ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Maastricht-Aachen (MST / EHBK)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyMar 22 Apr 2008, 17:14

Salutari! am scotocit prin calculator, si am dat de niste poze de prin octombrie 2005 facute de mine la Maastricht in Olanda...

Un Aeropot regional, ce deserveste orasele Maastricht din Olanda si Aachen din Germania, aeroportul fiind situat in localitatea Beek chiar in granita cu Germania.

Blue Air avea curse catre ei, dar se pare ca au renuntat la ele, motivul nu il stiu...

E al doilea hub cargo din olanda, cu o miscare de 12.600 avioane numai cargo in 2007

dar destul cu datele despre el, si sa trecem la poze

in zbor spre olanda in B737 YR-BAB al Blue Air
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0010

Thomson Fly B757, care avea propriul lui hangar aici pe MST, o imagine super sa vezi namila cum intra in hangar
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0011

vedere inspre turn si cladire, de pe terasa superb amenajata pt spotting deasupra terminalulu, ca deh oameni civilizati...
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0110

un A319 Easyjet venit din Germania pe la 8:30
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0111

Acelasi A319 a plecat dupa o ora
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0112

si inca un A319 Tunisair venit din Tunisia
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0113

calitatea nu e tocmai buna, intrucat era un aparat veeeechi, dar au fost niste zile superbe...

din nefericire cand a aterizat un AN-12 al Aeroflot Cargo, am ramas fara acumulatori.... si la fel cu un A310 al Jordanian...
dar am mai prins cate ceva...

transavia... ca in reclama cu puiu
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0114

KRAS facea legatura cu Antalia... a plecat plin ochi! cred ca stateau si in picioare pasagerii
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0115

si mirificul B747 MASKargo pt care m-am trezit la 5:30 deoarece trebuia sa aterizeze la 6:20 si a venit la 12:20
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0116

close-up cu cabina lui YR-BAC Blue Air
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0122

Kras inainte de decolare... a plecat cu 5 minute inaintea noastra
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0117

la urcare...
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0123

si mirifica stewardesa ce nici nu a vrut sa auda de faptul ca sunt zburator si am si licenta si legitimatie la aeroclub si macar sa o arate la piloti sa imi dea acordul sa ma bag si eu in cabina... citez "domnule, dupa 11septembrie... proasta specie Smile)
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0118

under the wing Smile
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0121

de mentionat ca, pt spotting e super faina terasa amenajata de cei de la aeroport, iar spotteri sunt destui...
am cunsocut cativa veniti din germania si cativa din belgia pe langa cei olandezi.
explicatia e simpla, orasul fiind in granita cu ambele tari.
cei de la aeroport sunt mai mult decat prietenosi cand vine vorba de spotteri, ca doavada, am aflat de acel 747 pe la ora 23 cu o seara inainte de la o tipa ce statea la biroul de informatii.
hotelul la care am stat eu, e lipit de aeroport, iar accesul pe terasa de pozat se face pe langa restaurantul plasat superb, cu vedere la pista.
spoterii de acolo mai au un loc de partea cealalta a pistei de unde se pot face poze faine...
exemplific aici cu 2 poze facute de unul dintre ei cu YR-BAB la aterizare cand am ajuns eu, si cu YR-BAC cand a aterizat inainte sa plec

asta e facuta de pe terasa cand am ajuns in olanda de catre tipul cu care m-am imptrietenit
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) 11295610

aici e YR-BAC la sosire, eu eram la check in atunci
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) 11293810

si un 747 venit la 20 minute dupa ce am plecat catre romania, pozat din locul celalalt al lor ca si YR-BAC mai sus
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) 11295611

sper ca nu v-am plictisit si ca va plac pozele Smile lasa ca ma fac eu mare cu un aparat mai hotz si atunci o sa intoarcem foaia Razz


Ultima editare efectuata de catre virusu in Mier 23 Apr 2008, 03:43, editata de 1 ori
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyMar 22 Apr 2008, 20:50

Fain de tot.
Cand te faci mare sa ne anunti, dar pana atunci mai pune, nu te jena de "scula".
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyMar 22 Apr 2008, 20:55

Misto pozele. Chiar imi place BLue Air-ul ala vopsit cum trebuie! Si 747 e super
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyLun 28 Apr 2008, 01:50

am mai gasit
KLM Cityhopper Fokker F-50
Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Dsci0012
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyMar 06 Mai 2008, 09:43

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1080811

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1090010

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1090011

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1090012

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1090013

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) P1090014
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyVin 09 Mai 2008, 12:54

pave hawk ala ma omoaraaaaaaaaaa!!!
suuperb!
si uite si Jordanianul dupa care fugeam eu in boxeri la 6 dimineata prin hotelul de la aeroport, sa ajung sa il vad de pe terasa lol!
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyVin 09 Mai 2008, 14:03

LOL fugi in chiloti dupa avion, tare Smile Ai tat la hotelul ala mic de langa?

Din cate stiu Bueru opera pe MST pt ca e aproape de DUS si se ducea lumea akolo cu autocaru. Ca atare MST a fost stes din lista destinatilor cand au bagat directe la DUS.

Si mie mi-a placut aeroportul. Pare facut cu bani putin, dar e funny...
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 41
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyVin 09 Mai 2008, 15:11

virusu a scris:
pave hawk ala ma omoaraaaaaaaaaa!

Este Sikorsky UH-60A Black Hawk (S-70A), Pave Hawk are teava de alimentare in partea dreapta a cabinei, si nu cred ca are rezervoarea externe de alimentare.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) EmptyVin 09 Mai 2008, 21:46

hayabusa, mersi ca mi-ai improspatat memoria Smile
am scis in viteza si am uitat ca pave are teava aia

@atr da, am stat la hotel mercure, micut dar frumos si ingrijit
Sus In jos
Continut sponsorizat





Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty
MesajSubiect: Re: Maastricht-Aachen (MST / EHBK)   Maastricht-Aachen (MST / EHBK) Empty

Sus In jos
 
Maastricht-Aachen (MST / EHBK)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Vest-
Mergi direct la: