ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014

In jos 
AutorMesaj
FogDucker
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 43
Localizare : Dark Crown Vic parked outside
Data de inscriere : 06/07/2011

Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 Empty
MesajSubiect: Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014   Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 EmptyMar 02 Sept 2014, 07:01

Chiar daca am avut obiectiv de 500 si faceam poze din afara zonei restrictionate, m-am trezit pe cap cu un echipaj de Jandarmi... mascati. Un Subaru Forester combi albastru si 4 baieti bine facuti, inarmati cu Makarov si MP5. Ideea este ca fotografiatul Aeroportului este un fel de "grey area" adica nu prea au avut ce sa-mi faca, insa au stat acolo pana mi-am luat catrafusele si m-am carat. Oricum, intrebarile au fost multe si destul de indraznete. Mi s-a cerut sa deschid masina, desigur ca am refuzat. Totusi m-am simtit nevoit sa le spun ca sunt spotter, un hobby...ma rog, le-am explicat cum sta treaba pe bune si fara menajamente si se pare s-au luminat. Oricum am fost politicos, nu m-am enervat si astfel discutia a decurs normal.
Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 IMG_0678

Fotografiile sunt facute de pe un drum din partea de sud-vest de capatul de sud al pistei de decolare, un drum asfaltat paralel cu pomicultura vecina cu E-60, mult in afara zonei de securitate. Din pacate am avut si soarele in fata...
Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 IMG_0766

Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 IMG_0768

Asta a aparut precum o fantoma, dar pana sa-mi schimb obiectivul, am facut poza cu un alt aparat...
Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 IMG_0736

De data asta am fost pregatit...
Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014 IMG_1160


Ultima editare efectuata de catre shouriken in Mar 02 Sept 2014, 07:28, editata de 2 ori (Motiv : Unit 4 mesaje consecutive si redimensionat imagini la 1024px. Vezi regulament.)
Sus In jos
 
Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2014
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iunie 2015
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Iunie 2009
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Iunie 2011
» Aeroportul Mihail Kogalniceanu - Iulie 2014
» Aeroportul Mihail Kogalniceanu- Ianuarie 2012

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Constanta - Mihail Kogalniceanu (CND / LRCK)-
Mergi direct la: