ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) EmptyJoi 01 Mai 2008, 22:48

Am fost la Hagiesti la pescuit si cand colo YR-PBK avea ,,aerodromul" natural acolo . Este folosit pentru stropirea campurilor cu substante . Este un avion extrem de frumos dar foarte vechi . De pe la ora 9 dimineata pana pe la ora 5 seara cand am plecat noi avionul a tot facut zboruri Aerodrom-Camp-Aerodrom(reincarcare)-Canmp-Aerodrom si tot asa ... nu glumesc Smile) incontinuu ... pilotul orikum era extrem de bun .
Avionul decola cred de pe camp pe o lungime mai mica de 150 m .

Enjoy:D

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000010

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000011

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000012

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000014

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000015

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000017

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000018
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: Re: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) EmptyVin 02 Mai 2008, 00:14

laurus a scris:
Am fost la Hagiesti la pescuit ...

Unde exact e localitatea asta? Misto pozele, mai ales cea cu AN2-ul dupa stilpul de inalta tensiune! Mersi pentru poze. Acolo la voi parca-i vara, cit de cald a fost? Ai prins ceva? Wink

Hai salut!
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: Re: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) EmptyVin 02 Mai 2008, 00:36

Capt_Vio a scris:
laurus a scris:
Am fost la Hagiesti la pescuit ...

Unde exact e localitatea asta? Misto pozele, mai ales cea cu AN2-ul dupa stilpul de inalta tensiune! Mersi pentru poze. Acolo la voi parca-i vara, cit de cald a fost? Ai prins ceva? Wink

Hai salut!

Pey Hagiesti e pe langa satul Lilieci ( la dreapta) catre drumul spre Urziceni . De dimineata a fost super frig dar dupa amiaza au fost +18 grade cred . Nu am prins nik Smile) si nimeni de pe balta aia ... pacat venisem cu toate sculele al noi dar in apa erau numai pesti morti... bleeaaah ... crek erau contaminati ... si totusi erau bolnavi pestii precum cel care inota la suprafata foarte incet din urmatorea poza :
YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) P1000019

Acolo poti sa prinzi contrail-uri misto daca ai camera buna si mai vezi cate unu-doua avioane care pleaca de la OTP .
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: Re: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) EmptyVin 02 Mai 2008, 00:57

laurus a scris:

...dar in apa erau numai pesti morti... bleeaaah ... crek erau contaminati ... si totusi erau bolnavi pestii precum cel care inota la suprafata foarte incet ...

Crezi ca are ceva de-a face cu Antonovul ala stropind campuriile? Suspect
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: Re: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) EmptyVin 02 Mai 2008, 21:05

poate da si poate nu ... orikum cand am plecat am vazut An-ul si stropea campuri la 2-3 km distanta ... si totusi putea sa le fi stropit s pe astea din apropiere ... cine shtie ?!?!?
Sus In jos
Continut sponsorizat





YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty
MesajSubiect: Re: YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)   YR-PBK  PZL-MIELEC 2R (ANTONOV) Empty

Sus In jos
 
YR-PBK PZL-MIELEC 2R (ANTONOV)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Satu Mare - Octombrie 2010
» Antonov An-2
» Antonov 225
» Calgary International (YYC / CYYC)
» Antonov AN-2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: