ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Japan Airlines cu Boeing 777

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
AeroKyky
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/03/2011

Japan Airlines cu Boeing 777  Empty
MesajSubiect: Japan Airlines cu Boeing 777    Japan Airlines cu Boeing 777  EmptyJoi 31 Mar 2011, 03:40

Japan Airlines, cursa JL / JAL 437 operata de un superb Boeing 777, pe 27.03.2005, pe ruta Nagoya/Chūbu (NGO/RJGG) - Paris Roisy/Charles de Gaullee (LFPG/CDG).

NGO tine administrativ de oraselul Tokoname din Prefectura Aichi - cea care a dat si numele Expozitiei Universale din 2005. A/P e de fapt Chūbu Centrair International Airport.

Nu am aterizat pe vechiul Nagoya Airfield (RJNA/NKM) ci pe minunea aceea de aeroport, inaugurat cu putin timp inainte de data la care am aterizat eu (o luna). E cel situat de pe insula artificiala. La fel precum e marele Kansai. NGO e al treilea dupa Nagasaki (RJFU/NGS) si Kansai International (RJBB/KIX). Sa nu uitam de frumusetea de Tokyo Haneda (RJTT/HND).


Acum e vremea pentru un mic MIC DEJUN:

Japan Airlines cu Boeing 777  Micdejun

Nu e ceea ce ati crede: cafea. Nici macar ceai. E supa ! Asa e ... micutul dejun japonez.

Japan Airlines cu Boeing 777  Nueceaiesupa

Si o bucata din monstrul numit Siberia. 2/3 din zbor aproape pe deasupra Siberiei. Care nu e mare. E uluitor de enorma !!!

Japan Airlines cu Boeing 777  Siberiadinjal

Si varianta intoarsa


Japan Airlines cu Boeing 777  Siberiadinjal

Poarta dinspre Imperiul Japoniei spre lumea libera, unde se vorbesc limbi straine. A fost o trauma cu engleza. Nu le prea au. Poate am nimerit eu, dar a fost horror. In rest, nu a fost o alta lume, a fost o alta planeta !

Japan Airlines cu Boeing 777  Poarta16nagoya

Natura vie cu japonezi imbarcandu-se:

Japan Airlines cu Boeing 777  Nagoyachubuticketing

Si sunt cata frunza, cata iarba:

Japan Airlines cu Boeing 777  Nagoyachubu

Minunea lumii, un japonez obosit si cascand:

Japan Airlines cu Boeing 777  Nagoyachubucascat

El a fost avionul:

Japan Airlines cu Boeing 777  Ja708j

Domniile lor ne-au zburat de colo-colo:

Japan Airlines cu Boeing 777  Cueiamzburat


Daca asa zice afisajul, zau ca pe acolo eram:

Japan Airlines cu Boeing 777  Astaerealitatea

Boeing 777, interior cu somn si cate o picoteala:

Japan Airlines cu Boeing 777  B777interiorcusomn

Am prins si un strop de rasarit sau Ohayo gozaimasu ! Sau de preferati: おはようございます Very Happy

Japan Airlines cu Boeing 777  B777interiorcusomnsiras

A aparut iar soarele si se da film la TV. Daca va spun ca e un film in japoneza comit un maaare pleonasm. Totul e in japoneza. (Am plans in hohote de fericire cand am dat peste un canal de televiziune de-al lor care retransmitea CNN, DW, EuroNews. Dar ce am mai hohotit dupa aceea ..., ca toate erau dublate in japoneza !!! ) Laughing

Japan Airlines cu Boeing 777  B777jalnagoyaparis

Câtă poate să fie Siberia, e înspăimântătoare. Bietul Soljeniţân... E indicată precum o ţară

Japan Airlines cu Boeing 777  Buhahasiberia

Ehh, acum e asta e buna, nu intelegeti limba. Vai, dar e simplu de tot. E chineza nesimplificata, chineza traditionala Smile

Japan Airlines cu Boeing 777  Datechinezatraditionala

Un pic de japoneza nu strica nimanui:

Japan Airlines cu Boeing 777  Datejaponezaengleza

Pe aici eram, cu rasaritul in fata (sau era capatul pamantului ?) :

Japan Airlines cu Boeing 777  Peaicieram

Pentru moment, La revedere ! Sau Sayonara, iar de poftiţi de ce nu さようなら. Revin tot cu JAL.

P.S. Sa nu uit:, sunt imagini din doua dintre cele sase compartimente al fortaretei zburatoare numite Boeing 777. Cred ca e un fel 747 fara cocoasa...


Ultima editare efectuata de catre AeroKyky in Joi 31 Mar 2011, 05:13, editata de 1 ori
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

Japan Airlines cu Boeing 777  Empty
MesajSubiect: Re: Japan Airlines cu Boeing 777    Japan Airlines cu Boeing 777  EmptyJoi 31 Mar 2011, 03:53

faine pics! daca ai si alte poze din Japonia, nu ezita sa le pui! Wink
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
 
Japan Airlines cu Boeing 777
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pilotii Japan Airlines fac greva!
» Japan Airlines, aproape de faliment?
» Japan Airlines retires its last 747 jumbo jet
» Japan Airlines cancels flights due to strike
» Japan Airlines incheie un acord de alianta cu Delta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in strainatate - Airlines outside Romania-
Mergi direct la: