ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 An apple a day keeps the doctor away.

In jos 
+5
Griff
vishzu
adic
cristi_avb
demorra
9 participanți
AutorMesaj
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptySam 26 Sept 2009, 22:51

Am facut un drum Cluj - Bucuresti - Cluj cu Tarom si am fost foarte surprins ca in loc de traditionalul sandwich am primit la dus un Twix iar la retur un mar. Da un mar. In timp ce marile companii fac reduceri de personal pentru a se mentine pe piata, draga noastra companie nationala taie tot, mai putin acolo unde ar trebui ca doar nu e pe banii nostri. Daca mai taie si la bagajele de cala... Avand in vedere LF poate se doreste a se tine aeronavele la sol fiind mult mai mici cheltuielile asa decat sa tot zboare ca salariile vin indiferent de performanta Very Happy
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200
cristi_avb


Numarul mesajelor : 292
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: criza domne....TAROM!!   An apple a day keeps the doctor away. EmptySam 26 Sept 2009, 23:09

Salut demorra...am zburat de la OTP spre CLJ cu ROT. Avand in vedere durata zborului de 40min. nu stiu ce s-ar putea cere mai mult? Plus de asta chiar daca au preturile destul de piperate pe cursele interne (aici vorbesc in speta catre CLJ si TSR - unde cu un dus-intors poti merge pe acelasi segment cu ROT spre MAD de exemplu). Revenind la discutia pe care tu ai deschis-o : iti spun ca aceasta modificare a meniului pe cursele interne s-a luat de catre ROT mai exact acum 6luni daca nu gresesc - prin firma de catering prin care primesc meniurile s-a luat decizia ca pentru zborurile scurte inlocuirea sandwich-urilor cu batoane de ciocolata de aproximativ 50g, iar pentru cele externe mancare gatita, calda. Parerea mea este ca indiferent de situatie Tarom ofera unele din cele mai bune servicii din Europa si meniuri excelente in comparatie cu asa-zise companii de traditie ( un exemplu concret : ia vezi cei de la Alitalia ce iti ofera pe un zbor ce nu are 40min ci chiar 2h - un amarat de baton de ciocolata).. Eu zic ca este suficient si nu cred ca exista persoane care sa astepte dimineata zborul pe burta goala, ca papa in 40min pe saturate scratch Laughing ....TAROM rocks!!!
Sus In jos
http://www.expedia.com
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptySam 26 Sept 2009, 23:12

Malev a dat alune sau ciocolata pe cursa Otopeni - Budapesta si Budapesta - Ljubljana.
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptySam 26 Sept 2009, 23:50

2 cuvinte: "Smart Flying"
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 09:42

vishzu a scris:
2 cuvinte: "Smart Flying"

Vishzule, aici e vorba de ROT nu JOR. Deci, te rog Razz
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 10:12

Mai tineti minte vremea cand intre Baneasa si Timisoara in AN-24-ul Tarom erai servit cu nimic mai mult decat o bombonica?
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 10:22

Asta e una din ideile lor de economie...dar nu e singura companie care face asa ceva. Dupa cum spunea cineva mai sus, pe un zbor de o ora cu Malev am primit o punguta de alune care nu cred ca avea 100 de grame.
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 10:29

Mengelaus a scris:
Asta e una din ideile lor de economie...dar nu e singura companie care face asa ceva. Dupa cum spunea cineva mai sus, pe un zbor de o ora cu Malev am primit o punguta de alune care nu cred ca avea 100 de grame.

cred ca glumesti cu 100 g..... am zburat cu ei acum o saptamana la madrid...pe bucuresti-budapesta primesti o cutie de suc (100 ml) si o punga de alune de 20g sau o napolitana de 30 g...dar la alegere si niciodata ambele..., iar pe un zbor de aproape 3 ore (spre madrid) un sandwich (recunosc ca cele de la RO pe cursele interne erau mai bune) si e drept ca 2 randuri de sucuri (dar la pahar). dar hei...am avut eu ceva de comentat? nu...la pretul oferit nu ma asteptam la servicii de 5 stele.. asa ca foarte bine ca RO si-a reorientat politica de cheltuieli.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Iberia   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 10:33

Referitor la "meniul" primit pe cursa OTP-CLJ eu unul zic ca este super decent. Acum 2 saptamani am fost Mad-Bcn-Mad cu IB cursa de 45 minute (deci durata identica) si am primit la dus un zambet mare de la stewardesa, iar la intors ne-au dat pilotii doua turbulente zdravene si la final ca desert cu "curul de pamant"- asta probabil sa ne dam seama ca am ajuns la MAD.
Deci dupa cum spunea cineva pe aici "TAROM ROCKS" cheers cheers cheers
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 10:34

in discutii apar doar companii nationale : tarom, malev, alitalia. imi mentin cele afirmate: poate nu se cauta solutii unde trebuie...
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200
cristi_avb


Numarul mesajelor : 292
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: thumbs for ROT!!!   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 13:51

mihaiatanasie a scris:
Mai tineti minte vremea cand intre Baneasa si Timisoara in AN-24-ul Tarom erai servit cu nimic mai mult decat o bombonica?

Referitor la ce spune dansul nu pot sa acord decat un mare zambet si sa fiu fericit ca sunt cotemporan cu "asa zisul- OBOSITU". Iar referitor la ce spune Demorra nu cred ca ar trebui sa generalizam modul in care companiile aeriene ofera servicii intr-un mod sau altul. Am zburat si cu alte companii inafara de "dragul nostru ROT" si pot spune ca nu ofera decat " a big smile" ( pe o cursa de 5h Delta Airlines nu iti ofera decat acest meniu- adica nimic) Laughing Laughing ...Eu concluzionez odata pentru totdeauna ca trebuie sa ne mandrim cu ce avem : TAROM cheers
Sus In jos
http://www.expedia.com
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200
cristi_avb


Numarul mesajelor : 292
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: hehe   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 14:01

Mi-am adus aminte ca acum ceva vreme circula asa ceva pe net:MAD TV COMMERCIAL...daca considerati ca nu isi are locul aici va rog sa o stergeti...Mi-i s-a parut destul de amuzant clipul, sa mai ne destindem si noi putin bounce pirat
Sus In jos
http://www.expedia.com
andreos18
Flight Level 100
Flight Level 100
andreos18


Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 19/02/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyDum 27 Sept 2009, 16:35

In comparatie cu taromul, Carpatair ul are servicii mai bune in ce priveste cateringul pe cursele interne, deoarece eu cand am zburat un tsr-otp mi-a dat de exemplu un sandwich si un baton de dots
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. EmptyMar 10 Noi 2009, 17:30

Am uitat sa specific (am vazut cu ochii mei) ca echipajele tarom sunt cazate la singurul hotel de 5 stele din Cluj si anume la Opera Plaza. Poate de asta sunt merele asa de bine alese...
Sus In jos
Continut sponsorizat





An apple a day keeps the doctor away. Empty
MesajSubiect: Re: An apple a day keeps the doctor away.   An apple a day keeps the doctor away. Empty

Sus In jos
 
An apple a day keeps the doctor away.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» OTP AMS JFK cu 737 si 777 KLM & The Big Apple

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: