ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 14:35

28.06.2008. Eu eram impreuna cu mama si cu tata pe aerodromul Arad. Eu cu mama urma sa plecam, dar in directii diferite. Eu catre Deva, ea catre Timisoara. Tata trebuia sa ramana deoarece mai avea de zburat.
Mama urma sa plece mai spre seara, cu masina. Asa ca, tata a decis sa ma trimita cu un fost-elev, Vlad, care avea un avion particular care mie mi`a placut foarte foarte mult, un TECHNAM inmatriculat I-6653.
Cand eram gata sa decolam, mama foarte entuziasmata a facut vreo 10 poze de pe balconul cladirii. Decolam, facem o trecere joasa deasupra aerodromului si o taiem catre deva.
Vlad imi ia mana si o pune pe mansa:D. Cred ca m`am luminat la fata ca un bec:)), dar nici pana la deva nu am mai lasat`o din mana. A fost ceva fantastic, el explicandu`mi pe parcurs anumite lucruri, pe care sincer sa fiu, unele dintre ele le stiam deja, de la togo. Cand ajungem pe la mintia, vlad imi zice ce sa spun prin casti catre aerodromul de la deva. La inceput am refuzat, dar dupa mai multe insistari din partea lui am acceptat:D.
Dupa conversatia cu startul, am facut o tura peste deva, si am coborat la aterizare . Atunci am stiut ca mi`am terminat treaba si am lasat avionul in mainile lui vladut. Am aterizat, ne`am dat jos din avion, ,,buna-ziua" la toata lumea, mutumirile pt vlad care a acceptat sa ma aduca pana la deva, si a urmat plecarea lui inapoi la arad.
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi pana la sfarsit!
Si asa am incheiat povestea primului meu zbor:D
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 15:00

Fratele meu alb, esti un norocos ca sa zic asa....eu astept de ani de zile sa iau o mansa in mana si uite ca tu ai facut-o deja. Bravo si tine-o tot asa cheers
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 15:58

Felicitari!
Esti cel mai tanar pilot care a zburat peste casa mea... Wink
La mai mare!
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 21:57

Pentru unii vis, pentru altii realitate. Felicitari. Daca poti sa faci si poze cu Arad si imprejurimi ar fi super.
Felicitari inca o data.
Salut.
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 23:35

Foarte frumos trip reportul, fain tare zborul. Să fie începutul unui lucru mare!
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyJoi 11 Sept 2008, 23:42

[quote="horizob"]Foarte frumos trip reportul, fain tare zborul. Să fie începutul unui lucru mare![/quote]

foarte bine zis horizob!!! sunny
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyVin 12 Sept 2008, 15:02

o sa pun si ceva poze de la arad, caci cele care el am deja nu sunt foarte clare, dar o sa fac si voi pune promit Very Happy Very Happy

nu stiu ce era cu acest avion dar mi`a placut mult
Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Img-ga11
sper sa va placa Laughing
Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Img-ga12
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptyVin 12 Sept 2008, 15:40

Frumoasa pasare Piaggio P-180 Avanti
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat EmptySam 13 Sept 2008, 01:44

D-EEHZ este un Ruschmeyer R-90-230RG înregistrat în Germania
Sus In jos
Continut sponsorizat





Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty
MesajSubiect: Re: Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat   Arad-Deva   primul meu ,,zbor" adevarat Empty

Sus In jos
 
Arad-Deva primul meu ,,zbor" adevarat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dans cu planoare şi lansarea volumului "Vlaicu" la Deva
» Deva - Aerodromul "Constantin Manolache" (LRDV)
» Deva - aeronave in zbor
» Exercitiul de zbor in comun romano-american "Dacian Thunder 2009", la start
» Arad - Aerodromul "Traian Vuia"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: