ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Variante pentru BBU-BGO

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMar 14 Iun 2011, 22:13

Pentru un prieten doresc si eu cateva variante de legaturi si tarife pentru BBU-BGO (NORWAY)......MULTAM!
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMar 14 Iun 2011, 23:20

In ce date ?

Legaturi bune sunt cu Lufthansa prin FRA sau cu Norwegian care merge prin destule orase spre care poti ajunge usor cu un low cost din Romania (Roma FCO, Paris Orly (nu ai nimic direct), orase spaniole, Lomdra...).

Alta varianta ok ar fi prin Amsterdam cu KLM.
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMier 15 Iun 2011, 08:05

....voi afla si data dar vreau sa stiu in principiu cateva tarife la modul general,si legaturi in vreo 2,3 variante..
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMier 15 Iun 2011, 11:55

Ciao Allex,

Asa cum spunea si Kampfmaschine, la nivel de lowcost varianta este Norwegian (www.norwegian.com). Poti sa-i iei din Germania, Italia, UK, Spania, si pana acolo sa ajungi cu unele din lowcost-urile obisnuite din Romania. In Italia de exemplu poti sa ii interceptezi la Roma Fiumicino, Milano Malpensa sau Venetia.
Totusi facand un calcul rapid pentru perioada imediat urmatoare (am luat 15.07 - 20.07) preturile sunt mult prea mari (in jur de 200 de euro pe segment). Ca atare devine interesant zborul cu companiile nationale (Lufthansa, KLM) care au preturi chiar mai mici pe total si in plus pleci direct din tara fara alte batai din cap.

In caz ca ai date certe de calatorie da-mi de stire si mai verific o data.

Numabi bine.
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMier 15 Iun 2011, 17:28

...ok, perioada ar fi 05.07-23.07 pe relatia BBU-AES....TARIFE SI LEGATURI......MULTAM FAIN!
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  EmptyMier 15 Iun 2011, 18:30

allex a scris:
...ok, perioada ar fi 05.07-23.07 pe relatia BBU-AES....TARIFE SI LEGATURI......MULTAM FAIN!

Ciao Allex,

ok am verificat ceva variante.
In prima faza cu companiile normale pretul e pe la 500 si ceva de euro.
Ca alternative lowcost am verificat trecerile prin Italia. Insa nu se nimeresc perfect e datele tale.
Mai este de adaugat ca zborurile oricum nu sunt directe cu Norwegian, in sensul ca de oriunde ai pleca de fapt vei zbura pana la Oslo si acolo vei schimba catre Alesund. Deci sunt 2 escale intermediare.

Variantele gasite, dar care nu sunt pefecte cu datele tale sunt:
Bucuresti - Roma Fiumicino - Oslo - Alesund.
Bucuresti - Pisa - Oslo - Alesund.
Bucuresti - Malaga - Oslo - Alesund.
Spre Oslo si Alesund ca varianta am mers pe Norwegian. (www.norwegian.com) Deci practic mergi cu un lowcost romanesc la Roma, Pisa, Malaga si de acolo iei Norwegian.
Toate insa au costuri totale de cel putin 400 de euro, deci nu stiu daca merita bataia de cap in fata alternativelor cu copaniile de linie.

Sper sa-ti fie de ajutor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Variante pentru BBU-BGO  Empty
MesajSubiect: Re: Variante pentru BBU-BGO    Variante pentru BBU-BGO  Empty

Sus In jos
 
Variante pentru BBU-BGO
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Variante pentru Virginia Beach
» Variante "topaite" (plimbarici cu avioane)
» A-330 pentru SIA
» Campia Turzii - Baza 71 Aeriana (LRCT)
» C-17 pentru India

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: