ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 TAROM - World Air Routes

In jos 
+8
fularU
vishzu
Cayenne
Capt_Vio
cavver
atr_42_500
claudiu i
laurus
12 participanți
AutorMesaj
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 26 Feb 2010, 13:39

Finally ! 215 minute de zbor alaturi de Tarom Very Happy

http://www.worldairroutes.com/

+ https://www.youtube.com/watch?v=Z_w8Hf9l_68

Abia astept sa-l cumpar! Singura problema ar fi ca atunci cand ma duc sa dau comanda, Romania nu este printre tarile disponibile Smile) .
Sus In jos
claudiu i
Flight Level 100
Flight Level 100
claudiu i


Numarul mesajelor : 140
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 26 Feb 2010, 14:12

pai mergi aici http://www.worldairroutes.com/Tarom.html si ai "order now" undeva in dreapta; si ar trebui sa mearga...

(da in lista completa nu apara inca Tarom)


Ultima editare efectuata de catre claudiu i in Vin 26 Feb 2010, 14:28, editata de 1 ori
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 26 Feb 2010, 14:18

URAAAAAAAAAAAAAAA
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 26 Feb 2010, 21:40

claudiu i a scris:
pai mergi aici http://www.worldairroutes.com/Tarom.html si ai "order now" undeva in dreapta; si ar trebui sa mearga...

(da in lista completa nu apara inca Tarom)

dap, dar cand incerc sa dau comanda, Romania nu apare in lista tarilor Very Happy ei.. probabil o sa se rezolve
Sus In jos
cavver
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 26 Feb 2010, 23:38

laurus a scris:
claudiu i a scris:
pai mergi aici http://www.worldairroutes.com/Tarom.html si ai "order now" undeva in dreapta; si ar trebui sa mearga...

(da in lista completa nu apara inca Tarom)

dap, dar cand incerc sa dau comanda, Romania nu apare in lista tarilor Very Happy ei.. probabil o sa se rezolve
Mda , taman cand sa scot portofelul constat ca tara mea nu apare in lista .......
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptySam 27 Feb 2010, 08:34

Gata! L-am comandat!!!! va veni peste 3 saptamani!!! TAROM - World Air Routes Icon_cheers TAROM - World Air Routes Icon_cheers TAROM - World Air Routes Icon_cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptySam 27 Feb 2010, 09:59

***

Nu incurajam obtinerea ilegala a materialelor sub copyright.

Arianne
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptySam 27 Feb 2010, 23:34

Super, Very Happy chiar ma intrebam cand or sa apara filme de acest gen si cu TAROM. Oricum filmarea pare facuta de un cameraman amator pasionat de aviatie. Nu se compara in niciun fel cu filmele facute de catre cei de la pilotseye Crying or Very sad
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyDum 28 Feb 2010, 11:12

Un mic preview
https://www.youtube.com/watch?v=Z_w8Hf9l_68
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyDum 28 Feb 2010, 12:50

Cu spotteri la datorie !!!! la noi la gard !!!!! rendeer
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyLun 01 Mar 2010, 09:51

Cayenne a scris:
Oricum filmarea pare facuta de un cameraman amator pasionat de aviatie. Crying or Very sad

Corect... din pacate ai dreptate. Am deja 4 DVDuri de la ei si de multe ori incadrarile sunt nereusite (pe unul din DVD-uri este o decolare de pe OTP si pe pot parcursul takoff roll in cadru apare mana pilotului pe sidestick.... uau! Suspect) .

Le-am scris de incadrarile nefericite, de calitatea nu gozava a imaginilor, au parut sifonati - vezi doamne pana acum primisera numai laude. Au spus sa ar fi mult mai greu sa faca atatea filme daca ar trebui sa foloseasca mai multe camere...

Voi lua dvdul in secunda in care va fi disponibil dar nu pt World Air Routes ci pentru TAROM.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 04 Mar 2010, 17:20

Il gasiti la aviation megastore. 38.10 Eur cu tot cu expeditie cu posta nornmala.

http://www.aviationmegastore.com/tarom-b737-700-b737-800-airbus-a318-atr72-0600344043437-just-planes-0600344043437-dvd-airlines/product/?shopid=LM4b7bc38716a6464bb3faa3209c&action=prodinfo&parent_id=0&art=91806
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 04 Mar 2010, 18:05

Art. 2.13 din regulament se aplica pe aici ? Suspect


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Joi 04 Mar 2010, 21:52, editata de 4 ori
Sus In jos
delu
Membru activ
delu


Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 04 Mar 2010, 20:00

Octavian a scris:
vishzu a scris:
Un mic preview
https://www.youtube.com/watch?v=Z_w8Hf9l_68

Asa cum sti nu incurajam posturi de genu si nici activitati de genu deoarece dreptul de autor trebuie respectat!

Editat ettyus (kkk)

Nu incalca drepturile de autor, este postat pe youtube chiar de cei de la http://www.justplanes.com/ cu scopul de prezentare a produsului, deci ce spui tu inseamna ca nu incurajam prezentarea prduselor!
Sus In jos
http://claudiuprioroc.blogspot.com
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 04 Mar 2010, 20:17

delu a scris:
Octavian a scris:
vishzu a scris:
Un mic preview
https://www.youtube.com/watch?v=Z_w8Hf9l_68

Asa cum sti nu incurajam posturi de genu si nici activitati de genu deoarece dreptul de autor trebuie respectat!

Editat ettyus (kkk)

Nu incalca drepturile de autor, este postat pe youtube chiar de cei de la http://www.justplanes.com/ cu scopul de prezentare a produsului, deci ce spui tu inseamna ca nu incurajam prezentarea prduselor!

Nu delu, Octavian a facut o aluzie la ce i-am editat eu lui mai sus, cu rosu...desi sincer n-am prea inteles ideea Rolling Eyes Pe urma kkk i-a editat mesajul ironic si a scris ce se vede.

Se pare ca dl. Moderator a reintrat in paine Laughing
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 11 Mar 2010, 11:57

Octavian a scris:
***

Nu incurajam obtinerea ilegala a materialelor sub copyright.

Arianne

De acord!

Dar imprumuturi de DVD-uri, asa ca intre prieteni.. cum faceam pe vremuri cu castele video... incurajam? Very Happy

Am de la World Air Routes: Wideroe, Qatar Airways, Air Seychelles, Air Europe, Air Baltic si Air Arabia
Le imprumut cu placere, la schimb cu TAROM si TUIFLY! Smile
Sus In jos
afusaru
Airport Level
Airport Level
afusaru


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 35
Localizare : Bucharest, Romania
Data de inscriere : 28/12/2007

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyMar 16 Mar 2010, 19:21

laurus a scris:
claudiu i a scris:
pai mergi aici http://www.worldairroutes.com/Tarom.html si ai "order now" undeva in dreapta; si ar trebui sa mearga...

(da in lista completa nu apara inca Tarom)

dap, dar cand incerc sa dau comanda, Romania nu apare in lista tarilor Very Happy ei.. probabil o sa se rezolve

Eu am reusit sa-l comand si a fost livrat in Romania dupa o saptamana si cateva zile. Aceeasi problema am avut-o si eu, Romania nefiind inclusa in lista tarilor unde se poate livra. Cum am procedat? Am luat legatura cu ei si mi-au spus ca stiu de problema si va fi remediata curand insa pana va fi rezolvata, sa fac comanda trecandu-mi adresa completa insa sa aleg alta tara, iar apoi sa-i contactez din nou pentru a face ei modificarea. Daca doriti sa-l comandati luati legatura cu ei inainte de a face comanda; aveti adresa de contact pe site-ul lor.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyMier 17 Mar 2010, 16:20

afusaru, cat ai platit cu tot cu transport?
Sus In jos
afusaru
Airport Level
Airport Level
afusaru


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 35
Localizare : Bucharest, Romania
Data de inscriere : 28/12/2007

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyMier 17 Mar 2010, 18:45

$39,5 m-a costat cu totul. Comanda trimisa pe 2 Martie si mi-a ajuns in posta pe 19 Martie. Facusem calculul gresit cand am zis 1 sapt si cateva zile.



Alin
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyMier 17 Mar 2010, 22:35

afusaru a scris:
$39,5 m-a costat cu totul. Comanda trimisa pe 2 Martie si mi-a ajuns in posta pe 19 Martie. Facusem calculul gresit cand am zis 1 sapt si cateva zile.



Alin

Eu am ordonat DVD-ul pe 27 Februarie si inca nu a ajuns Sad
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 18 Mar 2010, 09:27

afusaru a scris:
$39,5 m-a costat cu totul. Comanda trimisa pe 2 Martie si mi-a ajuns in posta pe 19 Martie. Facusem calculul gresit cand am zis 1 sapt si cateva zile.

Alin

Hmm, ma asteptam sa coste mai mult trimis din SUA. Bine de stiut! De la Aviation Megastore ar fi fost € 38.10! Mi-am luat o tzeapa de 10 EUR! In fine, am luat si alte chestii de la ei cu aceiasi ocazie. E OK DVDul?
Sus In jos
afusaru
Airport Level
Airport Level
afusaru


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 35
Localizare : Bucharest, Romania
Data de inscriere : 28/12/2007

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 18 Mar 2010, 09:46

Da, e ok. Cel care filmeaza e posibil sa fie amator avand in vedere incadrarea dar imaginile sunt de calitate. Se axeaza mai mult pe A318, cu AT7 e foarte putin. Ma asteptam sa vad ceva mai mult din pregatirea zborului. Sunt destule cadre interesante. Mie cand mi-a ajuns, 3 ore si ceva nu m-am mai dezlipit din fata calculatorului Smile
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyJoi 18 Mar 2010, 09:48

afusaru a scris:
Da, e ok. Cel care filmeaza e posibil sa fie amator avand in vedere incadrarea dar imaginile sunt de calitate. Se axeaza mai mult pe A318, cu AT7 e foarte putin. Ma asteptam sa vad ceva mai mult din pregatirea zborului. Sunt destule cadre interesante. Mie cand mi-a ajuns, 3 ore si ceva nu m-am mai dezlipit din fata calculatorului Smile

Mersi. E ciudat cum astia raman amatori dupa zeci de DVDuri facute!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes EmptyVin 16 Apr 2010, 18:10

Dupa parerea mea, DVD-ul TAROM e unul dintre cele mai proaste ale lor. Calitatea filmarii e oribila. Sunt scene in care se vede clar ca aparatul e murdar, nu mai vorbim de gemurile avionului. Adica, daca stiau ca se filmeaza, de ce nu au sters putin geamurile. Nu e chiar asa de greu.

Aveti dreptate, faza cu ATR a fost naspa. L-au aratat pe Capitalul Pasare mai mult, ce e okay. Mi-a placut mult approach briefing-ul lui, dar as fi vrut sa-l vad si pe F/O Prunariu, mai ales ca el a pilotat avionul la intoarcere de la Salonik spre OTP.

As da nota 6 pentru acest DVD, din cauza calitatii filmarii, si ca au omis unele lucruri interesante.. Nici nu au aratat din cabina... asa un short "Cabin Service" video.
Sus In jos
Continut sponsorizat





TAROM - World Air Routes Empty
MesajSubiect: Re: TAROM - World Air Routes   TAROM - World Air Routes Empty

Sus In jos
 
TAROM - World Air Routes
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» World Air Routes - Colectie
» Tarom New Routes
» TAROM Skyteam 1:100 737-700 + 1:100 BELAVIA CRJ-200 + AIR MALTA A320 << @ >> 1:100 TAROM ATR72-500
» Filmulete aviatice
» World's top 10 scariest airports

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: