ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Conducere nouă la Aeroportul Timişoara

In jos 
+2
gabi-737
cipi_TM
6 participanți
AutorMesaj
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyLun 07 Dec 2009, 21:29

Titlu: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara: Dan Idolu a fost demis, Alexandru Chirilă este noul şef
Sursa: http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/conducere-noua-la-aeroportul-timisoara/cn/news-20091207-01441363
Autor: ***
Data: 07.12.2009

Citat :
Conducere nouă la Aeroportul Timişoara: Dan Idolu a fost demis, Alexandru Chirilă este noul şef
Schimbare de director la Aeroportul Traian Vuia. Începând de luni, 7 decembrie, principala poartă aeriană a Banatului are o nouă conducere.
„În această dimineaţă pe fax am primit două ordine de la Ministerul Transporturilor. Primul mă anunţa că, începând de astăzi, am fost demis de la conducerea Aeroportului. Prin cel de-al doilea se anunţa numirea lui Alexandru Chirilă pe funcţie”, am aflat de la Dan Idolu, cel care care, până astăzi, a fost cel mai longeviv director de aeroport din ţară. Din cele declarate de Idolu, se pare că acesta se aştepta la demiterea sa. „De aproximativ o lună aşteptam această demitere. Eu de o lună aşteptam o schimbare şi cred că m-am manifestat ca atare. În această dimineaţă am fost sunat şi avertizat asupra înlăturării mele, de către domnul Pistru de la Arad (n.r. - Eusebiu Pistru, secretar de stat în Ministerul Transporturilor)”, ne-a mai declarat Dan Idolu. El a condus cu succes Aeroportul Traian Vuia, iniţial din funcţia de director adjunct, după demiterea predecesorului său, Gheorghe Strâmbeanu, fiind numit pe funcţia de director plin pe care o ocupă din 2001, trecând prin mai multe mandate şi schimbări la nivel politic.

Alexandru Chirilă a ocupat în trecut funcţia de subprefect al judeţului Timiş.


Multumim d-nule Idolu pentru tot ceea ce ati facut pentru AIT si va dorim sa reveniti in functie cat mai repede... Wink
Sa fie acesta primul pas spre unificarea AIT cu Aeroportul International Arad?!?
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyLun 07 Dec 2009, 22:18

Allex, esti director de aeroport si nu zici nimic??? Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyLun 07 Dec 2009, 23:10

Tare rau imi pare pt Idolu...a facut multe pt aeroport si totul a fost facut pe cont propriu...ajutorat aproape deloc de minister...asa sunt lucrurile pe la noi Smile
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyMar 08 Dec 2009, 15:32

allex, da stiu ca te-ai invartit... Laughing

si nu zici nimik?!
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyMar 08 Dec 2009, 15:59

....e doar o coincidenta de nume..... Very Happy
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyMar 08 Dec 2009, 16:05

Off topic: allex, suntem 2: Corneliu Balan a fost (nu stiu daca mai este) director la Aeroportul Constanta. Laughing
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara EmptyMar 15 Dec 2009, 13:29

Titlu: Berceanu: Schimbarea directorului Aeroportului Timişoara s-a făcut din cauza unor plângeri
Sursa: http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/berceanu-schimbarea-directorului-aeroportului-timisoara-s-a-facut-din-cauza-unor-plangeri/cn/news-20091215-09455781
Autor: ***
Data: 15.12.2009


Citat :
Berceanu: Schimbarea directorului Aeroportului Timişoara s-a făcut din cauza unor plângeri

Schimbarea directorului Aeroportului Internaţional Timişoara, Dan Idolu, a fost determinată de unele plângeri, a spus ministrul Transporturilor, Radu Berceanu, care a sosit marţi dimineaţă în Timiş pentru a inaugura drumul Timişoara-Lugoj.
„Am avut mai multe plângeri legate de ativitatea de aici, sigur, ca de obicei, unele au fost mai întemeiate, altele mai puţin întemeiate. Au fost analizate din cele întemeiate şi cred că la un moment dat o schimbare şi un nou gospodar se impune”, a afirmat ministrul Radu Berceanu, care nu a dorit însă să intre în detalii legat de aceste plâgeri, spunând că noul director, Alexandru Chirilă, îi va înainta „nişte rapoarte”.
„Câteodată mai schimb persoane, cu persoane mult mai bune decât cele de dinainte. În general, încerc să merg repede către o eficienţă maximă”, a mai spus şeful de la Transporturi.
Dan Idolu a fost eliberat din funcţia de director general al Aeroportului Internaţional Timişoara „Traian Vuia” imediat după turul doi al alegerilor prezidenţiale, în locul său fiind numit Alexandru Chirilă, fost subprefect de Timiş şi consilier personal al preşedintelui CJ Timiş, Constantin Ostaficiuc.
De la aeroport, Berceanu a plecat, însoţit de ambasadorul Japoniei şi reprezentanţi ai Băncii Japoneze pentru Cooperare Internaţională, care a asigurat finanţarea lucrărilor la drumul Timişoara-Lugoj, la Remetea Mare, pentru a inaugura această investiţie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty
MesajSubiect: Re: Conducere nouă la Aeroportul Timişoara   Conducere nouă la Aeroportul Timişoara Empty

Sus In jos
 
Conducere nouă la Aeroportul Timişoara
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL TRAIAN VUIA/TIMISOARA - STIRI - DISCUTII
» Alitalia nu merge bine sub noua conducere
» Aeroportul Timisoara (Traian Vuia) - 2008
» Aeroportul Timisoara inchis
» Aeroportul Timisoara ar putea prelua Aeroportul Arad -- all your base are belong to us

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: