusit sa-mi dea mai multe detalii. La Aeroclubul Brasov unde se pare ca a fost instructor voluntar la fel. Merita sa-i punem o coroana pe mormant si sa-i spunem ca urmeaza sa apara memorile lui, acum dupa 43 de ani de la moarte lui.
Cam asta va spun eu, restul gasiti in carte.

Partea proasta este urmatoarea. Avand exeperienta titlurilor anterior publicate, acest volum apare intr-o editie extrem de limitata, 100 de exemplare dintre care la vanzare efectiv vor fii doar 70-80. La momentul aparitiei cartii ea va putea fii gasita la mine sau la Dan Antoniu ingrijitorul aceste editii.

Pretul este 38 lei taxe postale gratuite. Cei care doresc acesta carte o pot comanda si rezerva cu plata in avans in contul
RAIFFAISEN BANK: STOICA HORIA GABRIEL, IBAN: RO14RZBR 0000 0600 1049 9615.

Lectura placuta

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 1sdqc3
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 2ivctoy
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 21oqaf7
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Ifr9ue
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI F40jdu
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 2lcnxg7
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 118ja0h
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 8wxk54
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Mmyipi
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 143lvsj
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI E97r41
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 2empflg
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 24z94ec
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Adkznr
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Dqgpkm

Sus In jos
byteworks
Flight Level 100
Flight Level 100
byteworks


Numarul mesajelor : 164
Data de inscriere : 23/12/2008

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyLun 09 Mar 2015, 09:00

Am platit un exemplar, multumesc Horia!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyLun 09 Mar 2015, 10:43

Ok. S-a notat!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMar 10 Mar 2015, 22:39

In seara asta au fost platite 10 bucati de catre un sponsor local care ne sustine si inca 5 sunt rezervate. Mentionez asta pentru a nu se repeta povestea cartii ROMANIAN FIGHTER COLOURS unde tot 100 de bucati au fost disponibile iar dupa epuizare au mai fost vreo 300 de doritori.
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyLun 16 Mar 2015, 10:42

Le multumesc tuturor celor care au platit cartea. Aproape jumatate din tirajul disponibile este rezervat. Am vorbit cu Dan Antoniu si vrem sa facem o lansare la Buc unde sa-i invitam si pe Ion Dobran si Maria Vizanty. Pentru a fii siguri ca mai prindeti carti nu uitati ca cel mai bine este cu plata in avans!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMier 01 Apr 2015, 11:30

inca cateva bucati disponibile!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMier 08 Apr 2015, 08:22

Oferta mistica cu ocazia Pastelui. Pret redus 33 lei, oferta valabila pana vineri!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyVin 17 Apr 2015, 12:07

Candva la sfarsitul saptamanii viitoare avem cartea. Cei care mai doresc au toate detaliile in prima postare.
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMier 22 Apr 2015, 12:25

E aproape gata. In 2 zile cred ca o iau din tipo. Coperta finala.

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 16jj72e
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyVin 24 Apr 2015, 14:27

E GATA! Azi dupa amiaza sau maine dimineata merg sa o iau de la tipo. De luni incep expedierea ei catre cumparatori!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptySam 25 Apr 2015, 12:09

...
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Rrr3fo

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 2qu2lxy

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 2cdy1iu

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 1zqrhwj

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 289g2ed

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI 289g2ed
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptySam 25 Apr 2015, 20:28

Cartea poate fii gasita maine la Strejnic la standul revistei noastre.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptySam 25 Apr 2015, 20:31

Felicitari pentru reusita, Horia. Cred ca pe 1 mai ajung la Brasov, poate e vremea buna si ajungi si tu la Rasnov?
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptySam 25 Apr 2015, 20:38

horia a scris:
Cartea poate fii gasita maine la Strejnic la standul revistei noastre.
Like cheers
Deci ne vedem la Strejnic Smile
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptySam 25 Apr 2015, 20:44

Deci da!!!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyLun 27 Apr 2015, 11:02

Dupa mitingul de ieri mai sunt disponibile doar cateva exemplare. Dupa epuizare daca sunt minim 20 de doritori care platesc in avans mai putem face 100 de exemplare.
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMier 29 Apr 2015, 11:52

Va rog mult, toti care ati platit cate o carte sa-mi trimiteti un mesaj cu numele si adresa. Pe multi nu va stiu decat dupa nick-ul de pe forum si nu stiu care cum cand e vorba de numele de familie. Mai am cateva carti de trimis si nu stiu adresa catorva nume. Va multumesc!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyJoi 30 Apr 2015, 10:54

Am expediat majoritatea cartilor, mai trimit azi cateva.

Pentru cei interesati mai sunt cateva bucati disponibile!
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyLun 11 Mai 2015, 12:59

Am expediat toate cartile cu exceptia a trei dintre ele fiindca nu am adresele urmatorilor: Bacaoanu George, Pompieru Florian si Tudor Vacaretu.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMar 12 Mai 2015, 07:57

La SCV au ajuns ambele carti. Multumim! Smile
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI EmptyMier 27 Mai 2015, 12:25

Am mai tiparit 50 de exemplare. O sa le am cu mine la standul revistei MODEL IST sambata la mitingul de la Clinceni.

Inca nu am gasit adresele pentru Bacaoanu George si Pompieru Florian . daca ma poate ajuta cineva raman dator!
Sus In jos
Continut sponsorizat





VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty
MesajSubiect: Re: VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI   VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI Empty

Sus In jos
 
VISELE SE IMPLINESC TOTDEAUNA, MI-AU CRESCUT ARIPI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Traficul pe aeroporturile din Bucuresti a crescut cu 6,6 %, la 10 luni
» Germanwings: Traficul de business a crescut cu 10% in 2009
» Reviste de aviatie
» traficul pe Otopeni a scăzut cu 17%, Băneasa a crescut cu 18%
» Cifra de afaceri a Aeroportului Baneasa a crescut cu 53% in S1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: