ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului

In jos 
+14
aegean
airbusA380
gabi-737
Ioan-Adrian Popa
Virusu
Spark
Voicu
dragsolux
Dylan
Capt_Vio
hayabusa
RazVanAir
RATus
Nic
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 18:54

Salut,

Am initiat acest topic pentru a-mi lua "la revedere" de la membrii forumului ROMANIAN SPOTTERS. Desi un astfel de topic nu prea e potrivit nicaieri pe forum, poate doar la "discutii generale", l-am deschis totusi aici, pentru ca am zis ca are totusi legatura cu forumul...

In cele aproape 6 luni de cand s-a lansat forumul, am citit toate, dar absolut toate mesajele de pe forum, si am vizualizat mii de poze. Si am editat cateva sute de mesaje...

Incepand cu 15 iunie, nu voi mai putea face lucrul acesta, din diferite motive care deriva practic din mutarea mea temporara, pentru 3 luni, in America. Timpul disponibil va fi foarte putin, voi fi foarte ocupat cu job-ul, voi merge la cumparaturi, ma voi plimba, voi calatori mult si, evident, voi merge la spotting... Asa ca timp pentru forum nu voi mai avea deloc, poate doar asa sa mai intru din cand in cand... dar atat.

Sper ca forumul sa ramana pe maini bune, si ca administratorii si moderatorii vor mentine o atmosfera pozitiva pe forum!

Asadar va urez o vara cat mai placuta, activitate pe forum, calatorii interesante, zboruri multe si poze cat mai bune la spotting!

Ne auzim la toamna si numai bine!

Nic


Ultima editare efectuata de catre Nic in Mar 10 Iun 2008, 23:33, editata de 3 ori
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 18:59

Speram sa te simti bine pe acolo Nic si sa vii cu capturi bune, nu doar de spotting ci si de viata sa financiare Very Happy.

Sa faci poze (de parca mai trebe sa-ti zicem tie Razz ) la tot ce misca si sa ne arati si noua.

+ sper sa ai drum bun cu a340 in colo si inapoi.

Razz revii , NU?


cat despre organizarea forumului:

Eu sunt prezent cum imi permite timpul, in special cand nu zbor sunt online si mai lucru si eu la greselile tinerilor noi Smile... si asa, e clar ca sunt multi pasionati aici pe forum si se implica toata lumea (cel putin pt mine ) suprinzator de mult. Deci nu cred ca vor aparea probleme, si daca totusi e cazul suntem destul de organizati sa rezolvam.

Sa vedem ce zic si restul, eu sunt increzator in comunitatea noastra si recunoscator ca Nic a pus bazele necesare.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 19:07

RATus a scris:
Sa faci poze (de parca mai trebe sa-ti zicem tie Razz ) la tot ce misca si sa ne arati si noua.

O sa fac foarte multe, o sa zbor prin America de la est la vest si de la nord la sud, trecand si prin Canada si putin Mexic.

RATus a scris:
sper sa ai drum bun cu a340 in colo si inapoi.

Daca tot ai amintit, traseul o sa fie asa:
OTP-MUC A320-200
MUC-JFK A340-600
JFK-MUC A340-600
MUC-OTP A319-100

Cat despre zborurile de acolo, o sa incerc sa fie cat mai diverse, cu cat mai multe companii aeriene si cu diferite aeronave.

RATus a scris:
Razz revii , NU?

Revin, clar. Wink Cu trip report!
Sus In jos
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100
RazVanAir


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 19:43

Numai bine si iti multumim pentru ceea ce ai facut pana acum.
Astept cu interes trip report-ul.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 19:56

Pana mea Nic! Mi-ai dat palpitatii la inima cand am citit primele 2 fraze.

Distractie placuta pe langa sporul de munca care il vei avea acolo, si sa vii cu poze uber Very Happy doar vei fi la spoting intr-o tara care se considera libera. cheers

cheers
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 20:36

Mersi mult pentru tot efortul si treaba care ai facut-o pina acum. Iti ramanem datori. Asa ca, noi moderatorii si cei care vor fi in viitor, vom avea grija de website-ul asta si sa fie cit mai bogat. Drum bun in America si poate ne vedem aici. Unde vei sta? Pe coasta de est? Poate trag si eu o fuga intr-o buna zi. Mai fregventez Boston din cind in cind.

Asteptam poze de la tine.

Salut,

Vio
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 20:53

Chiar ca suna "urat" la primele fraze! Le ai cu suspans-ul ca marii povestitori........asa ca asteptam un TripReport pe masura!!! Numai sa-l "bagi" in mai multe episoade/posturi ca sa nu fie probleme cu cititorii ! Very Happy

Drum bun si din cand in cand mai intra cu f-o poza sau cateva randuri!
Sus In jos
dragsolux
Airport Level
Airport Level
dragsolux


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 56
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 28/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 21:57

Drum bun si poze cat mai multe si mai extra.
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 22:46

Drum bun , sa ai parte numai de lucruri bune pe unde umbli si sa vii cu cit mai multe poze de dincolo de ocean .
Multa bafta !! cheers
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMar 10 Iun 2008, 23:39

Multumesc tuturor pentru gandurile bune!
Nu ma asteptam la replici asa de rapide si pozitive... Smile
Sus In jos
Spark
Airport Level
Airport Level
Spark


Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 01:05

Pentru a doua oara cand faci asta! Felicitari! Te asteptam sa dublezi volumul forumului cu pozele, povestirile si trip reporturile cu care o sa vii de acolo. Dar totusi, din 3 luni de zile nu o sa gasesti deloc timp de noi? scratch
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 01:50

hai ca doua minute tot o sa ai, macar sa ne injuri daca nu moderam cum trebuie, sau vorbim prostii p-aici Razz
drum bun, si nu rata nimic, si daca mergi in mexico, du-te la Tijuana si baga o tequila si pt noi!
asteptam poze la intoarcere cheers
Sus In jos
Ioan-Adrian Popa
Airport Level
Airport Level
Ioan-Adrian Popa


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 04/06/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 07:38

Nic, sa ai parte de cat mai multe bucurii si de cat mai multe fotografii la spotting.

Si cand te vei intoarce...asteptam trip report-ul Smile Bafta!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 09:09

Spark a scris:
Pentru a doua oara cand faci asta!

De fapt a treia. tongue

Spark a scris:
Dar totusi, din 3 luni de zile nu o sa gasesti deloc timp de noi? scratch

Nu garantez nimic, sper doar sa-mi fac totusi ceva timp.

virusu a scris:
hai ca doua minute tot o sa ai, macar sa ne injuri daca nu moderam cum trebuie, sau vorbim prostii p-aici Razz

Pai daca nu faceti treaba cum trebuie, blochez forumul si ramana asa pana la toamna, cand revin.
Glumeam... geek Am incredere in voi ca o sa iasa totul bine.

virusu a scris:
daca mergi in mexico, du-te la Tijuana si baga o tequila si pt noi!

Pai daca e sa merg in Mexic, la Tijuana ajung. Ca o sa dau o fuga scurta din Los Angeles...

neculaies a scris:
Nic, sa ai parte de cat mai multe bucurii si de cat mai multe fotografii la spotting.

Si cand te vei intoarce...asteptam trip report-ul Smile Bafta!

Multumesc tiz-ule. geek
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 13:05

O vara excelenta iti doresc, cu multe poze, zboruri cat mai REUSITE, oricum, vorba cuiva, tot vei arunca un ochi pe forum sa vezi ce mai e prin tara...Cer senin Very Happy
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 13:26

Mult succes, drum bun, spor la treaba. Asteptam poze, trip report`uri si te`asteptam inapoi. cheers
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 44
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 16:22

Sa iti fie bine Nic,din toate punctele de vedere!Sa profiti din plin de tot timpul pe care o sa il petreci pe acolo.De fapt urarea mea preferata pt calatorii este : sa te intorci obosit de acolo...asa de mult sa umbli!! Toate bune si sa te intorci sanatos! Wink
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 16:49

zboruri cat mai multe si distractii pe masura.
salutari la spoterii americani de la spoterii romani daca dai de ei Very Happy

"la re"
Sus In jos
andreius
Airport Level
Airport Level
andreius


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyMier 11 Iun 2008, 18:27

Drum bun Nic si mult succes pe unde ajungi.

Have fun with spotting. Dar asta suna deja putin pleonastic :-)
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyVin 20 Iun 2008, 10:01

Ati observat ca din cand in cand NIC mai face cate o vizita pe forum? Smile
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyVin 20 Iun 2008, 17:29

aha Smile chiar si acuma e online..

Ai ajuns Nic? cum e pe acolo?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyVin 20 Iun 2008, 17:39

dylan a scris:
Ati observat ca din cand in cand NIC mai face cate o vizita pe forum? Smile

Mai intru, dar cam 5 minute la cateva zile...

Zborurile cu Lufthansa au fost super, peste asteptari. Iar A340-600 mi-a placut mult de tot. Oricum am facut multe poze pe zboruri, dar trip report-ul va fi tocmai la toamna.

Ce e cam ciudat pe aici e vremea, care numai de vara nu este, maxim 25 de grade... Si multa ploaie. Mult mai frig fata de acum 2 ani, cand muream de cald.

Ruta peste Atlantic a fost urmatoarea (doar zona acoperita de site):
Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Ruta10

A fost cam la fel cu cele de la LHR si CDG catre JFK... M-am uitat la zborurile din zilele de dinainte de zborul meu si am vazut ca in unele zileau au fost rute mult mai nordice, insa la zborul meu n-a fost sa fie. S-au vazut totusi pe langa Newfoundland multe banchize de gheata in deriva.

Mai scriu cand mai pot.

Nic, NY
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 44
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyVin 20 Iun 2008, 17:47

Ma bucur ca ai ajuns cu bine.De-abia astept sa vad pozele.Cat despre rutele oceanice...astea se schimba zilnic,nu is ca astea cu care suntem noi obisnuiti.Chiar ai de lucru cand iti planifici zborul.Poate la intoarcere ai mai mult noroc si zbori mai la nord asa cum iti doresti.Bafta!
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyJoi 26 Iun 2008, 11:39

Nic a scris:

A fost cam la fel cu cele de la LHR si CDG catre JFK... M-am uitat la zborurile din zilele de dinainte de zborul meu si am vazut ca in unele zileau au fost rute mult mai nordice, insa la zborul meu n-a fost sa fie. S-au vazut totusi pe langa Newfoundland multe banchize de gheata in deriva.

Nic,

Distractie maxima in State + Canada, la cat mai multe zboruri si vreme ceva mai calda !!!
Sper sa ne facem putin timp si sa ne vedem cand te intorci.

Si eu am sperat sa vad Groenlanda de sus, dar am zburat exact peste Newfoundland si am vaut aceleasi banchize de gheata in deriva, atat la dus, cat si la intors. Poate altadata sa avem mai mult noroc si sa avem rute mai la nord.

Sa te intorci cu bine !
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului EmptyVin 27 Iun 2008, 09:11

Nic...sa stii ca nu ne suparam , Very Happy daca ...ai timp si ai niste poze interesante sa l-e postezi...ca pina la sfirsitul verii cind revii acasa...mai e ceva timp. toate cele bune...distractie la maxim...vreme buna si f.f. multe poze !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty
MesajSubiect: Re: Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului   Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului Empty

Sus In jos
 
Mesaj de "la revedere" de la fondatorul forumului
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lockheed "Electra" si "Super-electra" in culori romanesti
» ZIUA DISTINSILOR VIZITATORI la Exercitiul "DACIAN THUNDER 2009"
» Întârzieri din cauza ceţii pe Aeroportul "Traian Vuia" Timişoara
» Asociaţia "Aripi Româneşti" cauta colaboratori pentru site
» Raportul activităţii Aeroportului Internaţional "Traian Vuia" Timişoara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: