ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.

In jos 
+6
mihai
airbusA380
ovidiu51
Virusu
Dylan
gaudi
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
mihai
Flight Level 100
Flight Level 100
mihai


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 51
Data de inscriere : 09/03/2009

Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 EmptyJoi 26 Mar 2009, 11:05

[quote="Mihai"]Crede-ti ca pot primi si eu aceasta poza pentru a o avea ca amintire ? Multumesc.
Citat :

Din partea mea consider-o ca pe un cadou! O poti copia si tipari pentru tine oricand, cu folosirea ei in alte scopuri ar putea aparea ceva probleme din cauza drepturilor de autor. Asa cum am mai spus, nu eu sunt autorul, am primit doar dreptul de a o publica si atunci nimeni nu te poate opri sa o copiezi si sa o pastrezi pentru tine.

Multumesc mult de tot pentru poza si acceptul de a o copia.

Poza a fost copiata si tiparita urmand a fi inramata.

De asemenea, poza va fi folosita doar pentru mine si nu in alte scopuri. Ceea ce am spus, ramane batut in cuie.

Multumesc.
Sus In jos
Vici
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 03/03/2009

Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 EmptyLun 30 Mar 2009, 11:37

An-24, 26, 30 din dotarea fortelor aeriene au avut sau au dispersoare de capcane termice si radar (chaff & flares)?
Stiu ca in general An-urile nu au asa ceva, pana acum am vazut doar o instalatie exterioara pe An-32 croate.
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 EmptyLun 30 Mar 2009, 19:43

Negativ, Vici, nu au.
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Flanker
Airport Level
Airport Level
Flanker


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 13/08/2008

Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 EmptyLun 30 Mar 2009, 21:02

Vici a scris:
pana acum am vazut doar o instalatie exterioara pe An-32 croate.

Asta fiindca croatii si-au modernizat cele 2 An-32 care le au in dotare.
Sus In jos
mihai
Flight Level 100
Flight Level 100
mihai


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 51
Data de inscriere : 09/03/2009

Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 EmptyMar 31 Mar 2009, 14:20

Vici a scris:
An-24, 26, 30 din dotarea fortelor aeriene au avut sau au dispersoare de capcane termice si radar (chaff & flares)?
Stiu ca in general An-urile nu au asa ceva, pana acum am vazut doar o instalatie exterioara pe An-32 croate.

Aceste tipuri de avioane cel putin la noi in Romania, nu au fost prevazute cu asa ceva.

In schimb, erau prevazute cu niste rachete de semnalizare care aveau diferite culori. Fiecare culoare a rachetei, la lansare reprezenta un cod. In afara de personalul navigant nimeni nu cunostea aceste coduri. Din cate am auzit, la vremea respectiva, aceste coduri se schimbau in fiecare zi de zbor.

Aceste rachete erau amplasate in partea din dreapta fata in directie de zbor, intre capacul compartimentului acumulatori de bord si " nasul " avionului si deasupra unei antene radiocative care parca avea legatura cu radiolocatia.

http://www.airliners.net/photo/Lyotnyye-Proverkii-Sistemy/Antonov-An-26ASLK/1413220/L/

Aceste rachete se lansau din butoanele de sub cele doua ceasuri identice, aflate pe panoul lateral al pupitrului din dreapta.

http://www.airliners.net/photo/Hungary---Air/Antonov-An-24/0244444/L/
Sus In jos
Continut sponsorizat





Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.   Avioane Baza Antrenament I.G.J.R. - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Avioane Baza Antrenament I.G.J.R.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» baza de date avioane + foto
» BIAS 2012 - Baneasa - Poze
» Antrenament de început de sezon 2015
» Un avion american F16 a disparut in Italia, in timpul unui zbor de antrenament
» Accident aviatic la aerodromul Clinceni. Un avion de antrenament s-a prăbuşit pe câmp.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeronave in Romania - Aircraft in Romania-
Mergi direct la: