ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK Empty
MesajSubiect: IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK   IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK EmptyLun 20 Apr 2009, 13:39

Un exotic trip report in Basarabia cu IL-18
http://www.airliners.net/aviation-forums/trip_reports/read.main/146779/
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK Empty
MesajSubiect: Re: IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK   IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK EmptyLun 20 Apr 2009, 21:14

Foarte interesant. Ar fi beton de tot so zbor si eu cu un avion rusesc, mai ales un IL-18. Cred ca primul meu zbor din viata mea, a fost cu un Tu-154, dar eram prea mic sa stiu. A fost CSA, BUD-PRG.

Eu tot incerc sa merg in Korea de Nord (acum caut o agentie de turizm care sa-mi dea viza). Daca cumva voi reusi asta, va trebuii sa zbor in Beijing, dupa care voi zbura cu Air Koryo, Tu-154, IL-62 sau Tu-204 pana la Pyongyang.

Sansa e cam mica din pacate, ca mai am 3 saptamani pana plec in Asia si nu cred e de ajuns sa-mi iau viza asa de repede. Oricum, o sa incerc.
Sus In jos
geno
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : CLJ/LYS(pentru o vreme)
Data de inscriere : 27/01/2008

IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK Empty
MesajSubiect: Re: IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK   IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK EmptyMar 21 Apr 2009, 10:21

super tare tripul .mersi ca ai dat linkul , acuma astept cu nerabdare tripul despre calatoria pana acolo (6 zboruri parca...) pentru ca tipul e profi si chiar vreau sa vad ce spune despre zborurile interne mai ales tsr clj , otp clj etc...Daca aflati careva ca a facut acel trip va rog sa ne instiintati si pe noi deoarece cred ca ar fi super interesant
Sus In jos
Continut sponsorizat





IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK Empty
MesajSubiect: Re: IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK   IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK Empty

Sus In jos
 
IL-18 LUKK-LUBL / LUBL-LUKK
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: