ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România Empty
MesajSubiect: Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România   Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România EmptyLun 19 Ian 2009, 20:44

EADS

Airbus supplier Premium Aerotec plans to invest up to 50 million euros to produce parts in Romania or expand imports from that country, the FTD paper quoted CEO Hans Lonsinger as saying, adding it would consider opening a U.S. plant should it win contracts to work on the successor to the Boeing 737 model. He forecast the new company would break even in 2009 on sales of around 1 billion euros.

Sursa

O fi vorba de zvonul vehiculat ca ei ar fi interesati de Avioane Craiova? Rolling Eyes
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România Empty
MesajSubiect: Re: Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România   Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România EmptyMar 20 Ian 2009, 00:30

Din cate stiu eu parti pt Airbus / A380 se produc si la noi. Am un amic in Bucuresti care lucreaza pt o firma responsabil de realizarea cablajului pt A380. Sper sa vin cu mai multe detalii cat de curand
Sus In jos
 
Aerotec (EADS/Airbus) vrea sa investeasca 50 mil. în România
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» EADS pitches A400M, C-295 to Australia
» Wizz Air vrea să cumpere 50 de aeronave Airbus A320
» Boeing To Offer Air Force New 767-Based Tanker
» Airbus si Boeing, made in Romania
» Filmulete aviatice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: