ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008

In jos 
+26
Capt_Vio
RwO
propellerdream
bobocell
gaudi
eddyz
E-one
hayabusa
llobregat
aegean
zapacitu
jester
flaviu
Eurofighter
gizmo
gabi-737
Tila
Virusu
Voicu
Dylan
dragsolux
RATus
CDA
crissl
YR-DNY
ovidiu51
30 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMar 29 Iul 2008, 10:06

Intr-adevar, e vorba de Tg. Mures, coltul NV al platformei. E o poza veche (anii '90) pentru ca acolo se afla acum aleea care duce la platforma statiei automate meteo. Daca iti aduci aminte cumva pe ce site ai gasit-o ar fi perfect, poate se mai gasesc pe acolo si alte foto de pe TGM.
Sus In jos
jester
Flight Level 100
Flight Level 100
jester


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : caransebes
Data de inscriere : 10/06/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMar 29 Iul 2008, 11:04

cum spuneam, siteul cred c-ar trebui sa-l caut vreo 2 zile, oricum pe siteul ala erau poe cu puma, nu poze cu aeroportui deci..slabe sanse..incerc sa-l caut cand voi avea timp...
Sus In jos
zapacitu
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 28/04/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMar 29 Iul 2008, 16:11

asta e:
http://www.helicopter-database.de/iar330/iar330.htm
Poza facuta intr-adevar la Targu Mures de Danut Vlad in mai 1994
Mai e o poza din aceeasi perioada cu un Puma din Emirate (probabil unul din cele 10 ex-RoAF) in photo gallery
Interesant de vazut si lista de productie, si istoricul IAR-330 de pe site-ul respectiv - chiar incomplete cum sunt.
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMar 29 Iul 2008, 23:38

CDA a scris:
Aeroportul Transilvania Targu Mures, 13.07.2007
"Un elicopter"
"Inca un elicopter"
CDA, in munca asta de spotter conteaza foarte mult identitatea subiectului, o imagine fara identitate pierde din valoare.
"Inca un elicopter" are inmatricularea trecuta pe fuselaj (107), e ok, dar pe Dauphin nu se poate observa nimic, abia aici intervine rolul tau sa il identifici. Vad ca ai ajuns pe platforma, aveai sanse sa il identifici.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 00:21

ovidiu51 a scris:
CDA a scris:
Aeroportul Transilvania Targu Mures, 13.07.2007
"Un elicopter"
"Inca un elicopter"
CDA, in munca asta de spotter conteaza foarte mult identitatea subiectului, o imagine fara identitate pierde din valoare.
"Inca un elicopter" are inmatricularea trecuta pe fuselaj (107), e ok, dar pe Dauphin nu se poate observa nimic, abia aici intervine rolul tau sa il identifici. Vad ca ai ajuns pe platforma, aveai sanse sa il identifici.

Din pacate treaba ca spotter nu include intotdeauna identificarea exacta a zburatoarei pozate , poate nu ai unghi ca sa vezi inregistrarea sau pur simplu timpul scurt alocat activitatii, eu unu incerc sa prind intotdeauna si seria pentru ca imi place sa stiu despre avionul respectiv. Spottingul care il facem nou este de cele mai multe ori treaba de amator chiar daca pierdem floarte multa vreme prin zona aeroportului. Si oricum ai privii un avion tot avion se chiama indiferent cine il fabrica exact la fel se chiama si un elicopter si fiind amator sau ceva mai mult pur si simplu nu putem identifica fiecare pasare care survoleaza punctul de spotting si ( asta din punctul meu de vedere) un elicopter este doar inca un elicopter si nu o obligatie de a face spotting si a stii exact ce este, daca am chef sa ii fac poza ii fac daca nu asta este ca nu ma pasioneaza .....

PS daca chiar vrei sa faci o identificare exacta sa stii ca potiu sa il identifici singur din moment ce apare " identificatorul" in poza .......

Am fost pe alaturi in postul asta dar postul din "quote"mi s-a parut foarte tendentios si lipsit de sens.

Multumesc si sper sa nu iasa cu flame pentru ca nu asta este scopul postului meu.
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 07:39

Haideti sa lamurim problema si sa se inceteze cu polemicile. Acel Dauphin are inmatricularea HA BGA, apartinand companiei BIGE AIR al carei patron este un fost oradean mutat cu ani in urma in Ungaria. A venit de la LHDC (Debrecen) si dupa formalitatile de intrare in tara a decolat spre Brasov.

As mai posta niste imagini cu dauphinul si cu alte aeronave care au mai fost prezente in acea zi dar nu stiu de ce azi nu pot, am impresia ca sunt probleme cu serverul de la servimg.com.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 19:30

kkk a scris:


Din pacate treaba ca spotter nu include intotdeauna identificarea exacta a zburatoarei pozate , poate nu ai unghi ca sa vezi inregistrarea sau pur simplu timpul scurt alocat activitatii, eu unu incerc sa prind intotdeauna si seria pentru ca imi place sa stiu despre avionul respectiv. Spottingul care il facem nou este de cele mai multe ori treaba de amator chiar daca pierdem floarte multa vreme prin zona aeroportului. Si oricum ai privii un avion tot avion se chiama indiferent cine il fabrica exact la fel se chiama si un elicopter si fiind amator sau ceva mai mult pur si simplu nu putem identifica fiecare pasare care survoleaza punctul de spotting si ( asta din punctul meu de vedere) "
PS daca chiar vrei sa faci o identificare exacta sa stii ca potiu sa il identifici singur din moment ce apare " identificatorul" in poza .......

Am fost pe alaturi in postul asta dar postul din "quote"mi s-a parut foarte tendentios si lipsit de sens.

Multumesc si sper sa nu iasa cu flame pentru ca nu asta este scopul postului meu.

nu e vorba de flame, si am inteles scopul postului tau...
dar, in calitate de moderator simt nevoia sa precizez anumte chestiuni fara suparare daca se poate...
1. " treaba ca spotter nu include intotdeauna identificarea exacta a zburatoarei pozate"
ai dreptate, dar e destul de bine sa stii ce a trecut pe deasupra ta, pentru a se crea o baza de date, sau a avea idee ce zboara prin tara asta...
2."Spottingul care il facem nou este de cele mai multe ori treaba de amator chiar daca pierdem floarte multa vreme prin zona aeroportului."
de ce spui asta? mie mi se pare ca, tocmai pentru ca se pierde mult timp langa un aeroport se poate incerca a se face ceva cat mai de calitate, iar ceva de calitate implica si despre ce am vorbit la pct. 1
3." un elicopter este doar inca un elicopter si nu o obligatie de a face spotting si a stii exact ce este, daca am chef sa ii fac poza ii fac daca nu asta este ca nu ma pasioneaza ....."
asa este, nu esti obligat sa il fotografiezi daca nu te pasioneaza, dar, daca tot l-ai fotografiat, macar o informatie cat de mica despre el nu strica... unii oameni isi tin baze de date cu tot ce e aeronava prin tara asta, si asta e un lucru foarte greu de facut, iar ajutorul cat de mic al fiecaruia dintre noi, contribuie mult...

in concluzie, ce a zis ovidiu nu a fost deloc tendentios in opinia mea, ci doar nevoia de a stii cat mai multe, iar ca idee generala, hai sa nu ne limitam doar la pozat avioane si pus linkul pe forum... hai sa incercam sa facem ceva profi, ca, macar noi sa scoatem fata cat de cat la un nivel mai ridicat din tara asta, si sa ne permitem sa trimitem linkul cu site-ul sa zicem lui Chris Lofting (cunoscatorii stiu cine e, cine nu poate sa intrebe) fara sa ne fie rusine ca am pus doar niste poze si atat...

sper ca nu am suparat pe nimeni, si sper ca ideea e clara : Profesionalism macar la noi, ca tara duce lipsa
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 22:17

@Virusu am mancat cateva ghilimele din pacate si din putin repros a iesit ceva mai urat. Imi cer scuze dar nu asta am intentionat. Oricum elicopterele nu ma pasioneaza si din pacate nu am habar unde sa caut informatii despre o inregistrare deci din pacate ar putea sa iasa un "inca un elicopter". deci o adresa unde pot sa aflu detalii despre o inregistrare de elicopter ar fii binevenita pentru ca ar prevenii posturile de genul "inca un elicopter"

salutari si noapte buna ca eu sunt cam obosit dupa 3 ore la aeroport in soare si ceva sute de km pe ziua de azi.....

bounce
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 22:52

virusu a scris:
Chris Lofting (cunoscatorii stiu cine e, cine nu poate sa intrebe)

Deci,virusache,cine este domnul? (eu is necunoscator,dar dornic de cunoastere Wink )
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 30 Iul 2008, 22:57

E un spotter cu foarte multe poze pe a.net
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 31 Iul 2008, 00:28

kkk a scris:
@Virusu am mancat cateva ghilimele din pacate si din putin repros a iesit ceva mai urat. Imi cer scuze dar nu asta am intentionat. Oricum elicopterele nu ma pasioneaza si din pacate nu am habar unde sa caut informatii despre o inregistrare deci din pacate ar putea sa iasa un "inca un elicopter". deci o adresa unde pot sa aflu detalii despre o inregistrare de elicopter ar fii binevenita pentru ca ar prevenii posturile de genul "inca un elicopter"

salutari si noapte buna ca eu sunt cam obosit dupa 3 ore la aeroport in soare si ceva sute de km pe ziua de azi.....

bounce

scuze daca a parut cumva a repros din partea... poate am fost si eu cam rapid in decizie... tot ce voiam sa spun si am spus in prea cuvinte, e o chestie care am invatat-o de la instructorul de zbor... "in aviatie orice detaliu conteaza"
eu vreau sa pastram o atmosfera cat mai calda pe forum si sper ca nu ai inteles gresit flower

@aegean ca tot erai curios, da o geana... eventual da un search lofting si romania Cool
http://www.airliners.net/search/photo.search?photographersearch=Chris%20Lofting&distinct_entry=true
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 31 Iul 2008, 09:48

kkk a scris:
@Virusu am mancat cateva ghilimele din pacate si din putin repros a iesit ceva mai urat. Imi cer scuze dar nu asta am intentionat. Oricum elicopterele nu ma pasioneaza si din pacate nu am habar unde sa caut informatii despre o inregistrare deci din pacate ar putea sa iasa un "inca un elicopter". deci o adresa unde pot sa aflu detalii despre o inregistrare de elicopter ar fii binevenita pentru ca ar prevenii posturile de genul "inca un elicopter"

salutari si noapte buna ca eu sunt cam obosit dupa 3 ore la aeroport in soare si ceva sute de km pe ziua de azi.....

bounce

@KKK

Uite aici ceva...poate iti va fi de folos (asta daca n-o stiai deja):

http://www.geocities.com/rotorspot/yr.htm

EDIT:o poti folosi si pentru a afla inmatriculari de elicoptere din toata lumea


Ultima editare efectuata de catre dylan in Joi 31 Iul 2008, 10:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 31 Iul 2008, 10:22

@Dylan asa da!

Mersi
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 31 Iul 2008, 10:40

kkk a scris:
Am fost pe alaturi in postul asta dar postul din "quote"mi s-a parut foarte tendentios si lipsit de sens.
KKK: observatia am facut-o altui listas, nu tie. Nu inteleg de ce te simti tu ofensat de observatiile mele adresate altuia.
Acuzatia de "foarte tendentios" denota un spirit de fronda care nu se potriveste cu profilul forumului. Lasa-l pe CDA sa isi spuna punctul de vedere , poate vorbeste altfel.
Noi vrem sa intocmim aici o baza de date si de aceea orice delaliu asupra identitatii conteaza. Daca interesul tau se limiteaza la niste simple poze, e treaba ta, dar nu incerca sa induci acest concept simplist si altora. Multi spotteri din afara au rasfoiesc forumul nostru tocmai pt a afla o informatie precisa. Asta e aviatia, nu incercam noi sa inventam zborul.
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 31 Iul 2008, 11:52

Hai sa imi spun si eu parerea despre nr. de inregistrare al aeronavelor, pt. ca eu am postat poza "un elicopter".

1.In cazul acelui elicopter nu am avut posibilitatea sa identific nr. de inregistrare. Am facut poza din barul aeroportului prin geam.
Am fost si pe platforma, dar pe platforma nu stai mai mult de 30 sec. pt. ca se merge direct la aeronava cu care urmeaza sa zbori, in cazul meu Malev B737-700 HA-LOI. Aeronava Malev stationa in partea din dreapta a platformei, iar elicopterul respectiv stationa in partea din stanga a platformei.

2. intradevar pe un site de spotting ar trebui ca pozele sa fie insotite de informatii de genul compania, tipul aeronavei, nr. de inregistrare al aeronavei, nr. zborului (de exemplu MA891 TGM-BUD).


Pana acum a fost bine oricum, am postat cu totii poze mai mult sau mai putin reusite, dar de acum incolo cred ca ar trebui sa incercam sa trecem intr-o alta faza de dezvoltare a forumului.
Am trecut de faza de inceput a forumului. Calitatea pozelor ar trebui sa creasca iar informatiile legate de pozele respective ar trebui sa fie mai multe.

As indemna colegii de forum sa fie mai exigenti cu ei insisi. Sa posteze pozele reusite iar pe cele proaste sa nu le puna pe forum. Eu consider ca am trecut de faza de inceput cand orice poza era buna de pus pe Romanian-spotters.forumer.ro.

Astept parerea moderatorilor.
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyVin 01 Aug 2008, 16:22

Dupa cum am promis zilele trecute, revin cu pozele cu elicopterele din data de 25.07.2008:

AS65, BIGE AIR HABGA, LHUD-LRTM-LRCX
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Dsc04422
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Dsc04423

EC20, DIRECT AEROSERVICE YR ECA, BISTRITA-LRTM-BISTRITA
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Dsc04424

Swearingen SA227-DC Metro 23, North Flying OY-NPD, c/n DC-865B. ex N30289 and 9M-BCH, LFMB-LRTM-EGSC
Avionul care a adus trupa MORCHEEBA la Festivalul Peninsula de la Tg. Mures cheers
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Dsc04425
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMar 05 Aug 2008, 23:32

Misto zburatoare urata de numa dar totusi un avion frumos...... ( ce filozof sunt la ora asta)
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 17:22

AS365, BIGE AIR HABGA elicopterul l-am vazut survoland in data de 25.07.2008 cetatea Sighisoara. Very Happy


Ultima editare efectuata de catre hayabusa in Mier 06 Aug 2008, 22:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 17:40

crissl ai vazut cumva planurile de zbor?
asta am dedus din "AS65" si "EC20"
ele de fapt sunt AS-365 si EC-120
vreo sansa sa aflam daca HA-BGA e N3?
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 21:16

Eurofighter a scris:

ele de fapt sunt AS-365 si EC-120
Ai dreptate, numele complete sunt Eurocopter AS-365N Dauphin 2 si Eurocopter EC-120 Colibri, eu am trecut codurile ICAO. Din cate am inteles de la detinator, elicopterul are o "varsta" de trei luni dar nu stiu daca este varianta N2 sau N3. L-am cautat si pe net dar este prea nou ca sa apara. Data viitoare cand mai apare la LRTM voi intreba pilotul.
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 22:25

vine asa des?
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Aug 2008, 20:42

In ultima luna a aterizat cam de 2-3 ori pe saptamana. Din discutii cu patronul, am aflat ca mai detine si un Falcon 900, tot pentru uz personal. Trebuie sa-l cat prin arhiva pentru inmatriculare si cu putin noroc poate gasesc si vreo 2-3 foto.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 27 Aug 2008, 17:05

Hei, fratilor! nimic de la TGM in ultimul timp? Am pe acolo un coleg si cred ca pana la urma isi face un nick pe forum si incepe sa posteze si el..are ceva fain facut zilele astea. Da' pana una alta, cu incuviintarea lui bag ceva foto facute zilele astea.Deci:

Curse Wizz-ului si Malev-ului de la /la Budapesta
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1213

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1210

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1211

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1212

Cessna 650 Citation III, D-CCEU, c/n: 650-0190
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1110
Sus In jos
E-one
Flight Level 200
Flight Level 200
E-one


Numarul mesajelor : 291
Varsta : 59
Localizare : Tg. Mures Romania
Data de inscriere : 27/08/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Targu Mures-Vidrasau   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 27 Aug 2008, 18:39

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1115

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1116

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1011

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_0010
Decolare MALEV de la Tg. Mures
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Img_1117
Isola di Alicudi vazuta din avion
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Isola_10
Zbor deasupra Siciliei
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Malta_10
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 EmptyMier 27 Aug 2008, 18:44

Ce facea Mistral Air?
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Continut sponsorizat





Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008   Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Aeroportul Targu-Mures (Transilvania) - 2008
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Targu Mures(Transilvania)-Mai 2012
» Aeroportul Targu Mures (Transilvania) - Mai 2016
» Aeroportul Targu Mures(Transilvania)-Ianuarie 2011
» Aeroportul Targu Mures(Transilvania)- Mai 2011
» Aeroportul Targu Mures(Transilvania)-Mai 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Targu-Mures - Transilvania (TGM / LRTM)-
Mergi direct la: