ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila

In jos 
AutorMesaj
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila Empty
MesajSubiect: 16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila   16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila EmptyJoi 23 Apr 2009, 13:47

Sursa: rofreefly
Data: 16.04.2009
Autor: Albert Malaxa

Stimati colegi,
Anul trecut am reusit sa concesionam un teren pe care l-am transformat in aerodrom,
anul acesta ne-am propus sa-l inauguram si pentru aceasta am ales data de 16 Mai 2009,
terenul se afla situat intre Galati si Braila pe raza comunei Vadeni , am amenajat o pista
de cca 550 m lugime si 30 latime.
Asadar pe 16 Mai 2009 , va invitam pe toti pilotii de ULM ,cu sau fara motor ,cu sau fara avion - motodelta - motopara ,cu sau fara insotitori, invitam deasemeni pe toti simpatizantii zborului sa luati parte la Bors de Peste 2009 ,va fi sarbatoarea noastra a tuturor care suntem bolnavi de zbor.

Cu o parte din dumneavoastra am vorbit deja ,cu alta parte vom vorbi ,dar asta nu inseamna ca daca nu vom suna personal nu sunteti invitati,toata lumea e binevenita, toata lumea e dorita,de la piloti , proprietari de aeronve , dealeri de aeronave,echipamente ,accesorii…., samd.


Rugaminte la cei care vor sa vina cu aeronavele ,pe cat posibil,sa ne confirme venirea, deoarece incercam sa punem la dispozitie benzina ,masa ,(cazare inca nu garantam pt toata lumea) si sa putem astfel sa ne organizam.
Speram sa fie un week-end de poveste,sa zburam impreuna sa ne cunoastem mai bine ,sa bucuram pe cei din jurul nostru cu visul nostru comun .
Voi reveni in scurt timp cu detalii ,va fi si o harta cu coordonate si obstaculare ,
pana atunci va stau la dispozitie cu orice informatie daca doriti.

Toate cele bune!
Albert Malaxa
www.aerial.ro
e-mail:
info@aerial.ro
albertmalaxa @ yahoo.com
yahoo id :aviatractor
skype id :albert.malaxa

16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila Miting%20aviatic
Sus In jos
 
16.05.2009 - Miting Aviatic "Bors de Peste" la Braila
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Bors de peste" la Vadeni Braila 2010
» miting la Szeged
» Vadeni (Galati) 16 mai "Bors de peste"
» Miting aviatic la Aerodromul Cioca, Timisoara 5 Septembrie 2009
» "Lufthansa estimeaza afaceri in crestere cu peste 10% in 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2009-
Mergi direct la: