ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyMier 25 Feb 2009, 16:52

Titlu: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite la care a luat parte
Sursa: Mediafax
Autor: ***
Data: BUCUREŞTI / 13:14, 25.02.2009

Citat :
Dumitru Prunariu, singurul român care a zburat în spaţiul cosmic, a povestit unul dintre evenimentele deosebite la care a luat parte în cosmos.

"În momentul în care am făcut o observaţie în spaţiul cosmic, am văzut, la puţin timp după lansare, urma de condensare lăsată de o rachetă care fusese lansată spre spaţiul cosmic. I-am chemat pe colegii mei în faţa hubloului, am luat imediat aparatul de fotografiat, l-am pus la ochi şi am început să fac fotografii", a povestit Prunariu la întâlnirea organizată de Asociaţia pentru studiul fenomenelor aerospaţiale neidentificate.

Mai mult
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: Re: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyMier 25 Feb 2009, 17:25

interesant Smile
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: racheta   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyMier 25 Feb 2009, 19:37

Mai are pozele? Smile
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: Re: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyMier 25 Feb 2009, 22:03

Episodul este povestiti si in cartea pe care a scris-o dl Prunariu cu Alexandru Stark "La cinci minute dupa Cosmos". In carte apare si poza respectiva. Eu am cartea, dar e imprumutata. Sper s-o recuperez si scanez poza.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: Re: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyMier 25 Feb 2009, 22:29

Fara acordul autorului si editurii nu ai drept de scanare si publicare, chiar si in formatul electronic, pe forumuri, pg personale de net, sau bloguri. Incalci dreptul de autor nu de alta.
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: scanare   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... EmptyJoi 26 Feb 2009, 00:18

hayabusa a scris:
Fara acordul autorului si editurii nu ai drept de scanare si publicare, chiar si in formatul electronic, pe forumuri, pg personale de net, sau bloguri. Incalci dreptul de autor nu de alta.
pe forumul nostru s-au scanat destule imagini din carti, cum de nu ai reactionat pana acum?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty
MesajSubiect: Re: Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...   Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite... Empty

Sus In jos
 
Prunariu povesteşte unul dintre evenimentele deosebite...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Un Boeing 747 a aterizat de urgenta la San Francisco dupa ce unul dintre motoare a luat foc
» Airbus si compania indiana IndiGo semneaza unul dintre cele mai mare contracte din istoria aviatiei
» Incident la aterizare - Catalin Prunariu
» Evenimentele la care va participa A.R. în 2017
» Aeronave deosebite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: