ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMar 06 Ian 2009, 14:27

Buna!

Va rugam in masura posibilului sa ne ajutati cu cateva imagini care sa fie folosite ca label/icon pentru centralizatorul de evenimente de pe noul site aripiromanesti.ro (momentan offline).
Categoriile sunt:
1. Competiţii sportive, cupe, campionate (de ex. campionatul national de ULM)
2. Mitinguri aviatice (de ex. tuzla fly in , ziua copilului, 8 martie etc)
3. Expoziţii şi întâlniri (de ex. Salonul National de Modelism – Alba Iulia 2008, bere rospotters la Cluj etc.)
4. Alte evenimente (de ex. Adunarea Generala AZLR)

Imaginile trebuie sa fie relevante pentru categorie si vor fi scalate automat la 100px/100px asa ca e ok sa fie patrate.

Cine poate ajuta, va rugam postati direct aici propunerea.

Multumesc,
DD
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:02

Bump!

Va rugam ajutor Very Happy Surprised
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:12

As ajuta cu placere daca as avea astfel de fotografii....de faopt cred ca am vreo doua cu care pot ajuta, una cred ca o ai de la intalnirea la MAv si ar mai fi una la BSDA. Just say a word Razz
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:13

Hmmm, nu prea au sarit spotterii sa ajute "Aripi Romanesti"...

Cred ca cel mai bine ar fi sa se caute in topicurile de pe forum, despre anumite evenimente, si alese de acolo pozele. Apoi dupa ce se aleg cateva poze, trebuie contactat autorul pentru a primi originalul.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:29

sincer, eu unul nu prea inteleg despre ce gen de fotografii este vorba, nu ca as detine cine stie ce fotografii dar oricum.....
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:29

Ai dreptate Nic.Probabil de asta nici nu a 'sarit' nimeni cu poze.
D 13-th_electric voi stiti cel mai bine de ce poze aveti nevoie si ce poze se potrivesc cu evenimentele voastre.Daca alegeti poze de aici nu cred sa fie vreun spotter care sa nu va dea originalele si implicit acordul utilizarii lor.Bafta Smile
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 19:11

Eu am vazut anuntul ieri, si nu am postat pt ca nu am inteles ce se vrea exact. Dar iti pot da toate img mele de pe forum care le-am postat sa le folositi, caut link-urile la ce am aici in mare si le postez aici, alegi pozele imi spui care si ti le trimit in rezolutia lor pe mess.
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 20:48

dragilor, multumim pentru reactii!

hai ca incerc sa redefinesc :

Avem nevoie de icon-uri de 100x100 pentru calendarul de evenimente de pe site-ul web, in numar de 4, pentru 4 categorii:
1. Competiţii sportive, cupe, campionate
2. Mitinguri aviatice
3. Expoziţii şi întâlniri
4. Alte evenimente


iata, in chenarele cu rosu:
Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti B2a506d2
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 21:00

Cred ca urmatoarea poza, pusa si in calendar este potrivita pentru categoria "Competitii sportive".Nu-mi apartine poza:)

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti 15-10_10
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyJoi 08 Ian 2009, 23:41

Pt punctul 3, expozitii si intalniri avem doua poze sugestive, cum spuneam si mai sus, una la MAv si una la BSDA, daca le vrei just whistle my friend

https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/discutii-generale-f16/intalnire-la-mav-t886-20.htm

https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/demonstratii-aeriene-f10/black-sea-defense-aerospace-2008-t650-40.htm

am pus link catre cele 2 poze de care vb
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyVin 27 Feb 2009, 21:47

revin cu rugamintea , in masura posibilului, pentru putin ajutor :

Avem nevoie de icon-uri de 100x100 pentru calendarul de evenimente de pe site-ul web, in numar de 4, pentru 4 categorii:
1. Competiţii sportive, cupe, campionate
2. Mitinguri aviatice
3. Expoziţii şi întâlniri
4. Alte evenimente

daca aveti nelamuriri, este vorba de pagina http://www.aripiromanesti.ro/index.php?option=com_eventlist&view=categoriesdetailed&Itemid=121 pentru care ne trebui
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMar 03 Mar 2009, 15:52

dragilor, chiar nu poate nimeni sa se implice pentru realizarea a 4 icon-uri?

@valavia, multumiri pentru poze, una din ale tale reprezinta categoria "Mitinguri aviatice şi aeronautice"

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti BSDA032
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMar 03 Mar 2009, 16:00

Electric, noi nu stim ce poze va trebuie voua exact, voi stiti cel mai bine. Mia sus putin cineva a spsu sa va alegeti voi fotografiile de care aveti nevoie de pe forum si nu cred ca posesorul se v-a impotrivi folosiri lor de catre Asociatia Aripi Romanesti...eu unul de exemplu am poze numai cu aeronave de linie (doar cateva urate cu alt gen de avioane)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMar 03 Mar 2009, 16:29

@D13-th_electric cred ca lumea nu a inteles ceea ce vrei tu defapt. Eu te-as ajuta cu mare placere cu pozele mele dar din pacate reprezinta doar pasaroi de linei si pe YR-5107 inainte de a pleca de la Cluj spre mitingul de la Satu Mare....
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMar 03 Mar 2009, 16:32

poza pentru competitii, thx ranajume:
Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Bf116c86
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti EmptyMier 04 Mar 2009, 22:28

Multumiri Horizob pentru imaginea pt categoria evenimente si intalniri:
Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti 2910
Sus In jos
Continut sponsorizat





Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty
MesajSubiect: Re: Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti   Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti Empty

Sus In jos
 
Imagini pentru site-ul Asociatiei Aripi Romanesti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Asociaţia "Aripi Româneşti" cauta colaboratori pentru site
» Nou asistent de Relatii Publice si Comunicare pentru Aripi Romanesti
» Sustine aviatia din Romania! "2% pentru Aripi Romanesti - 2011”
» COMUNICAT DE PRESĂ: 2% pentru "Aripi Româneşti" - 2010
» "Aripi Romanesti" pentru copii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: