ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptyJoi 14 Oct 2010, 13:15

Titlu: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus
Sursa: dailybusiness
Autor: ***
Data: 13.10.2010

Citat :
Qatar Airways a demarat o campanie de recrutare de personal in Romania, in vederea lansarii, in 2011, de zboruri pe ruta Doha-Bucuresti, potrivit unor informatii de pe site-ul companiei din Orientul Mijlociu.
Cei interesati de un post in echipa de zbor a companiei trebuie sa indeplineasca anumite conditii precum: varsta minima de 20 de ani, studii medii, cunostinte de limba engleza, disponibilitatea de a se muta in Doha.

Compania ofera in schimb, printre altele, un contract pe trei ani, salariu net de la 1.579 dolari in sus, bonus de angajare, asigurare medicala si asigurare de viata.

Aplicantii la job-urile oferite de Qatar Airways se vor intalni cu reprezentanti ai companiei pe data de 23 octombrie, la Athenee Palace Hilton, potrivit informatiilor de pe site-ul companiei.

Primul zbor din capitala Qatar, Doha, catre Bucuresti este programat pe 17 ianuarie 2011. Qatar Airways opereaza curse catre 90 de orase din intreaga lume de la hub-ul sau din Doha.

Informatia pe site-ul Qatar Airways :

Recruitment Campaign in Bucharest, Romania
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptyVin 15 Oct 2010, 07:14



Stirea nu este faptul ca, Qatar Airways angajeaza in Romania (o tot fac de vreo 10 ani prin diferite firme de recrutare) ci faptul ca o sa deschida Bucuresti ca destinatie.
Intentia e veche, de peste 5 ani, insa pana acum nu s-a concretizat. sa vedem daca o sa concretizeze acum.

Daca, Qatar vine la Bucuresti e o chestie destul importanta pentru romanii care calatoresc spre Asia, Australia, Africa(in principal) ptr ca nu mai trebuie sa mearga via FRA, MUC, LHR, AMS etc.
Asta inseamna un timp de calatorie scurtat si oferte de pret mai bune caci nu mai zbori vest ca apoi sa vii iar est, trecand peste romania in drum catre Asia si Australia. pleci din bucuresti, escala la DOH care e pe ruta si de acolo mai departe.
in plus, se evita taxele de aeroport maricele practicate de aeroporturile din europa.

qatar si emirates au ochii pusi de mai mult timp pe destinatii precum OTP, Budapesta, Belgrad, Sofia, insa nu au inceput sa zboare aici ptr ca piata este mica ptr ce ar prelua ei. (pasageri catre Asia, Australia si Africa). se fac studii in fiecare an cu fluxul de pasageri din aceste tari catre destinatiile amintite mai sus.
si acum piata este mica insa Qatar vor sa fie primii si spera ca traficul sa creasca dupa 2011.

Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptyVin 15 Oct 2010, 09:27

Boeing777-300 a scris:


Stirea nu este faptul ca, Qatar Airways angajeaza in Romania (o tot fac de vreo 10 ani prin diferite firme de recrutare) ci faptul ca o sa deschida Bucuresti ca destinatie.
Intentia e veche, de peste 5 ani, insa pana acum nu s-a concretizat. sa vedem daca o sa concretizeze acum.

Daca, Qatar vine la Bucuresti e o chestie destul importanta pentru romanii care calatoresc spre Asia, Australia, Africa(in principal) ptr ca nu mai trebuie sa mearga via FRA, MUC, LHR, AMS etc.
Asta inseamna un timp de calatorie scurtat si oferte de pret mai bune caci nu mai zbori vest ca apoi sa vii iar est, trecand peste romania in drum catre Asia si Australia. pleci din bucuresti, escala la DOH care e pe ruta si de acolo mai departe.
in plus, se evita taxele de aeroport maricele practicate de aeroporturile din europa.

qatar si emirates au ochii pusi de mai mult timp pe destinatii precum OTP, Budapesta, Belgrad, Sofia, insa nu au inceput sa zboare aici ptr ca piata este mica ptr ce ar prelua ei. (pasageri catre Asia, Australia si Africa). se fac studii in fiecare an cu fluxul de pasageri din aceste tari catre destinatiile amintite mai sus.
si acum piata este mica insa Qatar vor sa fie primii si spera ca traficul sa creasca dupa 2011.


Stirea cu zborurile Doha-Bucuresti nu e noua , sunt 4 rotatii saptamanale legate cu BUD , undeva pe forum exista si orarul.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptySam 16 Oct 2010, 00:04

Caline, stirea e noua (acum au anuntat o data precisa ptr prima oara, din cate stiu eu), intentia este veche, asa cum am precizat si eu in postul meu.

Stiu ca, Qatar zboara la Budapesta insa pana acolo tre sa mai iei un zbor cu o alta companie, creste pretul si durata calatoriei. Chichirezu este pleci direct de la Bucuresti cu aceeasi companie ca sa prinzi ofertele lor si faci mai putine escale.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptySam 16 Oct 2010, 00:55

Boeing777-300 a scris:
Caline, stirea e noua (acum au anuntat o data precisa ptr prima oara, din cate stiu eu), intentia este veche, asa cum am precizat si eu in postul meu.

Stiu ca, Qatar zboara la Budapesta insa pana acolo tre sa mai iei un zbor cu o alta companie, creste pretul si durata calatoriei. Chichirezu este pleci direct de la Bucuresti cu aceeasi companie ca sa prinzi ofertele lor si faci mai putine escale.

Anuntul e din 21 iunie , exista o discutie intreaga aici pe forum despre asta :

https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/companii-aeriene-in-romania-f8/qatar-airways-qr-qtr-t4302.htm

"Orarul e asa :

DOH - BUH - DOH QR 943/944 - 8,15 - 12,20 / 18,25 - 23,55 operated 1.3.5.6 - Airbus 320-100/200

DOH - BUD - DOH QR 943/944 - 8,15 - 12,45 / 15,00 - 23,55 operated 1,3,5,6 - Airbus 320-100/200

Pare clar , e numar de cursa unic , e o rotatie DOH-BUH-BUD-BUH-DOH , cu alte cuvinte o cursa DOH-BUD cu escala la OTP , atat la dus cat si la intors. Orele la BUH si BUD sunt ore locale , e evident ca aeronava aterizeaza la OTP la 12,20 si decoleaza la 12,45 (aprox) ora Romaniei , zboara o ora pana la BUD (13,45 ora Romaniei , sau 12,45 ora locala a Ungariei). La retur decoleaza la 15,00 (ora Ungariei) - 16,00 ora Romaniei , aterizeaza la OTP aprox la 17,00 si decoleaza la 18,25 spre Doha."

Scuze ca ma "auto-citez" Cool
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptySam 16 Oct 2010, 08:44


Caline, atunci imi cer scuze, nu am stiut de faza cu budapesta.
am citit ce e scris in stirea initiala unde nu mentioneaza asta si am crezut ca zborul e durect otp-doh.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptySam 16 Oct 2010, 12:31

Boeing777-300 a scris:

Caline, atunci imi cer scuze, nu am stiut de faza cu budapesta.
am citit ce e scris in stirea initiala unde nu mentioneaza asta si am crezut ca zborul e durect otp-doh.

Pai e direct , doar ca apoi face o rotatie OTP-BUD-OTP , intre sosirea la OTP si plecarea spre DOH. Din punct de vedere al pasagerilor romani , e cursa directa OTP-DOH , nu?
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptySam 16 Oct 2010, 13:19


gata am inteles. fac shuttle la BUD, asa ii zicem noi. nu am citit cu atentie ce ai postat cu rotatia.
pai e f bine cum e.

scuze ptr posturile de lamurire, poate le sterge careva.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus EmptyMar 04 Ian 2011, 18:14

Titlu: Qatar Airways to operate daily to Copenhagen and Barcelona
Sursa: flightglobal
Autor: ***
Data: 04.01.2011

Citat :
Middle Eastern carrier Qatar Airways is to increase capacity on its Copenhagen and Barcelona routes from 27 May.

The Doha-based airline says it will serve the Scandinavian and Spanish destinations daily using Airbus A330 aircraft.

In addition, it plans to begin flights to the Romanian capital Bucharest (17 January), the capital city of Hungary, Budapest (17 January), Belgium's capital Brussels (31 January 31), and the German car manufacturing centre of Stuttgart (6 March).

Qatar Airways will also launch its second Syrian route to the city of Aleppo on 6 April.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty
MesajSubiect: Re: Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus   Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus Empty

Sus In jos
 
Qatar Airways face angajari in Romania si ofera salarii de la 1.500 $ in sus
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Qatar Airways va zbura spre Bucuresti cel mai probabil din 2010
» Directorul comercial British Airways Romania preia toata zona Balcanilor
» Cum incearca British Airways sa isi mentina numarul de pasageri transportati in relatia cu Romania
» Qatar Airways a comandat 24 de aeronave Airbus
» 2 in 1 de la Qatar Airways (promo valabila 6 si 7 aprilie)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: