ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Propun un concurs cu "premiu"

In jos 
+13
vishzu
hayabusa
Lucian
YR-SND
DIESEL
nicolaemarcu@ymail.com
VIC
codrutz
Daniel
adic
Nic
Messerschmitt
Capt_Vio
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 20:26

Ciao baieti si fete,

In ultima vreme sunt extrem de ocupat cu viata de zi cu zi. Doua joburi (in pilotaj / engineering consultant), prietena, calatorii prin lume (cu munca, etc) si nu mai am timp de internet prea mult, sau mai ales sa joc pe computer. Din ce timp "liber" am, pe internet, il petrec aici. Motivul care am si renuntat a fi moderator pe site.

In fine, sa trecem la business. Eu am X-Plane 9 (Original) care l-am instalat o singura data si nu am avut timp (sau rabdare) sa-l joc, si l-am sters. N-am mai jucat Microsoft Flight Simulator de vreo 2 ani. Ce as vrea e sa il dau la cineva de aici de pe site (evident gratis, il voi trimite eu din Canada). Chestia e ca nu pot alege la cine sa il dau. Nu am favoriti aici, si toti sunteti egali pentru mine; colegi de spotting.

Deci, ce vreau e sa facem un fel de concurs. Ce anume nu stiu. Nu ar fi drept sa facem un concurs de poze, ca cei cu experienta / aparate scumpe ar avea un avantaj nejust.

Deci hai sa gasim ceva idei si poate ca vom face acest "concurs cu premii" odata la 3 luni, sau trimestrial. Nu stiu. Dati si voi cu parerea. In fine, ajungem la o intelegere, asta va fi primul premiu, donat de mine.

Propun un concurs cu "premiu" X-Plane9
Sus In jos
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 21:40

Frumoasa initiativa!

Nu te pot ajuta prea mult, dar hai sa scoatem din calcul urmatoarele idei pt concurs:

-poze
-articole
-experiente la mansa
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 21:53

Buna initiativa Vio.
Am modificat insa titlul topicului pentru a nu se intelege ca acest concurs ar fi in numele forumului, ci e facut doar pentru ca tu sa oferi premiul.

Cat despre concurs, mi-e greu sa ma gandesc acum, am fost cu totii "cutremurati" in seara asta.
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 21:58

Nic a scris:
Cat despre concurs, mi-e greu sa ma gandesc acum, am fost cu totii "cutremurati" in seara asta.

Ce s-a intamplat? "Cutremurati"? de ce? Cutremur, sau alte probleme? Sper sa fie totul okay!
Sus In jos
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 22:02

Un cutremur nu prea puternic din fericire.
In Bucuresti s-a simtit cam pe la 3-4 pe Mercalli.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5632805-update-cutremur-5-3-grade-vrancea-resimtit-bucuresti-cititor-hotnews-cainii-simtit-primii-seismul.htm
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptySam 25 Apr 2009, 23:42

Eu m-am gandint sa facem un concurs de "Compunere" sa zicem maxim 300-400 de cuvinte, in care sa scri "Ce inseamna pentru tine aviatia". Si se va vota. Nu neaparat la talentul scrisului, dar idea in sine.

Ce ziceti?
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 00:45

Si cam in cat timp sa il terminam?
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 02:23

Daniel,

Salut! Pai inca nu am stabilit exact ce "concurs" va fi. Vreau sa fie ales de mai multe persoane. Doar ca dau eu acest "premiu" nu inseamna ca eu tre sa decid ce topic va fi acesta. A fost doar o propunere. Odata ce stabilim oficial ce fel de concurs va fi, o sa facem "regulile oficiale" si toti vom avea optiunea de a vota.
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 10:12

OK.Oricum ideea ta ii buna, is de acord cu ea. Very Happy
Sus In jos
codrutz
Fotograf
codrutz


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 11:40

poate un concurs de screen-shot-uri deosebite/amuzante din simulatoare de zbor? aici ar fi ceva mai mult atenuata diferenta de hardware disponibil al fiecaruia si se cam si pupa cu premiul propus.

Sau poate un concurs de caricaturi pe teme de aviatie in care, evident, trebuie sa fii autorul desenului...

Frumoasa initiativa, apropoz'.
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 11:48

Pai in acest caz ar fi dezavantajati unii.De exemplu screenshoturile din fsx sunt mai "bune" decat cele din fs2004.
Sus In jos
codrutz
Fotograf
codrutz


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 12:02

banuiesc ca in jurizare se pot urmari aspecte diferite decat cele grafice, nici nu mi-as fi inchipuit competitia altfel. Spre exemplu, daca prinzi un screenshot cu un zbor in oglinda intre doua extre in retea cu doi jucatori umani, nu cred ca are importanta adancimea de culoare sau grafica peisajului sau ale avioanelor. Aspectul grafic ar fi din start exclus ci mai degraba dificultatea sau unicitatea imaginii, sa fie ceva deosebit.

Poti foarte bine sa incluzi un screenshot din Hornet3.0, de acum 10 ani, fara nici un fel de textura, in timp ce treci in zbor pe spate printr-un hangar, spre exemplu.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 12:18

Si mie mi se pare ca un screenshot din FS ar merge.
La asta m-as baga si eu.
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 12:36

codrutz a scris:
poate un concurs de screen-shot-uri deosebite/amuzante din simulatoare de zbor? aici ar fi ceva mai mult atenuata diferenta de hardware disponibil al fiecaruia si se cam si pupa cu premiul propus.

Sau poate un concurs de caricaturi pe teme de aviatie in care, evident, trebuie sa fii autorul desenului...

Frumoasa initiativa, apropoz'.

OK.Interesanta ideea.Asteptam si parerile celorlalti.
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 13:19

hehe,faina initiativa Vio!!!si chiar ii interesanta ideea cu screen shot-urile Very Happy
Sus In jos
nicolaemarcu@ymail.com
Flight Level 200
Flight Level 200
nicolaemarcu@ymail.com


Numarul mesajelor : 256
Varsta : 66
Localizare : CLUJ
Data de inscriere : 15/09/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: concurs   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 13:32

da este bine venit acest concurs eu sunt de acord mai putem dezvolta aceasta tema totul depinde de noi .
Sus In jos
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 13:53

Musai din FS? Unii nu joaca de-alea... Eu zic ca ar merge bine din orice simulator, ca fiecare are alte preferinte...

Poate ma bag si eu.. Laughing
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 17:46

Si mie imi place idea cu screenshoturi, dar au toti simulatoare acasa? Ma gandesc ca poate sunt unii aici car ar vrea sa aiba, dar nu au posibilitatea. Dar un avantaj e ca daca au Flight Sim asta inseamna ceva:

1. Ca sunt pasionati de FS
2. Ca au computer care duce aceste programe
3. Ca au timp / placere sa joace FS

Eu zica ca nu trebuie sa fie neaparat Microsoft Flight Simulator. Sunt si alte jocuri, precum unul care mi la aratat RATus acum un an si, cu Soaring Simulator. Cel mai misto flight sim care l-am jucat eu vreodata find copil a fost unul destul de simplu. Era cu un Apacha 64 helicopter. Smile Eu zic ca ori si ce sim (de aviatie) merge, fie Microsoft Flight Simultor, Combat Flight Simulator, F-16 Fight Falcon, etc.

Deci, overall, eu sunt de acord cu FS Screen Shot-uri. Eu plec azi in SUA pentru 5 zile si dupa care ma duc in Toronto cu prietena pana pe 4 mai. Ar fi ideal sa putem face acest concurs (sa fie si votat si sa fie si un castigator) pana prin 10 Mai, pentru ca dupa aceea eu plec in Korea cateva saptamani si nu o sa mai pot trimite pachetul pana dupa ce ma intorc (pe la sfarsitul lui Mai). Deci mai bine sa initiem asta cat de repede, sa trimit cat mai repede.
Sus In jos
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 26 Apr 2009, 20:17

Eu ma joc de ceva vreme Condor,( ala de care ziceai) simulator de planoare. E foarte fain si imita foarte fidel realitatea.

Eu am zis mai multe simulatoare, si IL2 ca poate unii nu joaca Flight Sim.

Oricum, vreau sa sprijin aceasta initiativa dar nu am sa concurez, deoarece mai bine castiga cineva caruia ii si foloseste, eu nu am timp si cred ca nici performante de PC necesare.
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
DIESEL
Flight Level 100
Flight Level 100
DIESEL


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 31
Localizare : Calgary, Canada
Data de inscriere : 30/11/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyMier 29 Apr 2009, 02:22

interesant.
Sus In jos
https://www.facebook.com/MadeInRomania
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyMier 29 Apr 2009, 14:23

Foarte buna initiativa VIO, eu unul sunt deacord cu concursul bounce
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 03 Mai 2009, 20:32

Salut...postez niste screen-uri din FS2004, nu is cine stie ce dar macar am incercat Very Happy
Propun un concurs cu "premiu" Fs1q

Propun un concurs cu "premiu" Fs2n

Propun un concurs cu "premiu" Fs3

Propun un concurs cu "premiu" Fs4

Propun un concurs cu "premiu" Fs5s

Propun un concurs cu "premiu" Fs6
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 03 Mai 2009, 20:45

Tocmai ti-ai pierdut licenta de pilot, si urmeaza cand aterizezi sa treci pe la caserie! Very Happy
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 03 Mai 2009, 20:53

lol! sperii pasagerii??? Twisted Evil
talking about it.. Very Happy interceptare de 737 Very Happy
Propun un concurs cu "premiu" 88557194
si 747 spotting Rolling Eyes
Propun un concurs cu "premiu" 43321156
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" EmptyDum 03 Mai 2009, 22:19

Va pot ajuta cu un screenshoot dar nu stiu cat de bine a iesit:
Propun un concurs cu "premiu" 12124499
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propun un concurs cu "premiu" Empty
MesajSubiect: Re: Propun un concurs cu "premiu"   Propun un concurs cu "premiu" Empty

Sus In jos
 
Propun un concurs cu "premiu"
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lockheed "Electra" si "Super-electra" in culori romanesti
» Propun un RoSpotters Live Chat
» Premiu pentru Aeroportul International Cluj-Napoca
» Asociaţia "Aripi Româneşti" cauta colaboratori pentru site
» FETELE AU "FACUT LEGEA" LA ADMITEREA IN ACADEMIA FORTELOR AERIENE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: