ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA

In jos 
+5
Capt_Vio
ovidiu51
Rafale
Balki
vnichols
9 participanți
AutorMesaj
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 09:34

TO ALL THE WONDERFUL AVIATORS OF ROMANIA...

HAVE A GOOD CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR - 2012.

https://www.youtube.com/results?search_query=airvnichols&oq=airvnichols&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=776l5008l0l5279l11l11l0l6l0l0l155l273l4.1l5l0
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 11:35

Merry Christmas and Happy New Year!!
Great video!!
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 12:27

balki a scris:
Merry Christmas and Happy New Year!!
Great video!!

Thank you .... You made my day ...

Regards

Vio ...
Sus In jos
Rafale
Flight Level 200
Flight Level 200
Rafale


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/08/2010

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 14:25

Thanks for your wishes! Same to you! Smile I would rather celebrate Christmas and New Year down under than over here. I love the weather you have down there! Smile)
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 15:31

and I I love you Australia
I've never been there, but i wish!
aborigen rulz!! afro

Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: urari   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 17:17

Multumin de urari, iti dorim si tie un Cracun si un An Nou cu multe bucurii.
Ce facem cu BNK-ul? ce proiecte mai ai in prezent? Astept cartea in lb. romana bounce
La multi ani,
Ovidiu
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 20:36

Rafale a scris:
Thanks for your wishes! Same to you! Smile I would rather celebrate Christmas and New Year down under than over here. I love the weather you have down there! Smile)

Next year make it a Christmas wish to have Christmas in Australia --- Down Under..

Under WHAT ??? Smile Under the equator...

Best wishes to you TOO...

V
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 20:44

balki a scris:
and I I love you Australia
I've never been there, but i wish!
aborigen rulz!! afro


I love Australia too. I really do. There was a time in my younger years
when I wished I was closer to the rest of the world.

But now I do not worry about that anymore.

Considering how things are going around the world I guess every one can see
how lucky I feel to be Down Under... Smile

V
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyVin 16 Dec 2011, 21:15

ovidiu51 a scris:
Multumin de urari, iti dorim si tie un Cracun si un An Nou cu multe bucurii.
Ce facem cu BNK-ul? ce proiecte mai ai in prezent? Astept cartea in lb. romana bounce
La multi ani,
Ovidiu

Ovidiu my man ... ha.

Prin intermediul dv raspund la toata comunitatea aviatica de pe forum.

A fost o perioada in care am fost foarte afectat de faptul ca am renuntat la film.

M-a durut in primul rind pentru ca stiam cit de mult lumea - colegii- vroiau acest film.

Dar acum dupa un an de cind am descoperit cu ajutorul colegilor taina reusitei noastre

tare ma bucur ca nu am aflat acest lucru prin intermediul filmului la PREMIERA as cum ni s-a sugestionat.

Un an a trecut si in acest timp am invatat sa tratez adevarul cu bine.
Deci practic sint vindecat si pot continua cu proiectul ...

Scuze daca a durat mai mult decit ne asteptam dar asa este cind vrem sa facem ceva care trebuie sa iasa bine.
Lucrurile bune necesita timp si concentrare.
Planul 1 este sa public cartea comercial - international - dupa o editare structurala care este in progres.

Apoi sa venim in tara la Primavara cind infloresc trandafirii. Cu acesata ocazie
vreau sa lansez si cartea in lb Romana.

In alta ordine de idei am facut un curs de afaceri pe care l-am absolvit cu bine.

Acest curs m-a scos din melancolia povestei si acum sint mult mai practic.

Deci cu alte cuvinte acum sint un visator practic. Smile

Observ si percep ca multi colegi ar dori sa traiasca in sau sa viziteze Australia.

WHY NOT START AN AIRLINE ?

FLY AWAY WITH -ESCAPE AIRWAYS- all the way to AUSTRALIA.

Stretch your wings Romania...

This is what I call practical dreaming....

Sper ca v-am distrat bine cu acest mesaj...

Regards

Viorel...





Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptySam 17 Dec 2011, 16:57

Frumoase video-urile, mai ales cel cu "Formation Flying". In ce oras stai in Australia?
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyDum 18 Dec 2011, 01:52

Capt_Vio a scris:
Frumoase video-urile, mai ales cel cu "Formation Flying". In ce oras stai in Australia?

Multumesc pentru frumosul "COMENT" .

A fost interesant cum am ajuns la Royal Vic. La vremea respectiva aeroclubul avea sute de piloti membrii.

Se formase patru cluburi de competitie. Black Flight , Red Flight , White Flight si Blue Flight. Toate apartinind de Royal Vic. Eu eram "IN THE BLACK FLIGHT" ...

Incepuse-m sa zbor (sa invat sa zbor) la un club mic pe peninsula Mornington linga Melbourne - asa cum apare in Formation Flying 2 si 4 daca i-mi aduc aminte bine.
Am inceput cu Cessna 150 si am continuat cu Cessna 172 - H . KWV Kilo Whiskey Victor
sau Kilo Whisky Vio cum i-mi place sa-l numesc "Sometimes"


Instructorul era un WW II VETERAN. Cind sa dau examenul de licenta Instructorul a avut probleme cu sanatatea si a inchis clubul.

M-am dus la Moorabbin sa dau examenul de licenta.
Un instructor tinerel plin de caracter de la Darwin a ris spunindu-mi ca ei nu au HIGH WING la ROYAL VIC.

Thank you very much "I am going next door" ...
La care Instructorul a zis.

"What the hell are you going there for ? LOW WING IS BETTER"

Si uite asa am inceput training din nou pe low wing ...

Pe timp ce eram Restricted Pilot (fara navigatie decit observata in zona)
am participat la competitii. Acolo am intilnit si echipa de FORMATION FLYING.


IT WAS GOOD FUN ...

Apoi am intins-o la Nord.
In ultimul timp m-am insurubat la SUD VEST de Sydney.

And Guess WHAT ...?

KILO WHISKEY VIO is here and is for sale ...It's a sign Smile


Ca sa-ti raspund la intrebare, I live in Wagga Wagga now - The place is so nice they named it twice. Very Happy

Defapt este un cuvind Aborigine sau Aboriginal. In limba lor nu exista plural.
Dar cind e vorba de ceva la pluaral atuci se pronunta cuvintul de doua ori..

Iar Wagga WAGGA inseamna Oras sau loc cu multe ciori Smile
Un oras foarte aviatic .


Ca sa-i raspund si lui Ovidiu , marturisesc ca mesajul lui (sau dumnealui) m-a ajutat foarte mult sa ma pun pe treaba

Deja am editat primul capitol. Acum chiar ca sint - (COMMITTED)

O aventura care a ridicat toata tara in picioare si cu multe surprize
merita sa fie scrisa...

Thanks to you guys . I have a soft spot for the Romanian Spotters Smile

Sa auzim de bine si sa ne vedem cu bine

La Multi Ani si la Multi Bani ...

Viorel...








Sus In jos
k0b3
Flight Level 200
Flight Level 200
k0b3


Numarul mesajelor : 234
Varsta : 45
Localizare : LRIA
Data de inscriere : 03/09/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMar 20 Dec 2011, 14:01

Misto mesajul si intentia dar e dificil sa scriem din prima in romaneste? Vad ca se stapaneste destul de bine procesul de comunicare si in limba nationala a forumului.
Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMar 20 Dec 2011, 15:18

k0b3 a scris:
Misto mesajul si intentia dar e dificil sa scriem din prima in romaneste? Vad ca se stapaneste destul de bine procesul de comunicare si in limba nationala a forumului.

Nu este dificil de a scrie direct in limba Romana din prima. Dar in cazul meu dupa 33 de ani
in anumite cazuri am nevoie de un dictionar linga mine.

Am cautat si am gasit traducerea. Sint angajat sa termin lucrarea NU "COMMITTED" ...
Iar in cazurile in care primesc mesaje in limba Engleza mi se pare natural sa raspund la fel - in Engleza...

Dar pe viitor cred ca ar fi bine sa-mi amintesc ca "RECEPTORUL- cel pentru care raspunsul este intentionat " nu va fi singurul care va citi mesajul.

Si mai este o chestie in plus. Numele forumului "Romanian Spotters" este in Engleza NU?
Cred ca sugereaza in subconstient faptul ca este OKAY sa comunicam si in Engleza uneori.

Un Craciun Fericit Romanian Spotters, din Australia !

Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMar 20 Dec 2011, 21:37

Sunt de acord cu k0b3. Exista un loc unde se poate comunica in limba engleza pe forumul asta.
Pe de alta parte, dle Viorel, cine a inceput discutia aici si in ce limba? Sunt sigur ca, desi de atatia ani sunteti in Australia, nu ati uitat limba romana si nu de aia ati scris englezeste, ci pentru ca, poate, v-a fost mai la indemana.
Cu tot respectul, chiar daca imi castig salariul vorbind englezeste in clasa (si imi e drag s-o fac), limba noastra este ROMANA, si cred ca nu avem voie sa o uitam.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMar 20 Dec 2011, 23:42

Engleza este limba oficiala in aviatie si cum pretindem a fi un forum la pasionatilor de fotografie de aviatie dar si doar de aviatie cred ca nu a facut rau nimanui un mesaj in limba lui Shakespeare plus ca, chiar noi ne spunem ROMANIAN SPOTTERS (parca e engleza asta?)!

Tinand const si de apropierea Craciunului si de faptul ca mesajul initial vine cu urari de bine consider ca am putea cu totii sa fim mai buni si sa lasam intepaturile mici la o parte. In fond si la urma urmei cui ii folosesc?

VNichols, urarile de bine sunt intoteauna primite cu caldura si permite-mi sa iti urez si tie un Craciun Fericit si un An Nou de 2012 ori mai bun decat cel ce se termina curand.

Sarbatori Fericite Romanian Spotters oriunde va gasiti!

Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMier 21 Dec 2011, 12:19

mihaiatanasie a scris:
Sunt de acord cu k0b3. Exista un loc unde se poate comunica in limba engleza pe forumul asta.
Pe de alta parte, dle Viorel, cine a inceput discutia aici si in ce limba? Sunt sigur ca, desi de atatia ani sunteti in Australia, nu ati uitat limba romana si nu de aia ati scris englezeste, ci pentru ca, poate, v-a fost mai la indemana.
Cu tot respectul, chiar daca imi castig salariul vorbind englezeste in clasa (si imi e drag s-o fac), limba noastra este ROMANA, si cred ca nu avem voie sa o uitam.

Domnul Mihai, tot respectul.

Eu nu am inceput nici o discutie . Tot ce am facut a fost sa va trimet niste urari.

Ca s-a intimplat sa fie in Engleza a fost mai mult ca era ora doua sau trei noaptea
dupa doua sau trei pahare de vin rosu .

Ce conteaza limba in care a fost scris mesajul ca doar nu am scris un memorandum.

V-am trimes niste Urari din Australia...

Il inteleg si pe Kob3 ... Pe viitor voi fi mai atent.

Merry Christmas... Romanian Spotters ...

De data asta am avut numai un pahar Very Happy

NOROC...SI LA MULTI ANI ...!


Vio...


Sus In jos
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Urari de bine   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMier 21 Dec 2011, 13:16

valavia a scris:
Engleza este limba oficiala in aviatie si cum pretindem a fi un forum la pasionatilor de fotografie de aviatie dar si doar de aviatie cred ca nu a facut rau nimanui un mesaj in limba lui Shakespeare plus ca, chiar noi ne spunem ROMANIAN SPOTTERS (parca e engleza asta?)!

Tinand const si de apropierea Craciunului si de faptul ca mesajul initial vine cu urari de bine consider ca am putea cu totii sa fim mai buni si sa lasam intepaturile mici la o parte. In fond si la urma urmei cui ii folosesc?

VNichols, urarile de bine sunt intoteauna primite cu caldura si permite-mi sa iti urez si tie un Craciun Fericit si un An Nou de 2012 ori mai bun decat cel ce se termina curand.

Sarbatori Fericite Romanian Spotters oriunde va gasiti!


Absolut Valavia,

Urarile de bine sint primite cu caldura...


2012 ar trebui sa fie un an mai bun decit cel ce se termina ...

Si un an mai bun va fi.

Sarbatori fericite ...

Vio... from Australia Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMier 21 Dec 2011, 21:20

Nu am inercat sa supar pe nimeni, urarile sunt bine primite, intr-adevar, in orice limba!
Sarbatori fericite, dle Viorel, si la multi ani!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
vnichols
Flight Level 100
Flight Level 100
vnichols


Numarul mesajelor : 115
Varsta : 70
Localizare : Australia
Data de inscriere : 18/08/2009

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: TARA IN CARE M-AM NASCUT   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyMier 21 Dec 2011, 23:03

mihaiatanasie a scris:
Nu am inercat sa supar pe nimeni, urarile sunt bine primite, intr-adevar, in orice limba!
Sarbatori fericite, dle Viorel, si la multi ani!

Multumesc pentru urari domnul Mihai. Nu a fost nici o suparare.

Va inteleg opinia si va respect opinia.

In acelasi timp sper ca atit dv cit si colegii inteleg ca noi cei care traim

departe de tara in care ne-am nascut sintem influentati de mediul in care traim.

Eu unul nu am uitat Limba Romana dar recunosc ca fara exercitiu si fara contatct cu societati Romanesti
pentru multi ani, Limba Romana poate "rugini" un pic.

Dar nu este nici o problema pentru ca anul 2012 va fi anul in care voi veni in tara.
Natural voi fi influentat de mediul nou in care voi trai- tara in care m-am nascut.

Am deja emotii numai cind ma gindesc.
Cum va fi , vom trai si vom vedea.

Un singur lucru este sigur "Avem multe de vorbit"

In legatura cu filmuletele pe care le-am incarcat pe You Tube, sint mai mult de natura memoristica.
Nu vazusem un AN - 2 pentru multi ani. Am zburat in echipa cu An -2 de la Brisbane la Nord in Queensland pentru Airshow (un zbor lung) unde spre surprinderea mea si-a facut aparitia si un BN - 2. Noroc ca am avut camera cu mine.
Ca sa-l citez pe comentator acum colegii pot vedea cit de "manevrabil" este BN - 2 ul. In cazul nostru
manevrabilitatea acestui tip de avion a fost la baza reusitei noastre atit pe timp ce zburam peste munti si printe munti cit si la interceptie. Istoria a lucrat in favoarea noastra. Au crezut ca am zburat spre vest la Sud de Carpati.
Acolo ne-au cautat si acolo NU ne-au gasit. Pina la urma s-au gindit sa ne caute si pe la NORD. Si acolo ne-au gasit.

Cu privire la aviatia de vinatoare. Este de inteles faptul ca pilotii aveau de executat un ordin.
Au fost piloti care au ascultat de inima mai mult decit de ordin dar au fost si piloti care au ascultat de ordin mai presus de orice. Nu putem sa-i invinuim. Ordinul a venit de sus. Atunci la momentul respectiv armata nu a iesit bine.
Dar pina la urma a iesit cu bine pentru ca acum avem o poveste frumoasa de spus nu o tragedie.

Repercusiunile au fost regretabile dar aceste repercusiuni ar fi fost exact la fel indiferent de rezulatatul aventurii nostre.

Este de apreciat faptul ca initial a fost si un element umanitar implicat la toate nivelele. Dar a fost de scurta durata.
Totusi sint convins ca a contribuit la reusita noastra in ciuda faptului ca ulterior au tras dupa noi cu toate intentiile conform ordinului.

Multi poate gindesc la curajul nostru. Dar marturisesc ca la momentul interceptiei nu a fost mare curaj pentru ca eram deja angajati la numai citeva minute de libertate. Dupa doua trei rafale cind vezi ca avionul inca zboara atunci tragi o concluzie foarte logica. Se trage numai sa ne sperie. Asa cum am gindit din start. Treizeci de ani mai tirziu aflam ca
a fost altfel. Am gresit cind noi am gindit asa . O greseala care ne-a ajutat sa reusim. A fost un ATU in plus.

Curajul cel mai mare a fost la plecare.


A fost sa fie ziua noastra.


"I LIVED TO TELL STORY" AM TRAIT SA SPUN POVESTEA.

Toata recunostinta colegilor de la Romanian Spotters si Aviatia RO

a caror contributie nu numai ca o voi pretui pentru tot restul vietii mele

dar va fi mentionata si in carte...


SARBATORI FERICITE ROMANIA !


Viorel...




















Sus In jos
nicolaemarcu@ymail.com
Flight Level 200
Flight Level 200
nicolaemarcu@ymail.com


Numarul mesajelor : 256
Varsta : 66
Localizare : CLUJ
Data de inscriere : 15/09/2008

MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: carte   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA EmptyJoi 22 Dec 2011, 18:07

salut din DUBLIN si nu uita o carte si pentru mine.

SARBATORI FERICITE SI UN LA MULTI ANI 2012 .
Sus In jos
Continut sponsorizat





MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty
MesajSubiect: Re: MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA   MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA Empty

Sus In jos
 
MERRY CHRISTMAS FROM AUSTRALIA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Filmulete aviatice
» Tiger Airways interzisă în Australia
» Incident aviatic in Australia
» Avalon 2011-Australia
» EADS pitches A400M, C-295 to Australia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: