ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti

In jos 
+6
Capt_Vio
Eurofighter
Virusu
Ioan-Adrian Popa
hayabusa
RoNIN_731
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti   Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti - Pagina 2 EmptyLun 27 Oct 2008, 12:44

Scuze ca aduc la viata un thread vechi. Nici eu nu stiu de 123 de la SRI, dar o sa ma interesez. 125, in schimb, era parcat in hangarele SRI de la BBU. L-am vazut cand a decolat in ultima misiune. A avut o problema tehnica la motor. Imi cer scuze, mi s-a dat explicatia, dar eu eram prea distrat si atras de elicopterele dimprejur (eram intr-un hangar). E cam aceeasi problema ptr care YR-POL-ul este in hangar de-motorizat.
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti   Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti - Pagina 2 EmptyLun 27 Oct 2008, 14:52

YR-POL are o problema cu motorul - trebuie inlocuita o camera de ardere. Special Air Services, care este in curs de achizitie a unor noi elicoptere nu a mai cheltuit bani cu reparatia si a vandut elicopterul in acest stadiu, urmand ca noul proprietar sa-l repare. Celula mai are o gramada de ore de resursa.
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
 
Elicopter IAR-316B al SRI prabusit - 3 raniti
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Un elicopter militar s-a prăbuşit în Buzău
» Elicopter prabusit laTulcea
» Un elicopter militar s-a prăbuşit în judeţul Bacău.
» Un elicopter s-a prăbuşit în Italia
» Un elicopter medical s-a prăbuşit în Ungaria

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: