ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sedinta a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, 10.05.2010

In jos 
AutorMesaj
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Sedinta a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, 10.05.2010 Empty
MesajSubiect: Sedinta a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, 10.05.2010   Sedinta a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, 10.05.2010 EmptyMar 11 Mai 2010, 08:16

Ieri am aflat oarecum pe fuga ca va avea loc o sedinta (extraordinara) a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, Consiliul care a validat contestata Hotarare 44/18.03.2010 privind Muzeul Aviatiei.

Sedintele fiind publice, la ora 16.30 / 10.05.2010, reprezentantii mai multor ONG-uri s-au prezentat la sedinta pentru a vedea daca dl primar Ontanu a introdus pe ordinea de zi retragerea hotararii 44, asa cum a promis pe 26 aprilie 2010 in intalnirea dintre dansul si organizatiile interesate de soarta Muzeului Aviatiei.


Pot sa va spun ca am fost primiti la sedinta, am participat dar discutia hotararii nu a fost introdusa pe ordinea de zi, ca nu am fost lasati sa impartim in sala scrisorile deschise catre consilieri, ca scrisoarea depusa la registratura/inregistrata in atentia consilierilor nu a ajuns la acestia. Nu am putut sa luam cuvantul deoarece publicul nu poate lua cuvantul. Motivatia neintroducerii a fost ca problema noastra nu face obiectul unei sedinte extraordinare si poate fi abordata intr-una ordinara. Asteptam prima sedinta ordinara.


Asadar, de pe 26.04.2010 pana pe 10.05.2010, nici una din promisiunile de mai jos nu s-au materializat:

Dl. Neculai Ontanu ne-a promis pe 26.04.2010
- ca va sustine si efectua revocarea HCL44/2010 la urmatoarea sedinta de consiliu local
- ca se ocupa de transmiterea catre MApN a faptului ca PS2 renunta la solicitarea preluarii terenului muzeului aviatiei pentru constructia de blocuri ANL
- stabilirea unui parteneriat intre PS2, Muzeu si organizatiile nonguvernamentale / grupurile interesate pentru a stabili un program de dezvoltare si punere in valoare a muzeului aviatiei. Propunerea a fost sa se faca un fel de comitet care sa preia fonduri structurale pentru dezvoltarea muzeului.
- ca aceste promisiuni de mai sus se vor oficializa in acte in zilele urmatoare celei de 26 aprilie.


Mesajul de mai sus are scopul de informare si nu este destinat in mod direct presei.
Sus In jos
 
Sedinta a Consiliului Local Sector 2 Bucuresti, 10.05.2010
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Saab 340 cu un singur motor functional a trecut pe la 13.19 local time peste Bucuresti
» Aeroportul Cluj-Napoca - Septembrie - Octombrie 2010 - Sedinta foto pe platforma
» 19 Septembrie 2010 - Red Bull Flugtag Bucuresti
» Bacau - Bucuresti - Paris si retur - mai 2010
» Aeroportul Bucuresti (Aurel Vlaicu / Baneasa) - Mai 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Arhiva :: Opreste Distrugerea Muzeului Aviatiei-
Mergi direct la: