ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009

In jos 
+25
mihail
Mengelaus
Dylan
Zuky
lrbc
mariusoctavian1
Fireteanu Horia
valavia
Geo
NATO
flaviu
Capt_Vio
anAV8r
Thomas
vishzu
gabi-737
arnold757
malev2009
DIESEL
laurus
kayala
arianne
delu
Radu_is
k0b3
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator




Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009 - Pagina 3 EmptyVin 01 Ian 2010, 12:49

Da la observat si eu cand a plecat eram chiar in sud-estul aeroportului deci l-am vazut din spate din pacate nu am aparat de fotografiat pentru al fi pozat Sad
P.S daca vreti sa va ajut cu informatii despre locurii de spotting in cealalta parte a aeroportului ma contactati cunosc foarte bine zona Very Happy
Sus In jos
Zuky
Airport Level
Airport Level
Zuky


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 48
Localizare : Anywhere
Data de inscriere : 12/11/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009 - Pagina 3 EmptyVin 01 Ian 2010, 13:25

Geo a scris:
Mda. Postez cu o oarecare dezamagire, desi in al 12-lea ceas l-am prins si noi, ba chiar ne-am apropiat neasteptat de mult. La poze nu ne-am riscat insa. Ne-am multumit doar sa-l privim. Ghinion mare, chiar imi facusem 'calcule', cum sa-l prind de la Waterpark, apoi sa ma mut la Agip si sa-l fotografiez pe taxiway Alfa, la decolare. Asta e, poate data viitoare. Aaaa si.. multimim domn' sofer!

C5-ul a aterizat acum 2 zile, pe la ora 1 , noaptea.

Edit: 747 a decolat de pe 26L sau R? Oricum plecasem, dar sa stiu macar daca ar fi meritat sa ramanem.

A plecat pe 26R. Si mai mult vremea v-a stricat aceasta sesiune speciala de spotting, daca nu batea vantul din directie predominanta de 240 grade cu viteza medie a vantului de 11Kt, era posibil sa vina pe 08R.

Oricum trebuie sa privim si partea buna a lucrurilor, anul 2009 s-a terminat cu o vizita placuta din partea EL-AL cu acest B744, si prezenta acelui C5 Galaxy, altfel putea fi o zi obisnuita Smile


LA MULTI ANI tuturor si Happy Spotting in 2010.
Sus In jos
 
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Decembrie 2009
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda / Otopeni ) - Decembrie 2012
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Decembrie 2010
» Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) -Decembrie 2013
» Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) - Decembrie 2017
» Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) - Decembrie 2015

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: