ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 11:09

Titlu: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti
Sursa: http://www.realitatea.net/un-elicopter-a-aterizat-de-urgenta-langa-pitesti_689600.html
Autor: ***
Data: 29.11.2009

Citat :
Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti

Elicopterul militar participa la repetiţiile pentru Ziua Naţională. La un moment dat, în partea din spate a cabinei a început să iasă fum şi elicopterul a aterizat pe câmp. Piloţii susţin că nu există probleme foarte grave, doar un circuit aflat sub tensiune s-a încins şi trebuie înlocuit. Incident aviatic
Imaginea 1/1Elicopterul a fost oprit la sol, iar o echipă tehnică îl va repara. Incidentul a avut loc în partea de sud a Autostrăzii Bucureşti-Piteşi, lângă comuna Vânători.

Aparatul de zbor este unul dintre cele mai moderne pe care le deţine Forţele Aeriene Române.

Pregătirile pentru manifestaţiile organizate cu ocazia Zilei Naţionale de 1 decembrie au intrat în linie dreapta. Astăzi are loc repetiţia finală pentru parada militară. Aeronave aparţinând Forţelor Aeriene efectuează un zbor de antrenament deasupra Capitalei. La parada militară dedicată Zilei Naţionale a României vor defila peste 1.000 de militari.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 11:24

Astazi s-a intamplat? Abia ce au trecut pe deasupra blocului meu. Le-am urmarit mult cu telefoto si n-am vazut nimic special. Am apucat sa le fac o singura poza ptr ca au trecut foarte repede. Puma Naval n-am vazut-o azi.


Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Img8168ia
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 11:31

Griff a scris:
Le-am urmarit mult cu telefoto si n-am vazut nimic special.

Din ce scrie in stire a fumegat putin instalatia electrica iar daca ai fi vazut ceva la elicopter era altul deznodamantul.
Acu sper ca avaria sa fie minora si elicopterul sa nu fie tras definitiv pe dreapta.
Oare ce numar are ? Poate afla cineva ?
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 11:32

Octavian a scris:
Oare ce numar are ? Poate afla cineva ?

Cred ca pot afla.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 12:03

La stirile Antena 3 de la ora 12 se precizeaza ca la bord s-a aprins un bec.

Ce sa mai cred ?
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 16:41

Stirea PROTV, aici.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti EmptyDum 29 Noi 2009, 17:16

Citat :
Elicopterul IAR Puma 300 a aterizat preventiv cand pilotii si-au dat seama ca o piesa nu mai functioneaza cum trebuie.

IAR Puma 300 Very Happy Laughing Laughing

Ca sa citez dintr-un film care are ca titlu acel numar: "WE ARE SPARTANS!!" ... spartan este nivelul informatiei prezentate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty
MesajSubiect: Re: Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti   Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti Empty

Sus In jos
 
Un elicopter a aterizat de urgenţă lângă Piteşti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» YR-5276 aterizat forțat langa Oneşti
» Un elicopter militar s-a prăbuşit în Buzău
» Elicopter prabusit langa Targu Mures
» Avion Festival aterizat fortat langa Cluj?
» Avion aterizat forţat lângă Miercurea Sibiului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: