ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni

In jos 
+11
numbyxix
mihaiatanasie
Tryby
gaudi
mariusoctavian1
Dylan
Mengelaus
stefanu1
conu gica
shouriken
RoNIN_731
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyVin 22 Iul 2011, 17:11

Vine cineva mâine la Ziua Porţilor Deschise de la Otopeni?
Evenimentul începe la ora 08:30, astfel că eu voi fi mâine la 08:00 în faţă la Aeroportul Băneasa.
Dacă mai sunt doritori, daţi cu subsemnatul aici.
Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyVin 22 Iul 2011, 17:34

Eu voi pleca cu 783 de la ora 7:00LT de la Piata Unirii.

Liviu
Sus In jos
conu gica
Fotograf



Numarul mesajelor : 568
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2009

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyVin 22 Iul 2011, 19:10


Vin si eu . Loc de intilnire ????
Sus In jos
stefanu1
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 99
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 11:01

eu am vazut tocmai acum mesajul. in fiecare an ratez ziua portilor deschise la Otopeni pentru ca nu se anunta pe nicaieri. va rog eu mult anuntati din timp daca stiti de vreun eveniment si daca aveti bun-simt
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 11:06

Inainte sa ne certi asa de tare ai verificat aici?

https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/t5375p20-lista-evenimentelor-din-romania

e anuntat din 12 iulie, azi suntem pe 23, eu zic ca daca anunti cu 11 zile inainte e de bun-simt
Sus In jos
stefanu1
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 99
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 11:15

mi-a scapat, m-am uitat mai sus la programul scris cu albastru si l-am luat ca program definitiv. retrag...
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 11:26

Tu ai impresia ca noi suntem angajati aici sa va anuntam pe voi cand se intampla ceva in Romania? Asta crezi, ca suntem un fel de tobosari pentru diferite institutii din Ro? Lipsa de bun simt tu ai tinere nu noi, iar o jignire e cam greu de retras.
Sus In jos
stefanu1
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 99
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 11:37

din punctul meu de vedere pe acest site nu exista noi-voi, suntem toti(pasionati de avioane). initial am crezut ca mi se adreseaza cineva mai in varsta decat dumneata si aveam de gand chiar sa-mi cer scuze tie personal, dar ai doar 29 de ani, iar eu am 24, tinere. daca esti om ierti ca si eu sunt om si gresesc, mai ales ca-mi cer scuze inca o data. Imi cer scuze!
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 13:03

Stefanuca, dragule!
Daca te uiti la primul post de pe pagina aceasta vei vedea ca al nostru coleg si amic Ronin a postat "subiectul" ieri la ora 17 iar tu ai vazut-o probabil astazi pe la 11. De ce suntem noi vinovati ca n-ai citit?!? Si inca ceva: daca Ronin care e in bransa, a anuntat de abia acum (ieri), este posibil ca si el sa fi aflat tot ieri de eveniment si dupa cum se vede a si "batut toba", ca sa folosesc expresia lui Mengelaus.

Chestia cu bunul simt e cam deplasata si nu stiu daca ai folosit-o bine aici! Vreau sa cred ca intentia ta a fost de a scrie altceva...
Sus In jos
mariusoctavian1
Membru activ
mariusoctavian1


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2009

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 14:25

stefanu1 a scris:
eu am vazut tocmai acum mesajul. in fiecare an ratez ziua portilor deschise la Otopeni pentru ca nu se anunta pe nicaieri. va rog eu mult anuntati din timp daca stiti de vreun eveniment si daca aveti bun-simt

Dar ce treaba are faptul ca nu vezi tu mesajele postate cu bunul simt al unor membrii ai forumului?
Incerc sa inteleg de cind am citit postul si tare nu reusesc.
Rugaminte,lasa tonul mai jos ca ar fi mai frumos din partea ta.
Sus In jos
stefanu1
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 99
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 15:57

eu am spus fraza cu bunul-simt nestiind ca anuntul a fost facut acum 11 zile, crezand ca a fost facut ieri la ora 17 pentru prima oara, iar faptul ca s-ar fi anuntat un eveniment cu cateva ore inainte m-a iritat. nu s-a mediatizat prea tare acest eveniment si de aceea atunci cand a fost facut "public" pentru prima oara, acum 11 zile, mi-a scapat din ochi asa cum le-a scapat mai multor persoane. de unde a plecat iesirea mea? de la faptul ca in fiecare an ziua portilor deschise de la Otopeni se desfasoara intr-o mare secretomanie si se afla de eveniment cu ore inainte, nici macar o zi. si stiu bine ce vorbesc, am in familie 4 fosti aviatori care au lucrat la Otopeni deci stiu prea bine cum se desfasoara treaburile acolo. mesajul cu "bunul simt" l-am transmis la general si nu era facut pentru noi(oamenii care nu au nimic in comun cu Otopeni-ul) ci pentru voi, cei care lucrati acolo si organizati si mediatizati un eveniment si vreti sa vina cat mai multa lume. deci daca nu va aflati printre angajatii bazei aeriene nu va priveste mesajul. am si spus in post ca cine stie de un eveniment(cine altcineva in afara de oamenii din interior) trebuie sa-l faca public si sa-i faca publicitate. in rest nu am nimic cu nimeni. apropo de chestia cu publicitatea facuta showrilor aeriene, nu am vazut nici macar un afis in tot orasul cu mitingul de la Constanta, sau cu faptul ca au venit Thunderbirds. daca nu intram aici pe forum nu stiam nici azi ca au venit macar Thunderbirds in Romania
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptySam 23 Iul 2011, 16:11

Dragilor, Stefanu1 cred ca a fost luat de val (si asta pana la un punct eu pot sa o inteleg - cand esti pasionat si iti doresti un lucru si il ratezi devii poate patimas si partinitor). Omul si-a cerut scuze si cred ca e constient ca a cam sarit calul - deci nu-l executati (din prima) Wink.

Stefanu1 treaba e simpla: un vechi proverb romanesc zice: "Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista". Nimeni de pe acest forum sau de aiurea nu este vinovat ca tu ai aflat mai tarziu. Informatia a existat, depinde de fiecare cat de dornic a fost de a o afla si a o folosi.

Legat de eveniment - este a doua oara cand merg la ZPD la Flotila si eu zic ca am vazut o evolutie in bine din multe, multe puncte de vedere.

Un preview:
ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Zpdu
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:06

Da, din nefericire si eu am aflat in ultimul moment dintro sursa avizata, cu toate ca am mai intrebat surse pe care le consideram avizate pe parcursul intregii saptamani. Din pacate, nimeni n-a stiut sa-mi spuna nimic concret.
Imi pare rau ca s-a creat situatia asta. Pe viitor, voi incerca mai cu spor sa obtin informatii mai din vreme.

In rest, a fost cel mai tare ZPD la care am participat, dintrun singur punct de vedere, de observat mai jos:

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Copyofimg0125


Imi pare rau pentru cei care au plecat - au pierdut ceva indescriptibil...
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:12

Salutare,

Ce a fost indescriptibil? Poti da mai multe detalii? Multumesc cheers
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:15

RoNIN_731 a scris:
In rest, a fost cel mai tare ZPD la care am participat, dintr-un singur punct de vedere, de observat mai jos:
Presupun ca a fost superb zborul cu 2702!!!

Liviu
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:15

@Tryby: pai nu te-ai prin din poza ca am zburat cu Spartan-ul?! Very Happy

@Shouriken: categoric, Liviu! Imi pare rau ca ati plecat! A meritat sa stau pana la 13:00 in soare pentru 20 minute de zbor! Best things come to those who wait, I guess... Smile
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:23

Am auzit ca s-a zburat cu Spartanul, ramane pe data aviatoare si pentru mine un loc. Eu am zburat cu Apollo Fox, tot e bine.
@stefanu1, TBirds au fost anuntati cu mari surle si trambite de toata presa romana. Ca si alte mari demonstratii aeriene. Sa stii ca eu atunci cand am nevoie de o informatie o caut la sursele capabile sa mi-o ofere. Nu intreb pe rospotters cand e examenul de bac, dar nici pe edu.ro cand e ZPD la Flotila 90 sau 71. Doar nu te asteptai sa-ti dea un telefon generalul Carnu sa te invite, nu? Si, in tot cazul, cand vrei sa injuri pe cineva, injura-l direct, in particular, nu in general, ca sa ma simt si eu un ... nesimtit.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Vizitato
Vizitator




ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyDum 24 Iul 2011, 22:47

Pai haideti si cu poze ca ne roade sa vedem mai multe. Bravo pentru zbor, asa ceva mai rar.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyLun 25 Iul 2011, 09:02

Multumim de poze George! Vad intr-una ai prins si 767-le de la Delta... Bafta ai avut!
Sus In jos
numbyxix
Airport Level
Airport Level
numbyxix


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/06/2011

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 17:32

vai, ce faina este poza cu 6166 I love you I love you, o ai la o rezolutie mai mare, as dori sa o am daca se poate... si alte poze cu C130:)
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 18:19

Am si eu o curiozitate. La 2703, pe partea dreapta (in sensul de mers) steagul e la fel de gresit desenat ca pe 2701 si 2702?...adica cu rosul spre sensul de mers...
Sus In jos
codrutz
Fotograf
codrutz


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 19:48

Griff a scris:
La 2703, pe partea dreapta (in sensul de mers)

Griffuu' ... daca te intereseaza partea intunecata a fotografiei, join Nikon! Am stat pe partea luminoasa Razz

Nu stiu, chiar nu m-am uitat.
Sus In jos
Gheorghe_Craciunescu
Airport Level
Airport Level
Gheorghe_Craciunescu


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti, Sector 1, Romania
Data de inscriere : 23/07/2011

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 19:52

Salut,


Griff, la ”2703”, pe partea dreapta in sensul de mers, steagul este albastru-galben-rosu (cu rosu spre sensul de mers).



Spotting placut,

George.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 20:25

Gheorghe_Craciunescu a scris:
Salut,


Griff, la ”2703”, pe partea dreapta in sensul de mers, steagul este albastru-galben-rosu (cu rosu spre sensul de mers).



Spotting placut,

George.

Mersi, e tot desenat gresit....nu stiu daca e de ras sau de plans.

@Codrut: Pas! Always powered by Canon!
Sus In jos
Gheorghe_Craciunescu
Airport Level
Airport Level
Gheorghe_Craciunescu


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti, Sector 1, Romania
Data de inscriere : 23/07/2011

ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni EmptyMier 27 Iul 2011, 22:17

Dupa mine, e cam de plans... cei de la RoAF ar fi putut macar sa faca o nota de informare catre Lockheed Martin Alenia Tactical Transport Systems in care sa le spuna ca tricolorul de pe partea dreapta a derivei e pus invers. E vorba numai de o folie de autocolant, cred, pusa gresit.
Oare mecanicii de la baza nu ar putea sa schimbe acest autocolant?



Spotting placut,


George
Sus In jos
Continut sponsorizat





ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni   ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni Empty

Sus In jos
 
ZPD la Flotila 90 Aviaţie Transport Otopeni
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ziua porţilor deschise la Flotila 90 Aeriană, Otopeni
» 2 aprilie 2014 - Porti deschise la Flotila 90 Otopeni
» 20 iulie 2014 - Porti deschise la Baza 90 Transport Aerian Otopeni
» Ziua Portilor Deschise - Baza 90 Transport Aerian Otopeni - 1iulie 2017
» Baza 90 Transport Aerian Otopeni - Ziua porţilor deschise - 18 iulie 2015

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2011-
Mergi direct la: