ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 O amintire din copilarie. (FUNNY)

In jos 
+5
Raduq
hayabusa
RATus
RoNIN_731
Capt_Vio
9 participanți
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 19:00

Hai salut,

Vreau sa va povestesc o mica aventura din copilarie care cred ca e super misto si haioasa. Cind eram in liceu, lucram part time, in weekend la aeroport, pentru o companie care oferea servicii la sol, pentru fel de fel de companii. Munca era prost platita, dar macar eram in jurul avioanelor, asa ca imi placea si sincer sa zic, nu ne prea omoram noi cu munca. Aveam o cursa / doua pe zi... maxim.

Eu cu inca niste baieiti, lucram la incarcatul avioanelor. Printre care:

Pasageri:
Canadian Regional B1900
Skyservice A320
Canjet 737

Cargo:
Antonov 124
IL 76
Boeing 707.

In fine, eram eu intr-o simbata la servici si asteptam singura cursa din acea zi. Il intreb pe colegul meu ce avion vine, si mi-a zis ca e un Cargo Boeing 707 de la Ostend. A fost o vreme in care veneau avioanele astea cargo zilnic la Windsor, deoarece aduceau piese pentru marile fabrici automobile din Windsor. In fine...

Aterizeaza 707 si cind nu mi-a venit sa cred... era TAROM. Poftim? Tarom? In Windsor, Ontario? (puneti pe Google Maps daca vreti sa vedeti unde este). In fine, opresc motoarele si noi doi impingem scara la avion. Batem in usa, si baietii deschid usa. Erau doi tipi, parca unul era "mecanic" si celalat "loadmaster" sau cum ai zice. Ei nu faceau parte din echipajul din cockpit, dar stateau in mica incapere de linga cabina de piloti.

Ei: "Oh hello how are you?"
Eu: "Buna, bine ati venit in Windsor!"
Ei: "Ah, vorbesti romaneste?...."

In fine, m-am luat la vorba cu ei, si asteptam toti sa vina vamesii Canadieni. In timp ce vorbeam cu cei doi "din spate", iasa din cabina capitanul. (El cu co-pilotul, inginerul de bord si navigatorul) erau inca in cabina, isi faceau "post flight duties" sau ce naiba faceau)... Okay, deci iasa capitanul din cabina, se uita la colegii lui din spate ca vorbesc romaneste cu mine... si mai socant ca eu le raspund in romaneste. Se uita la ei speriat, se uita la mine, si se uita ca la vreo 100 de metri de avion sunt doi vamesi care veneau incet spre avion.

Isi intoarce privirea spre mine:

"Tu ai venit cu noi?" intreaba.
Eu ca un nesimtit am raspuns "Da, m-am ascus in spate, cer azil politic"
Saracu om cred ca era sa faca infarct. "Poftim?.... Cum?... cind???" Se uita la astia "Cum se poate asa ceva?'

Ma rog, i-am zis imediat ca am glumit, si ca sunt roman, dar locuiesc in Canada si lucrez aici. Cred ca era sa ma stringa de git, dar mai tarziu le-a zis la restul echipajului si au ris toti...

Urmatoare curse Tarom, deja se auzise de mine si gluma mea proasta, asa ca n-am mait putut sa fac faza asta...

LOL...
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 19:05

lol!

Ar fi fost chiar pacat sa nu-i joci festa! Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 19:06

hahaha Smile)))

si de atunci TAROM nu mai merge in Canada Smile)
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 19:11

Saracu capitan Suspect LOL Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 20:08

Super faza Laughing
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyJoi 12 Iun 2008, 20:35

M-ar fi placut sa ii vad fata capitanului Smile)))
Sus In jos
b707nicolae
Flight Level 100
Flight Level 100
b707nicolae


Numarul mesajelor : 110
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyVin 13 Iun 2008, 08:52

Saracul capitan... cred ca a facut o fata ceva de genul pale =))))) excelent... dar era sa te alegi cu gatul sifonat <glumesc> Smile)
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyVin 13 Iun 2008, 10:12

Tare faza, bine ca ai povestit-o, m-am distrat pe cinste lol!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyDum 15 Iun 2008, 16:18

Foarte tare faza... lol! dar totusi cum de facea tarom cursa aia? Suspect am fost si eu in canada acum doi ani si tare mi-ar fi placut sa vad ceva avion de-al nostru pe acolo... dar nimic Crying or Very sad
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptyMar 17 Iun 2008, 20:45

ROFL!
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) EmptySam 21 Iun 2008, 12:22

Deea a scris:
dar totusi cum de facea tarom cursa aia?
Tarom a zburat cu B707 cargo pentru Kuwait Airways, până prin 2002, dacă nu mă înşel.


Edi

O amintire din copilarie. (FUNNY) Yr-abm10
Sus In jos
Continut sponsorizat





O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty
MesajSubiect: Re: O amintire din copilarie. (FUNNY)   O amintire din copilarie. (FUNNY) Empty

Sus In jos
 
O amintire din copilarie. (FUNNY)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» FUNNY Spotting
» Din categoria funny news: Nunta cu elicoptere la Targu Jiu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: