ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Mia Airlines (-- / JLA)

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 333
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

Mia Airlines (-- / JLA) Empty
MesajSubiect: Mia Airlines (-- / JLA)   Mia Airlines (-- / JLA) EmptyJoi 23 Dec 2010, 00:57

Plecând de la ceva legături de pe forum și mergând din link în link am dat peste această companie care zice că a avut BACuri. Am găsit pe net niște date financiare din 2008 și păreau destul de activi (cifră de afaceri de 2 milioane lei), dar în 2009 le-a fost ridicată temporar licența, iar în august 2010 le-a fost anulată.

Alte linkuri: http://www.bac1-11jet.co.uk/bac1-11jet.co.uk%20Romania.htm

Mai aveți poze, informații?
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Mia Airlines (-- / JLA) Empty
MesajSubiect: Re: Mia Airlines (-- / JLA)   Mia Airlines (-- / JLA) EmptyVin 24 Dec 2010, 12:14

ce sa faca cu licenta daca avioanele lor au fost reinmatriculate laTombouctou Aviation.
YR-CJL a devenit TZ-BSB
YR-HRS - ,, - TZ-BSC
YR-MIA - ,, - TZ-BSA
Sus In jos
AlexC
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/05/2011

Mia Airlines (-- / JLA) Empty
MesajSubiect: Re: Mia Airlines (-- / JLA)   Mia Airlines (-- / JLA) EmptyDum 29 Mai 2011, 15:25

Mia Airlines este in stransa legatura cu celebrul traficant de arme Viktor Bout.Pagina lor de web lasa de dorit .(http://www.miaairlines.com/ )
Cu aproximativ o luna in urma era parcat un Bac al lor in spate la Romaero,In prezent nu stiu daca mai este acolo,maine o sa verific.
Eu stiu ca inafara de Bacuri` mai au si 727,Il,An,Falcon 900B....
Sunt pe forum discutii referitoare la flota Mia....

Money Invested in Aviation
Mild and Interesting Airtrips
Sus In jos
rmaviation
Flight Level 100
Flight Level 100
rmaviation


Numarul mesajelor : 135
Varsta : 23
Localizare : Chiajna
Data de inscriere : 09/12/2014

Mia Airlines (-- / JLA) Empty
MesajSubiect: Re: Mia Airlines (-- / JLA)   Mia Airlines (-- / JLA) EmptyDum 24 Ian 2016, 13:56

O scrisoare legata de Jetline Inc.

Citat :
Domnul Ministru Gheorghe Dobru,

Va scriem pentru a va informa cu respect despre existenta aeronavei model BAC-111, cu numarul de inregistrare 3C-QRF, cu numarul de fabricatie 61, care in prezent este localizata pe aeroportul Baneasa in Bucuresti, Romania.

Aceasta aeronava este utilizata de compania "Jetex Flight Support", care este inregistrata in Guineea Ecuatoriala, dar in principal isi realizeaza afacerile in Sharjah in Emiratele Arabe Unite.

Aceasta aeronava cu numarul de inregistrare 3C-QRF apartine companiei "San Air General Trading". In data de 16 martie 2004, Comitetul Consiliului Securitatii Natiunilor Unite a pus in discutie o lista care contine nume a indivizilor si companiilor carora le este interzisa calatoria si desfasurarea afacerilor datorita implicarii lor in razboiul civil din Liberia.

http://www.un.org/Docs/sc/committees/Liberia3/1521_list.htm

Compania "San Air General Trading" se afla pe aceasta lista. Aeronava QC-3RF a fost de asemenea utilizata pentru a transporta arme catre Republica Democrata Congo in 2004, ceea ce reprezinta o violare a Hotararii Comitetului Consiliului Securitatii Natiunilor Unite.

Desfasurand afaceri cu aceasta companie si aproband planurile sale privind operarea in Romania reprezinta o violare a Rezolutiei 1521 a Comitetului Consiliului Securitatii Natiunilor Unite.

Cu respect va cerem luarea masurilor, de urgenta, necesare pentru interzicerea derularii afacerilor sau uzului personal pe aceasta aeronava. Aven informatii privind montarea unui alt motor pe aeronava, de asemenea, am dori confiscarea acestei aeronave de catre autoritati.

Va multumim pentru timpul acordat si pentru luarea in considerare a cererii noastre.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mia Airlines (-- / JLA) Empty
MesajSubiect: Re: Mia Airlines (-- / JLA)   Mia Airlines (-- / JLA) Empty

Sus In jos
 
Mia Airlines (-- / JLA)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pegasus Airlines (PC/PGT)
» El Al Israel Airlines (LY / ELY)
» LOT Polish Airlines (LO / LOT)
» Eagles Airlines (E3 / EGS)
» Korongo Airlines ( ZC / KGO )

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: