ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti

In jos 
+12
propellerdream
claudiup
RATus
Iulius
gaudi
flysebi
SNA
electric
alexandrumih
Skywalker
Skylink
atr_42_500
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vladut
Airport Level
Airport Level
Vladut


Numarul mesajelor : 78
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2009

Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti   Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 EmptyMar 07 Iul 2009, 13:41

oameni buni , nu este vorba despre un brasovean ci de un clincenar.Eram si eu in aer cand s-a intamplat. Ne pregateam sa plecam in proba, cand am auzit ce s-a intamplat.A avut mare noroc baiatul ca a scapat numai cu atat. nu ma pronunt asupra faptelor intamplate. planorul era destul de sifonat cand l-au adus la aerodrom. Cel mai important lucru este ca a scapat cu bine.Zborul in cadrul aeroclubului romaniei este momentan oprit.
Sus In jos
SNA
Airport Level
Airport Level
SNA


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 32
Localizare : Deva
Data de inscriere : 15/05/2009

Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti   Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 EmptyMar 07 Iul 2009, 13:55

Mi-e mi spus Sorin care e acolo asa:

"A plecat in proba cam devreme, a trecut linia de start cu 700m in jurul orei 13:10 parca cand plafonul era la 1700m, a plecat pe traseu si probabil conditia nu era atat de buna in zona aia si nu a mai gasit nimic, avand si inaltime mica si probabil cautand ceva sa urce nu a cautat teren din timp".( linia se putea trece cu 100m sub plafon)


Din imagini de la TV se vede ca este aproape si un teren cu recolta joasa si probabil acolo vrut sa puna. De ce nu a mai ajuns acolo nu stiu, Sorin mi-a spus ca s-ar fi angajat la V4 la 30m. De ce s-a angajat nu stiu, probabil era si cu frana scoasa pentru aterizare si a vrut sa stranga virajul tragand de mansa si cum simpla e mai naravasa s-a angajat rapid.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti   Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 EmptyMar 07 Iul 2009, 23:11

Domnilor, fara prea multe supozitii... aterizare afara, cultura inalta, planor sifonat, dar OMUL conteaza! am fost acolo, in zbor, ca si vladut, si tot ce am de zis despre subiect e: insanatosire grabinca Dascalescule!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti   Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Aterizare fortata in zona Clinceni - Mihailesti
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Aterizare forţată pe Arad, din cauza unui beţiv..
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Februarie 2009
» Bucureşti - aeronave in zbor
» Oradea - aeronave in zbor
» Directorul comercial British Airways Romania preia toata zona Balcanilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: