ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 ICE PILOTS - serie televizată despre Piloții de Tufiș din Nordul Canadian (BUSH PILOTS)

In jos 
AutorMesaj
dutzu88
Airport Level
Airport Level
dutzu88


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 36
Localizare : Chicoutimi, Canada
Data de inscriere : 12/10/2010

ICE PILOTS - serie televizată despre Piloții de Tufiș din Nordul Canadian (BUSH PILOTS) Empty
MesajSubiect: ICE PILOTS - serie televizată despre Piloții de Tufiș din Nordul Canadian (BUSH PILOTS)   ICE PILOTS - serie televizată despre Piloții de Tufiș din Nordul Canadian (BUSH PILOTS) EmptySam 26 Feb 2011, 06:13

Știu că poate este off-topic dar nah, seria e prea bună ca să n-o împart cu voi. În Canada trece pe postul național Global și a început să fie difuzată în statele unite atât pe National Geographic cât și pe Discovery dacă nu mă înșel. Vă las cu link-ul. Pt moderator, dacă este off-topic această temă nu mă supăr dacă o mutați dar vă rog să n-o ștergeți. O zi bună și vizionare plăcută.. vă garantez cel puțin 20 de ore de pură adrenalină televizată! Noroc !

INSTRUCȚII:

Accesați legătura de mai jos. Mergeți la coloana din stânga ''featured videos'' și apăsați pe ICE PILOTS

Puteți viziona primul sezon complet și dacă nu mă înșel a-l doilea sezon care a ajuns la episodul 7. Vizionare plăcută! Puteți pune commenturi pe acest subiect dacă vă pasionează. Eu am un fost-coleg care muncește pt ei acuma! Smile

http://www.history.ca/video/default.aspx

De asemenea, vă las cu un articol de pe pilotmagazin.ro despre această categorie de pilotaj. Termenul piloții de tufiș este unu creat de mine spontan. Am încercat să traduc direct din franceză, unde îi spunem pilotage de brousse, traducând fin franceză spre română pe google, ajungem la definiția următoare.. pilotaj de arbust (ceea ce nu mă convinge) dacă cineva cunoaște terminologia corectă în limba noastră vă rog frumos să o comunicați.
Sus In jos
http://aripioare.wordpress.com
 
ICE PILOTS - serie televizată despre Piloții de Tufiș din Nordul Canadian (BUSH PILOTS)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Houston - George Bush Intercontinental (IAH / KIAH)
» Dornier 328 Jet in the Canadian Arctic...
» Mos Craciun in Nordul Canadei...
» Canadian North (5T / MPE)
» Canadian Spotters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: