ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)

In jos 
+32
Voicu
cavok
mircea5
gisurvey
Raduq
YR-SND
Alex_tm
petrudimoff
mihaiatanasie
Mengelaus
VIC
liviu.dnistran
ionut.vasile
amigo
eugen
alexandru
YR-197
D13-th_TakeOff
claudiup
valavia
flysebi
fularU
byteworks
Virusu
lacibacsi
propellerdream
Soim
mack
RoNIN_731
ovidiu51
Capt_Vio
Dylan
36 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
byteworks
Flight Level 100
Flight Level 100
byteworks


Numarul mesajelor : 164
Data de inscriere : 23/12/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMier 06 Mai 2009, 09:07

Care este regimul acum? Se cere PPR, taxe de aterizare, frecventa radio, numar de telefon?
Sus In jos
lacibacsi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 17
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMier 06 Mai 2009, 14:14

asta cu viziunea este din manualul agitatorului politic editia 1965.





virusu a scris:
lacibacsi a scris:
pista de la floreni a fost spalata si curatata de pietricele si se poate ateriza in siguranta. s au curatat cele 4 benzi dinspre munte.in 2 sapt va fi gata si un hangar.



dylan a scris:
Pista o fost omologata in 1990 cand era comandant la LRSV Col. Marius Bastan. Colegii mei mai in varsta au participat la omologarea facuta atunci. S-a facut cu BN-2-urile de la CIPA. Nu stiu prea multe amanunte acum. Eu am ajuns pe aeroport de abia in 1993 cand se "stricase" treaba...

Abia astept sa vad si eu pista respectiva Smile cred ca peisajul e superb.
domnule Laci da-ti-mi voie sa va felicit pentru munca dumneavoastra si pentru faptul ca aveti o viziune atat de necesara pentru dezvoltarea aviatiei generale la noi.
Respectele mele,
Dulau Adrian.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mai 2009, 21:07

lacibacsi a scris:
asta cu viziunea este din manualul agitatorului politic editia 1965.

probabil, dar din nefericire este o lipsa acuta de asa ceva in ziua de azi in aviatia din romania.
Sus In jos
lacibacsi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 17
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mai 2009, 05:51

byteworks a scris:
Care este regimul acum? Se cere PPR, taxe de aterizare, frecventa radio, numar de telefon?
frecventa este 123,450
nu se cere nimik
deocamdata nu este nimeni in permanenta acolo
probabil din 25 mai va fi un administrator
Sus In jos
byteworks
Flight Level 100
Flight Level 100
byteworks


Numarul mesajelor : 164
Data de inscriere : 23/12/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mai 2009, 08:26

Super multumim!
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 30 Noi 2009, 12:35

Salutare . Voi revenii azi cu imagine de la fata locului .Sambata in desele drumuri facute la Vatra Dornei am oprit masina in fata intrarii si am avut onoarea sa pasesc pe acest aerodrom PARASIT !!! Si cand te gandesti ca are pista betonata!!!!
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMar 01 Dec 2009, 11:25

Tre buie sa incep prin a-mi cere scuze pentru ca am afirmat ca ar fi vorba despre un loc pustiu . Am spus -o pentru ca nu am gasit pe nimeni acolo ... doar la santierul din fata cladirii principale , de la santierul bisericii care se construieste acolo...
Asadar domnule LACI ,IMI CER SCUZE!!
Dar sa revin cu ceva imagini

Drumul de acces din soseaua nationala...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050195z

in stanga se merge spre santierul bisericii ,in dreapta spre pista...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050196h

cladirea principala ... partial renovata...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050197n

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050198

si acum pista . direstie spre E , spre Vatra Dornei
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050199

spre W
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050200

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050202

breteaua de acces spre platforma si hangar ,in spate se vede santierul cu biserica respectiva... care are si un cimitir langa ea...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050203

idem , doar ca se mai vad in stanga niste baloti de materiale de constructii ( BCA) ...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050204a

intrarea pe bretea , este cam ,,ros'' betonul
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050206v

breteaua si pista
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050207h

hangarul si cladirea principala ,numai TWR -ul nu are geamuri...
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050208m

cladirea dormitor - TWR
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050211

un drapel tricolor ....cred ca din WW2....
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050212

si ultima...cladire si hangar..
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1050216


si daca tot este 01 Dec.... LA MULTI ANI !!!!! TOTUROR !!!!!
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian 2010, 12:32

Turnul de la aerodrom a fost reabilitat.Sunt 20 locuri de cazare, 6 dormitoare, sala de mese, doua dusuri, centrala cu 23 calorifele impanzite in cladire.Locurile de cazare sunt in principal pt pilotii APPAUM.
Pista va fi si ea reabilitata si semnalizata, in intregime pana pe 30 martie.
Investitie totala 64 mii euro.

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160007

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160011

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160012

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160013

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160014

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160016

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160022

moderna centrala termica
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 P1160005
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian 2010, 13:48

E bine de vazut/stiut ca macar pe parte privata se face ceva pe la aerodromurile tarii. Locatia este superba, arata foarte bine cladirea renovata si sunt convins ca si pista si bretelele vor arata la fel de bine. Imprejurimile cred ca sunt si ele superbe, de sus vazute!
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyVin 22 Ian 2010, 22:07

Nu pot decat sa spun ... FELICITARI ce lor implicati in aceasta reabilitare cheers cheers cheers
Sa stii Vali ca imprejurimile sunt ,,superbe'' si de jos.... nu doar din zbor rendeer
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMar 02 Feb 2010, 15:31

Am fost aici duminica. Arata senzational!
Sus In jos
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMar 02 Feb 2010, 16:51

claudiup a scris:
Am fost aici duminica. Arata senzational!
Eu am fost vineri... si arata si mai senzational Razz
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyMar 02 Feb 2010, 18:33

Nu pot decat sa fiu de acord cu tine! cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptySam 01 Mai 2010, 23:11

Cateva imagini de la Floreni, realizate azi 1 mai 2010.

Aerial view:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0911

YR-5144 la sol:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0895

Vedere spre Vest:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0906

Vedere spre Vatra Dornei:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0907

Turnul:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0896

Pe Valea Bistritei, cu 15 minute inainte de aterizare la Floreni:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0890

Pista e mai buna decat cea de la LRIA. Obstacolarea aerodromului imi aminteste oarecum de Innsbruck Wink


Ultima editare efectuata de catre blood13 in Dum 02 Mai 2010, 02:34, editata de 2 ori (Motiv : scos [img] deoarece imaginele depasesc latura maxima de 800; corectat)
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyDum 02 Mai 2010, 09:06

blood13 a scris:
Cateva imagini de la Floreni, realizate azi 1 mai 2010.

Turnul:
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 DSC_0896

Super!
Se pare ca steagul a ramas tot cel din WW2.. Very Happy
Sus In jos
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyDum 02 Mai 2010, 14:04

[quote="YR-197"]
blood13 a scris:

Super!
Se pare ca steagul a ramas tot cel din WW2.. Very Happy

Da, dar e gata bucataria, sala de mese, bar, sala de briefing, 20 locuri de cazare, termopanele, centrala propie... in total aproape 70.000 euro investiti in cladire... n-au mai ramas bani pentru drapel, dar o sa furam unul de la primarie... sau de la scoala de fete... Very Happy
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyDum 02 Mai 2010, 14:23

[quote="D13-th_TakeOff"][quote="YR-197"]
blood13 a scris:
o sa furam unul de la primarie... sau de la scoala de fete... Very Happy
Nu cred ca e vreo scoala de fete prin zona...este cea da baieti de la CL-Moldovenesc....
Sus In jos
alexandru
Flight Level 200
Flight Level 200
alexandru


Numarul mesajelor : 211
Localizare : Singeorz-Bai
Data de inscriere : 19/03/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 09:43

Salutare,

Revin si eu cu poze realizate pe 7 mai 2010, pista Floreni + imprejurimi (Tihuta)

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressmnuce

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Alexandru


Ultima editare efectuata de catre dylan in Lun 10 Mai 2010, 11:02, editata de 1 ori (Motiv : redimensionat fotografiile la dimensiunile cerute de regulament)
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 09:49

Super, peisajele. Cu Cessna ai fost?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 09:55

Pista are vreo 550-600 metri. Ma intreb care ar fi cele mai mari avioane care ar putea ateriza aici.

Peisajul e superb si aerodromul asta e intr-o pozitie foarte buna asa ca merita mult.
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 10:54

Pista are 550 de metri din cate am inteles. Cu Cessna e foarte la limita sa aterizezi acolo. Depinde si de obstacolare, e drept. Cred ca cel mai mare avion care poate opera acolo este AN2. Povestea cineva la un moment dat ca pista ar fi fost omologata cu un BN2 de la CIPA. Mi-e cam greu sa cred... dar, din nou, in functie de cine e la mansa, de incarcarea avionului si de obstacolarea aerodromului, e posibil, teoretic.
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 12:01

eugen a scris:
Cu Cessna ai fost?
Sa fie KTX-ul Rolling Eyes

propellerdream a scris:
Pista are 550 de metri din cate am inteles. Cu Cessna e foarte la limita sa aterizezi acolo. Depinde si de obstacolare, e drept. Cred ca cel mai mare avion care poate opera acolo este AN2. Povestea cineva la un moment dat ca pista ar fi fost omologata cu un BN2 de la CIPA. Mi-e cam greu sa cred... dar, din nou, in functie de cine e la mansa, de incarcarea avionului si de obstacolarea aerodromului, e posibil, teoretic.
In locatia respectiva a fost un mic aerodrom nemtesc inca din timpul razboiului, dupa ani, terenul a fost folosit de Aviatia Utilitara care a zburat acolo cu AN2-urile.
In prima faza omologarea s-a facut cu AN2-ul, care n-avea nevoie de atata hectar de pista pentru arr/dep. In consecinta, dupa ce Aerodromul a trecut de la "Pajisti" in subordinea Aeroportului SCV s-a zburat acolo si cu BN2-ul, care era cam la limita pentru configuratia terenului si dimensiunile respective. Asta a fost si perioada in care colegii mei mai in varsta au fost acolo pe perioade mai scurte sau mai lungi si au ajutat la colmatarea si marcarea pistei. Sunt si fotografii din perioada respectiva dar numai nu am bafta sa ma intalnesc cu persoana respectiva, care a iesit de ceva ani la pensie si e foarte greu de gasit!
Si inca ceva: dupa mai multe surse, carora inclin sa le dau crezare, comisia pentru omologare de la AACR tot cu BN2-ul a venit.
Sus In jos
alexandru
Flight Level 200
Flight Level 200
alexandru


Numarul mesajelor : 211
Localizare : Singeorz-Bai
Data de inscriere : 19/03/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 12:39

eugen a scris:
Super, peisajele. Cu Cessna ai fost?

Afirmativ. YR-KTX

Pozele sunt mult mai calitative, s-a intamplat ceva in urma "resize"-ului.

Incerc sa le pun din nou.


Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 20100507raidmuressuceav

Tot nasol apar pozele. Mai face ceva comprimare situl de hosting?..hmmm
Sus In jos
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 14:39

Exista intentia de prelungire a pistei, terenurile din capete fiind in propietatea APPAUM.
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai 2010, 18:27

Incredibil ce frumos e acolo! Ce potential turustic are acest loc! Bravo pentru poze.... Adevarat impresionante!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)   Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Suceava, Vatra Dornei - Aerodromul Floreni (LRFL)
Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Preluarea aerodromului Floreni, Vatra Dornei
» Aerodromul Banesti
» Focsani - fostul aerodrom
» Fly-in @ Floreni - Mitingul cailor putere
» TG. Jiu - Aerodromul Preajba

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aerodromuri din Romania - Romanian Aerodromes-
Mergi direct la: