ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)

In jos 
+5
Spark
ovidiu51
laurus
Capt_Vio
metalactual
9 participanți
AutorMesaj
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyLun 30 Iun 2008, 21:24

A venit vremea sa scot la iveala, din arhiva personala, un alt aeroport.
Toronto/City Centre Airport, (TCCA) (IATA: YTZ, ICAO: CYTZ)

Partea nasoala este ca nu am pus piciorul pe el, iar "magnificul" meu P & S numai aproape nu m-a dus.
In fine, poate altcineva va fi mai norocos...astfel incat solicit din nou ingaduinta din partea voastra Smile .

Ce mi s-a parut f. interesant la acest aeroport, este ca pentru spotteri nu reprezinta o problema sa faci foto la avioane.
Cel mai bun loc de spotting este...in balconul propriu....daca il ai Laughing .
Serios, e minunat sa ai mereu avioane trecand la viteza si distanta mica de propriul balcon....sau poate nu ?
In fine, pentru ca nu am avut posibilitatea de a sta "la panda" intr-un astfel de balcon, nu pot cunoaste exact senzatia.

Ceva istorie aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toronto_City_Centre_Airport

Acum sa trec la fapte, faptele mele desigur: am luat un ferry sa traversam din centru spre cele 3 insule.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2810

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2811

Am parasit portul si iata incep sa se vada cladirile - multe sunt pentru locuit - prin fata carora trec zilnic avioane.
Ce nu este f. interesant: avioanele nu sunt "spectaculoase", adica nu sunt dihanii si balauri ( B747, A380, etc. ) ci doar avioane pentru agrement si de cursa mica/medie. Gen 737, A318, privat jet-uri, etc.


Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2812

Si sincer, cred ca este zgomotos in final.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2813

Toate aterizeaza de la dreapta spre stanga, privind aceste fotos. Vin dinspre acea zona industriala, centru in foto, trec prin fata cladirilor si aterizeaza in stanga.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2821

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2814

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2815

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2816

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2817

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2818

Aterizeaza aici - in centru stanga.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2819

Sunt 3 curse de ferry, noi am luat cursa din dreapta ( in foto ) care duce chiar in zona cu aeroportul.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2820

Cu parere de rau, pot spune ca am ratat aterizarea unui avion. Eram chiar pe ferry, filmam si a aparut zburatorul. Totul s-a intamplat destul de repede si pentru ca aveam camera in mana si aparatul foto inchis si nu la indemana, am pierdut ocazia de a-l fotografia. Trecea minunat prin fata cladirilor impunatoare si deasupra lacului. Totusi, momentul l-am prins pe camera video. Promit sa postez aici acele imagini, doar ca nu stiu cand. Obisnuiesc sa-mi editez complet toate filmele de calatorie si asta imi mananca timp....repet, voi posta aici acele secunde prinse in zbor....nici eu nu le-am vazut inca. Evident, ca si in alte ocazii, scopul meu nu era spotting-ul ci vizitarea diverselor locuri, dar cand am sansa sa prind ceva in zbor/la sol nu ma dau la o parte. Stiu ca sunteti intelegatori lol! .

Pe insula singurele zburatoare imortalizate, au fos gastele canadiene - aflate la sol, se alimentau Very Happy .

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2822

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2823

In spatele acelor copaci se afla aeroportul si din pacate nu am avut timp sa trag cu ochiul, eram contracronometru. Am prins totusi un mic avion de agrement, poza este un dezastru - se observa cu greu in marginea din stanga.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2910

Macar aceste "avioane" au iesit bine.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_2911

La plecarea de pe insula, se observa in departare aeroportul - in stg.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3010

Nu va pierdeti rabdarea, voi reveni cu imagini captate din CN Tower. Aeroportul se va vedea destul de clar si sunt si ceva miscari pe el. Totusi limitarea zoom-ului ( 4x optic ) si-a aratat "muschii" Embarassed .

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3011

Revin !
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyLun 30 Iun 2008, 21:55

Foarte misto pozele metalactual, dar sa-ti spun sincer nu cred ca aterizeaza 737 sau A320 pe City Centre. Air Canada Jazz avea cursa acolo cu Dash 8 si acum este Porter Airlines cu Dash 8 400Q... si bineinteles, cum ai zis tu... business jets.


Tu locuiesti in Toronto, sau ai fost acolo doar in vizita?
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMar 01 Iul 2008, 17:45

Capt_Vio a scris:
Foarte misto pozele metalactual, dar sa-ti spun sincer nu cred ca aterizeaza 737 sau A320 pe City Centre. Air Canada Jazz avea cursa acolo cu Dash 8 si acum este Porter Airlines cu Dash 8 400Q... si bineinteles, cum ai zis tu... business jets.
Tu locuiesti in Toronto, sau ai fost acolo doar in vizita?

Turist.

Foarte posibil sa fie cum spui tu, eu nu am vazut B737 sau A320 pe acolo, ci doar am presupus ca sunt max. ce ar putea ateriza, in fond pistele nu sunt prea mari. Business jets si de agrement am vazut + ceva cu elice, dar nu cunosc ce anume. Nici ce am filmat nu mai stiu ce era Embarassed . Parea ceva 60-80 locuri, nu bag mana in foc.

O sa revin cu fotos promise.
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMar 01 Iul 2008, 21:01

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Lizcwz10

Poza facut de mn din CN Tower ... se poate observa si aeroportul care nu cred ca suporta categorii A320/B737 Smile ... imi mai place si aeroportul ... al treilea din Toronto care contine fabrica Bombardier ... superbe avioane !

Ce autostrazi au ei Smile)) aceeea (am impresia ca este 402) mi-a spus o ruda ca este cea mai mare/cea mai ocupata din lume . Pe aceasta veneam noi din Missisauga in Downtown Toronto .
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMar 01 Iul 2008, 21:24

metalactual a scris:
A venit vremea sa scot la iveala, din arhiva personala, un alt aeroport.
Toronto/City Centre Airport, (TCCA) (IATA: YTZ, ICAO: CYTZ)
Ai deschis topicul, dar nu vad nici o margine de pista, doar asa pt cladirile din Toronto?
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMier 02 Iul 2008, 14:30

ovidiu51Un picut de rabdare, timpul bata-l vina...evident ca nu o sa ma rezum doar la cladiri.
Pe mine m-a impresionat sa vad avioane trecand atat de aproape si prin fata acelor cladiri. Am avut de-a face, pana acum, cu doar 17 aeroporturi civile si acesta ( TCCA, cu care nu am avut contact in mod direct ) m-a impresionat prin acest aspect: planarea prin fata acestor cladiri, deasupra lacului - cred ca seara e minunat !

Diseara pun imaginile cu aeroportul propriu-zis....pentru filmulet nu pot spune....anul Smile .
laurus - frumoasa captura !
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMier 02 Iul 2008, 21:31

Gata, iata pozele....

Ca sa putem vedea aeroportul si nu numai, a trebuit sa ajungem in CN Tower la aprox. 346 m inaltime ( acea "farfurie zburatoare" ) - turnul avand la varful antenei 553 m.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3110

In sfarsit aeroportul. O poza aprox. similara cu a lui "laurus"

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3111

Ceva mai clar.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3112

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3113

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3114

Peisaj urban si nu numai.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3115

Capatul pistei, dinspre est, se bifurca in 2, un fel de Y: la stanga cred ca aterizeaza avioanele usoare, ca cel care se observa in foto ( cu greu - este alb la culoare ), iar la dreapta aterizeaza cele mai mari. Cred ca nici vorba totusi de cele 2 tipuri amintite de mine anterior A318, B737.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3116

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3117

Oricum, frumos loc pentru un aeroport, mie imi place !

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3118

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3119

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3120

Poate puteti voi identifica avioanele mai mari parcate. Eu nu imi dau seama ce tip sunt. Sunt 2-3 la numar. Toate au motoare cu elice, exact ca cel filmat de mine.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3121

Peisaj urban.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3122

Intre timp, ceva miscare pe aeroport.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3210

Podeaua de sticla, pe care se umbla si se poate vedea haul la 346 m.

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3211

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3212

Dupa ce am aterizat pe pamant, am prins un "avion" Very Happy .

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Img_3310

Am asezonat pozele si cu alte imagini in care nu apare aeroportul, pentru a va face un tablou cat mai complet dar si pentru a masca supararea mea ca nu am beneficiat de un zoom mai mare...si de ce nu, un dslr. Daca nu ma insel am filmat si din turn si pentru ca zoom-ul este mai generos, cand voi ajunge la acele imagini le voi posta, impreuna cu partea de aterizare promisa.

Va urez sa aveti parte de spotting placut, oriunde va aflati si scule foto mult mai bune !!!
Sus In jos
Spark
Airport Level
Airport Level
Spark


Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/12/2007

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMier 02 Iul 2008, 22:35

Ziceai ca avioanele vin din dreapta in stanga... Nu crezi ca se poate si invers, daca bate vantul din dreapta in stanga? Asa se intampla in mod normal, daca e ceva nebanuit la aeroportul asta, please write.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyMier 02 Iul 2008, 23:39

Ce mi s-a parut mie interesant e ca au reusit sa faca atatea piste in spatiul acela mic, si sa organizeze asa bine terenul .

Avioanele, cel putin unu parea un DASH-8,iar celelalte nu le-am recunoscut, oricum au dimensiuni asemanatoare;
ai idee cam cati m are pista cea mai lunga? Ca judecand dupa activitate nu e prea lunga.

Ar fi un aeroport gen City din Londra? sau Baneasa de la noi..
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyJoi 03 Iul 2008, 01:02

gabi-737 a scris:
Ce mi s-a parut mie interesant e ca au reusit sa faca atatea piste in spatiul acela mic, si sa organizeze asa bine terenul .

Avioanele, cel putin unu parea un DASH-8,iar celelalte nu le-am recunoscut, oricum au dimensiuni asemanatoare;
ai idee cam cati m are pista cea mai lunga? Ca judecand dupa activitate nu e prea lunga.

Ar fi un aeroport gen City din Londra? sau Baneasa de la noi..

Dash 8-400Q sunt de la Porter Airlines. Compania e bazata pe Toronto City Centre. Pistele sunt:

06/24 2,880 ft (878 m) Asphalt
08/26 4,000 ft (1,219 m) Asphalt
15/33 2,780 ft (847 m) Asphalt
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyJoi 03 Iul 2008, 11:04

Evident ca se poate decola/ateriza si invers fct. de directia din care bate vantul, este elementar Smile .
Doar ca in ziua in care eu am fost in zona, toate aterizarile s-au facut dinspre est spre vest. Aceasta directie de aterizare este si cea mai spectaculoasa din punctul de vedere al unui spotter, datorita fundalului spectaculos.

Interesant este raportul lor lunar de plangeri, pe care le fac rezidentii din zona - respectiv locatarii acele blocuri din fundal - cu privire la zgomotul zburatoarelor. Daca aveti 2-3 min. la dispozitie, spicuiti cateva plangeri - unele sunt haioase, din altele rezulta ce tipuri de aeronave se perinda pe aeroport.

Apasa aici !!!
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyJoi 03 Iul 2008, 16:20

da, in sfrsit am vazut ceva concret, bravo
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyDum 06 Iul 2008, 21:41

Multumesc tuturor pentru feedback, atat celor care au postat cat si celor care doar au parcurs topicul.
Sper sa deschid un nou topic la rubrica aeroporturi din strainatate si asta nu peste multe zile. Fct. de timp....

Spotting placut tuturor !
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyLun 16 Mar 2009, 21:12

Din CN tower
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cytz2
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cytz1

Ture de pista catre stanga cu touch and go
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Touchandgo1
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Touchandgo2

C-GTBM - Socata TBM 700 care pleca
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cgtbm

Un Austrian care pleca de pe CYYZ
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Aua

C-GLQD - Porter Airlines - De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8 pleca
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cglqd

C-GLQF - Porter Airlines - De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8 final approach si aterizare
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cglqf
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cglqf1
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cglqf2

C-GLQG - Porter Airlines - De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8 aterizeaza
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cglqg
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyLun 16 Mar 2009, 22:09

Frumoase pozele @loplo si minunat amplasat aeroportul.
@metalactual cu rusine iti spun ca nu am vazut pana acum topicul asta.Pozele sunt de nota 10.Mama ce frica m-a luat cand am vazut cum stai pe geamul ala la 300 de m inaltime affraid
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyLun 16 Mar 2009, 22:19

Asa este, prima data iti trec multe prin cap. Dar dupa primul pas, totul este OK.
Mai atasez 2 poze Smile
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cn1
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Cn2


Ultima editare efectuata de catre loplo in Lun 16 Mar 2009, 22:21, editata de 1 ori (Motiv : resize)
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyDum 03 Mai 2009, 14:01

Foarte frumoase pozele tale "loplo" !!

Am promis ca voi posta cateva secvente de film.
Primele doua secvente sunt facute de pe un ferry, mergeam spre insula. A treia secventa este filmata de pe insula. A patra secventa este din port, dupa ce ne-am intors de pe insula. Le-am legat si am postat aici filmuletul.

Asa cum a postat si "loplo" am surprins si eu un Porter Airlines - De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8 ( cred ) in final approach si aterizare - secventa a doua. Se poate vedea mai binisor in HD - desi nu este HD, mai este si encodat.



Si ca sa inchei, postez si cateva secvente trase din CN Tower. Audio am pus ceva aleator, din colectia youtube, curios s-a nimerit un...metal Laughing .

Sus In jos
claus
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 32
Varsta : 46
Localizare : LROP
Data de inscriere : 21/04/2009

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) EmptyDum 12 Iul 2009, 13:04

Putina miscare intr-o zi de 18 mai 2009 pe Toronto City Center Airport:

La aterizare Dash 8 al Porter Airlines:

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040482

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040483

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040485

Cessna 150L:

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040655

Cessna 414A:

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040644

Cessna 208 Caravan:

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040496f

Decolare :

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040631

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040633

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040653

Si tot o zburatoare, mai atenta insa la bisbuitii din mana mea decat la aeroport:

Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) P1040659
Sus In jos
Continut sponsorizat





Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty
MesajSubiect: Re: Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)   Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ) Empty

Sus In jos
 
Toronto / City Centre Airport - (TCCA) - (YTZ / CYTZ)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mannheim - City Airport (MHG/EDFM)
» Londra - City Airport (LCY / EGLC)
» Toronto - Lester B. Pearson (YYZ / CYYZ)
» Mojave Airport (KMHV) + California City (L71)
» George Best Belfast City Airport (BHD / EGAC)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: America de Nord-
Mergi direct la: