ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Interflug (IF / IFL)

In jos 
AutorMesaj
drabant
Airport Level
Airport Level
drabant


Numarul mesajelor : 28
Varsta : 40
Localizare : Kassel
Data de inscriere : 06/10/2009

Interflug (IF / IFL) Empty
MesajSubiect: Interflug (IF / IFL)   Interflug (IF / IFL) EmptyMar 06 Apr 2010, 16:13

Azi am avut o surprizä. Am primit de o prietenä de la facultate cäteva poze care au fost fäcute in concediu din ani 70. Au zburat cu o cursä Berlin Schönefeld -Split cu Interflug (firma de transport aerian al republici "democrate"germane).
Interflugul a zburat si in romänia de la ani 50. Din päcate compania nu mai existä, a fost desfintatä dupä unificare germaniei. Aeronave sovietici au fost vändute si Aeronavele de tip airbus 310 sunt folosite de armata germanä si unul este folosit ca "air force Einz".
pentru mai multe informati: http://www.if-interflug.de
Interflug (IF / IFL) Pict0019ba
Aeroportul Berlin Schönefeld in ani 70
Interflug (IF / IFL) Pict0004uv
citeva poze din zbor (tu 134)
Interflug (IF / IFL) Pict0136yy
Interflug (IF / IFL) Pict0150h
Aeronava tu 134
Interflug (IF / IFL) Pict0131gu
Am un film documentar fäcut de amatori despre ultimul zbor interflug intre Berlin schönefeld si Havana din inceputul ani 90 cu un airbus 310. documentarul contine si un interviu cu pilotul. Din Päcate pe germanä! Dacä cineva are interesä si poate sä spune cum pot sä postez pe netar fi faini, cö nu pricep l asaceva!
sper cä plac pozele
Vielen dank an Sandra sunny


Ultima editare efectuata de catre dylan in Mier 19 Ian 2011, 06:52, editata de 1 ori (Motiv : completat coduri iata/icao)
Sus In jos
 
Interflug (IF / IFL)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in strainatate - Airlines outside Romania-
Mergi direct la: