ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ziua Portilor Deschise

In jos 
+15
marius
bonsai
Soim
electric
mack
Voicu
kill3r999
RwO
Virusu
RoNIN_731
airbusA380
vishzu
RATus
hayabusa
ovidiu51
19 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 29 Apr 2008, 14:00

In fiecare an, unitatile militare de aviatie au o zi in care este admis accesul civililor in unitate (Bacau, Boboc, Campia Turzii, Fetesti, Otopeni).
Poate cineva sa ne ofere informatii despre zilele cand se deschid portile? Am putea intra si fotografia tot ce ne pica in cale pe un traseu fixat de gazde.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 29 Apr 2008, 14:12

In 2006 a fost in data de 21 Octombrie pe Otopeni. Nu e prea devreme pt ei sa le deschida la inceputul/mijlocul anului ? Very Happy
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 29 Apr 2008, 16:11

lacluj la campiaturzii ziua portilor deschise de anul acesta a fost un eveniment strict pentru presa, am fost acolo si am luat teapa, ne-au zis ca doar daca suntem pe lista ne primesc... iar pe listaerau numai ziaristi.. poate altadata
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 29 Apr 2008, 16:30

Am fost eu anul trecut la evenimentul respectiv la OTP. Am bagat pe forum niste poze cu partea militara dar topicul a fost sters...probabil din motive de siguranta nationala Laughing
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyVin 11 Iul 2008, 11:24

Bacau 20 Iulie, ziua portilor deschise la Baza 95 Aeriana, Bacau
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyVin 11 Iul 2008, 18:22

vishzu a scris:
Am fost eu anul trecut la evenimentul respectiv la OTP. Am bagat pe forum niste poze cu partea militara dar topicul a fost sters...probabil din motive de siguranta nationala Laughing

Sunt curios de ce s`a sters topic`ul... Poate ne lamureste vreun admin/mod. pale
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 09:47

nu cred ca avem administratori asa zelosi care sa ne cenzureze informatiile, tocmai asta apreciez eu la spotteri, lucrurile inedite (ca sa nu le spun altfel). Mai tii minte cum se numea topicul?
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 10:28

17 iulie (joi), are loc ziua portilor deschise la Baza 86 Aeriana Fetesti
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 12:19

Voi incerca sa ajung joi la Borcea. Mai vine cineva?

Duminica, 20 iulie, este Ziua Portilor Deschise la Giarmata. Vine cineva in afara de mine? bounce
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 12:43

RoNIN_731 a scris:
Voi incerca sa ajung joi la Borcea. Mai vine cineva?

Duminica, 20 iulie, este Ziua Portilor Deschise la Giarmata. Vine cineva in afara de mine? bounce

jesteru vine 100% la giarmata Smile
as veni si eu ma la borcea...
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 12:49

Ma bag la Fetesti. Fara discutie.
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 13:16

Si eu la Fetesti. Nici nu se pune problema sa lipsesc. Mai ramane de discutat cu tine RwO (Bogdane) luni, la serviciu, sa vedem ce si cum.
Sus In jos
http://simairline.net/
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 14:23

RoNIN_731 a scris:
Voi incerca sa ajung joi la Borcea. Mai vine cineva?

Duminica, 20 iulie, este Ziua Portilor Deschise la Giarmata. Vine cineva in afara de mine? bounce

am sa fac tot posibilul sa ajung si eu la Giarmata . Ai idee cumva...cam care este modalitatea de intrare ? ( invitatie ...)
Daca am retinut bine , partea mai interesanta...incepe pe la ora 11 ??
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptySam 12 Iul 2008, 16:54

ovidiu51 a scris:
Bacau 20 Iulie, ziua portilor deschise la Baza 95 Aeriana, Bacau

Salutare,

Exista surse care sa confirme evenimentul de anul acesta la B 95 Bacau? Exista si program de zbor? Multumesc pentru raspuns... pentru mine Bacau este mult mai atractiv decat Campia Turzii pentru simplul motiv ca-i mult mai aproape.

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyDum 13 Iul 2008, 21:11

ovidiu51 a scris:
17 iulie (joi), are loc ziua portilor deschise la Baza 86 Aeriana Fetesti

Ovidiu, cum ajung de la Fetesti la Borcea? Ca o sa vin cu trenul...sau cobor direct la Borcea (am vazut ca exista si statia asta)...
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyLun 14 Iul 2008, 11:20

RwO a scris:
ovidiu51 a scris:
17 iulie (joi), are loc ziua portilor deschise la Baza 86 Aeriana Fetesti

Ovidiu, cum ajung de la Fetesti la Borcea? Ca o sa vin cu trenul...sau cobor direct la Borcea (am vazut ca exista si statia asta)...
Mergem impreuna cu masina "spoterului de serviciu" Very Happy
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyLun 14 Iul 2008, 11:47

Daca e sa ma luati si pe mine, se poate?
Si inca o intrebare: am observat "20 iulie 2008, Ziua Aviatiei, Meeting Aerian Militar, (Sfantu' Ilie) Borcea/Fetesti (CONFIRMAT)" pe forumul D13. Oare s-a incurcat cineva in date?
Sus In jos
http://simairline.net/
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyLun 14 Iul 2008, 11:51

kill3r999 a scris:
Daca e sa ma luati si pe mine, se poate?
Si inca o intrebare: am observat "20 iulie 2008, Ziua Aviatiei, Meeting Aerian Militar, (Sfantu' Ilie) Borcea/Fetesti (CONFIRMAT)" pe forumul D13. Oare s-a incurcat cineva in date?

greseala mea , am corectat Smile
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyLun 14 Iul 2008, 12:29

Multumesc mult pentru lamurire! cheers Devenise chiar confuz, dupa ce am dat de post-ul tau in sectiunea "English" si nu mai stiam ce sa mai cred. tongue
Sus In jos
http://simairline.net/
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 15 Iul 2008, 10:37

Ultima informatie de la Fetesti: Portile se deschid la ora 09:00!!
Sus In jos
Soim
Airport Level
Airport Level
Soim


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 43
Data de inscriere : 22/05/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMar 15 Iul 2008, 13:00

Confirm 100% pentru Borcea: ora 9.00!!!!!!!
Sus In jos
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Ziua portilor deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyMier 16 Iul 2008, 21:09

Eu mi-am luat liber , Borcea este locul unde m-am contaminat de zbor si avioane .
Vreau sa plec din Bucuresti maine dimineata cu microbuzul sau trenul .
Daca mai e cineva doritor de o companie placuta ,amicul de pe fortum cu care am avut o experienta de neuitat la Bobocu si cu care trebuia sa merg ,se pare ca are probleme si ramane in Bucuresti , daca cineva doreste ,sa ma sune cand vrea si poate in seara asta 0742994674 Aurel.
Bonus niste poze zic eu deosebite de la Bobocu.
Din pacate am o conexiune groaznica , incerc sa postez cateva si pentru toti amicii de pe forum.

Aurel
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyJoi 17 Iul 2008, 02:22

Nu pot sa vin la Borcea Crying or Very sad .... am aflat mult prea tarziu... dc era la 16:00 ajungeam; dar la Bacau...... Very Happy voi ajunge .... trebuie ... V-as ruga ceva detalii : ora si cum se poate ajunge bounce thank you!
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyJoi 17 Iul 2008, 11:10

crina_r_fly a scris:
Nu pot sa vin la Borcea Crying or Very sad .... am aflat mult prea tarziu... dc era la 16:00 ajungeam; dar la Bacau...... Very Happy voi ajunge .... trebuie ... V-as ruga ceva detalii : ora si cum se poate ajunge bounce thank you!

Salutare,

La Bacau are sa ajunga si celula de la Iasi (sau patrula, functie de disponibilitati). Din informatiile mele, ora de incepere (ce-o fi insemnand asta?!) este 10:30.

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise EmptyJoi 17 Iul 2008, 15:32

crina_r_fly a scris:
Nu pot sa vin la Borcea Crying or Very sad .... am aflat mult prea tarziu... dc era la 16:00 ajungeam; dar la Bacau...... Very Happy voi ajunge .... trebuie ... V-as ruga ceva detalii : ora si cum se poate ajunge bounce thank you!
Este recomandat sa fii acolo la ora 10:00. Intrarea se face prin unitatea militara. Cu ce ajungi la Bacau?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ziua Portilor Deschise Empty
MesajSubiect: Re: Ziua Portilor Deschise   Ziua Portilor Deschise Empty

Sus In jos
 
Ziua Portilor Deschise
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Campia Turzii - Baza 71 Aeriana (LRCT)
» Tarom (RO / ROT)
» Ziua Portilor deschise la Academia de aviatie din Brasov
» Ziua portilor deschise-Timisoara 2011 .
» Ziua Porţilor Deschise la Baza 71 Aeriană

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: