ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010

In jos 
+21
Fireteanu Horia
Zuky
Skylink
Virusu
alexandrumih
shouriken
Balki
b707nicolae
mihaiatanasie
Mengelaus
vishzu
Griff
malev2009
kayala
VIC
claudiup
Dylan
eugen
conu gica
valavia
arianne
25 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyJoi 01 Iul 2010, 20:05

Are cineva vreo explicatie pentru:

Citat :
RWY 08R/26L CLSD
A1252/10

FROM: 28 JUN 2010 05:00
TO: 03 JUL 2010 03:00


TWY 'D' CLSD
A1243/10

FROM: 24 JUN 2010 08:44
TO: 04 JUL 2010 03:00
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyJoi 01 Iul 2010, 20:14

Se efectueaza lucrari de reparatie si intretinere cred pt ca am vazut masinarii de constructii pe pista acum cateva zile cand am fost la OTP.
Sus In jos
conu gica
Fotograf



Numarul mesajelor : 568
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyJoi 01 Iul 2010, 22:17


Pentru inceput de luna :


Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P6293147

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P6293139

MGV.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyVin 02 Iul 2010, 10:26

Foarte faina prima, mergea la sectiunea "Cloud spotting"...
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyVin 02 Iul 2010, 10:40

eugen a scris:
Foarte faina prima, mergea la sectiunea "Cloud spotting"...
Frumos, frumos, dar numai ca pentru ca subiectul e norul, ar trebui "prins" cu tot cu baza...ca sa fie intr-adevar cloud spoting cum i-am zis noi Wink
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptySam 03 Iul 2010, 21:14

Vrand sa beneficiez de informatiile de la inceputul acestui topic si gandind logic ca daca taxi D este inchisa nu se tarizeaza pe 08R ca ar insemna sa faca backtrack pana la taxi G, am luat scara si masina de la cumnatu (are portbagaj masina, deh:P) si m-am dus la locatia de dupa pasajul de la taxi N. Toate bune si frumoase, ajung, pun scara, sui pe scara ca vine Malev, trag cadrele de rigoare si ma uit apoi la avion cum vine pe taxi O si intra pe langa hangarele Tarom si imi vine "minunata idee" de a ma muta vre-o 500m mai la est ca sa surprind touchdown-urile din fata si sa prin si avioanele la rulaj pe taxiway. Si ajung, examinez locatia ca sza imi pun scara, o dau jos de pe masina si apare pe drumul de acces o masina verde de la securitatea aeroportuara. Baiat finut cum ma stiti, il opresc sa il intreb daca e ok sa imi pun scara la coltul gardului (nemaifiind in acea zona nu stiam daca se poate sau nu). Tipul isi face datoria de a imi verifica legitimatia (eram la a treia verificare a zilei, in decurs de 25-30 min, desi toti stiau de mine ca sunt acolo, lucru rezultat si din convorbilie ce se auzea prin statia lor), ne stiam din vedere pentrru ca ne-am mai inatlnit "la gard" dar si cand mi s-a emis legitimatia. Ca bunul samaritean ce ma aflu (prost de altfel dar na) il intreb care este procedura pentru schimbarea legitimatiilor expirate ca am mai intrebat pe alti colegi de ai lui si nu au stiut ce sa raspunda, daca se schimba, daca se prelungeste automat si a mea legitimatie a expirat si nu vreau sa am probleme cand ma duc sa fac poze ca nebunu la gard. Dupa aceasta afirmatie a mea, imi solicita din nou legitimatia si constatand ca intr-adevar este expirata raporteaza acest lucru superiorului sau, care superior ii spune "retine-i legitimatia si roaga-l sa paraseasca zona". Va dati seama ca mi-a cazut cerul in cap, eu ducandu-ma acolo sa stau pana seara pentru ca nu avea rost sa ma duc inapoi acasa pe la 8 ca sa ma intorc la 22:30 sa il iau pe tata de la aeroport. I-am explicat care imi sunt intentiile si am incercat sa obtin o permisiune de a ramane acolo pana spre seara cand urma sa ma duc in aeroport sa il astept pe tata iar raspunsul a fost "daca aveti legitimatia expirata nu mai aveti dreptul dar puteti trimite o cerere prin fax ca sa vi se permita sa stati pana diseara". Eram in mijlocul campului, intre piste, de unde @%^& mea sa am eu fax acolo. Prin mail evident ca nu se poate, ca nu suntem in secolul 21.....CHIAR NU SUNTEM!!!!! Si uite asa am pierdut o sansa rara de a avea multe aterizari pe 08L si de a le prinde la touch-down (este singura zona accesibila de la OTP de a prinde touch-down-urile din fata) pentru ca daca taceam din gura imi vedeam linistit de treaba si faceam probabil si ceva poze faine (cat am stat sa mi se faca procesul verbal si sa incerc sa ii conving sa ma lase azi sa imi vad de treaba si ulterior sa ma duc sa imi preschimb legitimatia au aterizat A321 AF si retrojet-ul ROT pe un fundal negru de furtuna/ploaie). Am fost prost si am vrut sa fiu in regula si m-am dus si le-am zis ca prostu ca am legitimatia expirata ca altfel nu cred ca isi dadeau seama pana nu ma duceam sa o schimb. Din pacate asa este tara noastra, cand esti cinstit ai multe de pierdut si nu pot sa inteleg de ce, din moment ce eram deja acolo, controlat si cu aprobarea lor de a face poze, nu am putut sa mai stau pentru ca imi expirase legitimatia (lucru pe care eu l-am spus lor), legitimatie ce nu se poate prelungi/obtine decat in cursul saptamanii. Nu inteleg de ce gandirea asta la unele persoane si de ce totul pleaca de la NU, NU SE POATE. Sincer, m-am simtit ca si cum BRUSC am devenit pericolul numarul unu pentru bunul mers al activitatii de la OTP de azi dupa-amiaza doar pentru ca mi-a expirat hartia care atesta ca am fost verificat, se stie cine sunt si pot face poze acolo. Brusc am devenit altcineva, ca un varcolac in luna plina!!!!!!

Sunt convins ca aceste randuri este posibil sa fie citite si de persoane de la OTP si vreau sa ii asigur ca nu ii incurajez sub nici o forma pe cei cu legitimatii sa ascunda expirarea lor sau alte probleme, din contra, ii rog sa o faca de cum sesizeaza aceste aspecte.

Randurile de mai sus vin ca o rabufnire datorata felului in care am fost tratat azi DUPA CE AM SPUS CU GURITA MEA ca mi-a expirat legitimatia si vreau sa stiu daca se prelungetse automat sau trebuie schimbata.

Pana am devenit un potential pericol, am apucat sa fotografiez si eu un avion, macar atat

HA-LOP - Malev - Boeing 737-700
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 HA-LOP2p

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 HA-LOPp

PHOTOGRAPHY IS NOT A CRIME


Ultima editare efectuata de catre valavia in Lun 05 Iul 2010, 09:00, editata de 1 ori
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptySam 03 Iul 2010, 22:28

Vali, ca sa citez ce mi-ai spus in urma cu ceva vreme... "trebuie sa promovam o Romanie a bunului simt" Very Happy
Oamenii si-au facut datoria pana la urma. Nu au comis vreun abuz... regulile sunt reguli si trebuie respectate... si tu puteai sa trimiti un mail cu o saptamana inainte si sa intrebi care-i treaba cu termenul de valabilitate. imi pare rau ca ai pierdut atat timp, insa pueai sa fi prevazator
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptySam 03 Iul 2010, 23:07

Mentalitate de romania....asa-i peste tot in tara asta de nimic...la toti le place sa faca pe sefu
Sus In jos
kayala
Flight Level 300
Flight Level 300
kayala


Numarul mesajelor : 333
Varsta : 29
Localizare : Adjud
Data de inscriere : 15/10/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptySam 03 Iul 2010, 23:10

Pai da dar atata timp cat era acolo la pozat cu scara dupa el , putea sa treaca cu vederea mini-comunistul, dat fiind faptu' ca valavia era " de-al casei" pe acolo...
Sus In jos
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptySam 03 Iul 2010, 23:21

Foarte nasol e ce ai patit si pacat ca ne-am nascut in tara asta de nimica cu mentalitate de comunisti!
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyDum 04 Iul 2010, 00:17

claudiup a scris:
Vali, ca sa citez ce mi-ai spus in urma cu ceva vreme... "trebuie sa promovam o Romanie a bunului simt" Very Happy
Oamenii si-au facut datoria pana la urma. Nu au comis vreun abuz... regulile sunt reguli si trebuie respectate... si tu puteai sa trimiti un mail cu o saptamana inainte si sa intrebi care-i treaba cu termenul de valabilitate. imi pare rau ca ai pierdut atat timp, insa pueai sa fi prevazator

E adevarat, regulile sunt reguli si nu le contest, si e la fel de adevarat ca puteam sa imi schimb legitimatia luni cand am fost la OTP cu treburi organizatorice, daca imi dadeam seama din timp. Problema este ca nu eu trebuia sa le spun ca mi-a expirat ci ei sa nu imi mai pemrita sa stau acolo si sa imi spuna de expirarea legitimatiei cand sun comform procedurii sa ii intreb daca se poate sa stau intr-o zona sau alta si ma prezint cu numele complet si seria si nr legitimatiei samd. Imbucurator este totusi faptul ca in ciuda unor astfel de patanii, cei de la OTP sunt deschisi fata de acest hobby dar mai sunt pe acolo si oamnei care nu stiu sa spuna un lucru "mai putin placut" intr-un mod ok sau sa inteleaga anumite chesti normale poate intr-o lume civilizata. Repet, ce m-a deranjat nu este faptul ca nu m-au mai lasat sa pozez (in ciuda faptului ca daca taceam din gura acum vedeati ceva foto faine si nu o polologhie de doi lei) ci felul in care m-au facut sa ma simt.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyDum 04 Iul 2010, 01:49

Elicopterele de la SAS sunt parcate pe OTP ? In prima poza a lui Vali in background apar doua Dauphin-uri cu schema de vopsire de la SAS.
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyDum 04 Iul 2010, 11:28

Citat :
Elicopterele de la SAS sunt parcate pe OTP ? In prima poza a lui Vali in background apar doua Dauphin-uri cu schema de vopsire de la SAS.

Cu siguranta ele sunt. Probabil au venit pt antrenament cu ocazia mitingului ce urmeaza sa vina la OTP
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 01:55

VIC a scris:
Mentalitate de romania....asa-i peste tot in tara asta de nimic...la toti le place sa faca pe sefu

Nu e nici o mentalitate, spottingul este ilegal..PUNCT!

Intamplator eu sunt unul dintre cei care se ocupa cu paza de pe OTP, eu personal voi interzice orice spotting al avioanelor..SPOTTINGUL ESTE ILEGAL!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 06:24

Asta dupa ce se ocupa Taromul de cei din Cluj sau dupa aia?

p.s Eu personal voi avea grija sa ne parasesti Smile
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 08:58

furaciosu a scris:
VIC a scris:
Mentalitate de romania....asa-i peste tot in tara asta de nimic...la toti le place sa faca pe sefu

Nu e nici o mentalitate, spottingul este ilegal..PUNCT!

Intamplator eu sunt unul dintre cei care se ocupa cu paza de pe OTP, eu personal voi interzice orice spotting al avioanelor..SPOTTINGUL ESTE ILEGAL!

Asta e o gluma, sau cum?

Ca sa ma cert putin si cu Vali, as spune ca dincolo de mentalitatea aia pe care o numim aici comunista, remarc cat au fost de "vigilenti" cei de la securitatea aeroportului.
Am si eu un exemplu de mentalitate chiar comunista: tanar navetist fiind, dar si atunci la fel de zapacit si uituc cum sunt acum, mi s-a intamplat de multe ori sa uit ca imi expira abonamentul de tren. Uneori imi amintea seful de gara, daca se intampla sa ma intalneasca pe peron. De si mai multe ori, insa, am circulat gratis multe zile dupa expirarea "perioadei facturate", fara probleme. Nu se obosea nici un nash sa imi ceara sa vada cu ochelarii legitimatia.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
b707nicolae
Flight Level 100
Flight Level 100
b707nicolae


Numarul mesajelor : 110
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 09:02

Mengelaus, eu personal ma gandesc ca ar fi bine ca domnul furaciosu sa nu ne paraseasca, totusi, chiar asa de repede. Eu unul sunt curios sa stiu de ce personalul de la security (ca inteleg ca face parte din aceasta categorie) de pe aeroporturile din tara (in cazul de fata Otopeni) considera atat de nociva activitatea noastra. In ce fel reprezentam noi o amenintare la adresa bune desfasurari a activitatii pe aeroport? Nu crede ca incurcam pe nimeni, nu cred ca deranjam pe nimeni, aparitia pozelor noastre pe site-uri ca acesta, de specialitate, nu cred ca poate decat sa faca placere celor care il viziteaza..

Si acum o parere un pic mai personala: cu o restrecite la spotting, cei care fac totusi poze cu greu, "pe sub masa" cum s-ar zice, de-abia atunci se poate zice ca au facut ceva ce nu trebuia (asta strict din punct de vedere al "reglementarilor security de la otp").

Si in incheiere, daca Aeroportul Henri Conada, ca si autoritate, a permis spottingul pe aeroport si in perimetrul acestuia (zonele specificate, desigur), nu vad de ce ramura de security, care ierarhic raspunde in fata conducerii aeroportului, ar trebui sa se opuna acestei decizii.

Imi cer scuze daca intrebarile mele au deranjat pe cineva, sunt doar in scopul de a incerca sa inteleg(em) mai bine cum suntem priviti de pe cealalta parte a gardului. Daca sunt considerate nepotrivite, rog un moderator sa imi stearga postul, cu scuzele de rigoare.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 09:13

b707nicolae, nu trebuie sa-l iei in serios pe userul furaciosu. Nu stiu daca ai citit si topicul de Cluj intre timp dar acest specimen care a scris ineptiile de aici si de la Cluj este un copil care are grave deranjamente la creier si in momentul in care uita sa-si ia medicatia( cum bine a spus kkk) isi aminteste de forum. Mai scrie doua trei idiotenii, isi mai ia un ban si tot asa. De aia nu l-am luat in serios de la inceput. Pana acum a fost banat de vreo 4 ori, dar in continuare gaseste o mare satisfactie in a veni si a balacari forumul. In fine...


Ultima editare efectuata de catre Mengelaus in Lun 05 Iul 2010, 09:15, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 09:15

Mengelaus a scris:
b707nicolae, nu trebuie sa-l iei in serios pe userul furaciosu. Nu stiu daca ai citit si topicul de Cluj intre timp dar acest specimen care a scris ineptiile de aici si de la Cluj este un copil care are grave deranjamente la creier si in momentul in care uita sa-si ia medicatia( cum bine a spus kkk) isi aminteste de forum. Mai scrie doua trei idiotenii, isi mai ia un ban si tot asa. De aia nu l-am luat in serios de la inceput.

Si din pacate este viitorul tarii..... o mare vedeta in devenire... reprezinta tara pe plan international..... si cu asta ma opresc aici.......
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 09:16

ettyus a scris:

Si din pacate este viitorul tarii..... o mare vedeta in devenire... reprezinta tara pe plan international..... si cu asta ma opresc aici.......

Nu trebui sa fii inteligent pentru a face ce face el lol!
Sus In jos
b707nicolae
Flight Level 100
Flight Level 100
b707nicolae


Numarul mesajelor : 110
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 09:42

Aa, scuze atunci. Am citit si ce a scris la Cluj (tot cam la aceeasi ora) si mi s-a parut un pic ciudat, dar am zis ca.. o fi vreo frustrare personala. Daca are antecedente, sa fie sanatos. Am crezut ca e single-entry. Scuze ca am umplut topicul de vorbe, in loc de poze, dar m-a intrigat problema.. Embarassed
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 10:54

furaciosu a scris:
VIC a scris:
Mentalitate de romania....asa-i peste tot in tara asta de nimic...la toti le place sa faca pe sefu

Nu e nici o mentalitate, spottingul este ilegal..PUNCT!

Intamplator eu sunt unul dintre cei care se ocupa cu paza de pe OTP, eu personal voi interzice orice spotting al avioanelor..SPOTTINGUL ESTE ILEGAL!

tu personal dute si bate'ti cosa...ca n-ai nici o treaba cu nimic,nici macar cu aeru. da'ne pace. Bine ca tu esti de la paza,screnner si acuma o sa ajungi si pilot pe A380 care o vazut de la FL 350 cum niste clujeni iti fac poze prin telescop si o sa-ti simti intimitatea calcata,vei depune plangere la EMIRATES si astia o sa vina cu echipa la cluj sa ne pazeasca pig ne pun sechestru pe aparatele foto
Sus In jos
conu gica
Fotograf



Numarul mesajelor : 568
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 11:40


In ciuda "valurilor" , cite ceva de ieri :

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7033204

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7033241

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043294

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043344

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043363

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043380

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043383

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043384

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043385

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043393

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043433

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043454

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 P7043474


MGV.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 11:57

Multumim coane! Era si timpul sa vedem si ceva poze si sa terminam cu polologhia mea de doi lei (frustrare de moment ca deh, e oameni si noi) Razz
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 EmptyLun 05 Iul 2010, 17:46

Asa e Vali, trebuiau sa vada cand te-au verificat, insa reactia lor cand le-ai spus a fost normala... sunt oameni de categorie medie, nu-s cine stie ce profesionisti, instruiti sau antrenati... le e frica sa nu-si piarda jobul, iar orice activitate suplimentara nu face altceva decat sa le perturbe monotonia. aduna asta cu frustrarea de a purta o uniforma si un pulan de pomana toata ziua, fara sa ai parte de actiune, plus excesul de zel si ai parte de p serie de reactii minunate. eu ma lovesc de lucruri de genul asta destul de des, deja sunt imun, insa asa e, modul ala de exprimare, de o superioritate inexistenta de altfel te poate scoate din sarite. gandeste-te ca pana la urma tu o sa te intorci acolo si vei face poze in voie... cel mai bine e sa-i ignori pe indivizii astia care isi dau mai multa importanta decat trebuie.

@furaciosu
Spottingul nu e ilegal. Sper ca e o gluma ce ai scris acolo :-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010 Empty

Sus In jos
 
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2010
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Iulie 2013
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Iulie 2011
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Iulie 2009
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda / Otopeni ) - Iulie 2012
»  Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) - Iulie 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: